[MOC] Semafory

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Semafory

#16 Post autor: wielkamucha »

Jahoo pisze: 2023-06-26, 20:38 WIdziałem na wystawie. Młyn był i nie dało rady się pobawić pokrętłami, ale semafory świetne!
Już w głowie miałem automatyzację tego serwami skoro mechanicznie jest wyprowadzone w jedno miejsce ( niestety to by było nie koszerne).
Dzięki!
A ciekawy byłem, czy się w końcu pobawiłeś, skoro się zapowiedziałeś :)

Opcja "zmotoryzowania" przewijała się kilkukrotnie - od strony mechanicznej jest raczej prosto: silnik/serwo + sprzęgło i sterownik/zasilanie. Koszernie dałoby chyba radę, i to nawet raczej PU, z tym, że trzeba byłoby chyba napisać apkę, która ogarnęłaby kilka hubów na raz (jest 9 napędów). Albo użyć Sbrick lub Buwizz (tylko to już nie Lego)...

Reglin
VIP
Posty: 196
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [MOC] Semafory

#17 Post autor: Reglin »

Widząc jakie były reakcje osób oglądających nie motoryzował bym semaforów. Trochę taki urok sterowania ręcznego elementami makiety. Pasuje też do parowozów i stylistyki całej makiety. Można dotknąć/pokręcić i coś się rusza.
Jedyne co to można by dodać to odkryty kawałek mechanizmu bo wiele osób nie mogło uwierzyć, że to jest fizyczne połączenie i pytali jaki tablet jest pod spodem czy jakaś inna technologia.

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 173
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

Re: [MOC] Semafory

#18 Post autor: BlackKnight »

wielkamucha pisze: 2023-05-30, 19:40 Miło to słyszeć - to duża satysfakcja, taki feedback :)
Jak dobrze pójdzie, to będzie się można nimi pobawić również w Chojnicach - będą też szlabany.
udało mi się pobawić w Chojnicach - super sprawa - mała rzecz a cieszy, uczy i dodaje bardzo dużo do odbioru makiety - przynajmniej dla takich laików kolejowych jak ja xD
Czarna noc

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

Re: [MOC] Semafory

#19 Post autor: V1 »

Świetna rzecz. Bardzo mi się podobało.
Przestawiałem je i aż słyszałem huk zderzających się pociągów gdyby dali mi się tak pobawić na prawdziwej stacji.
\/1 ______________

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Semafory

#20 Post autor: wielkamucha »

Miło czytać, że się podobało :)

Tak, miny dzieciaków (i niektórych dorosłych) czasem ciekawie wyglądały, jak widzieli ruszające się ramiona. Motoryzacji przeprowadzał nie będę, bo to jednak dosyć droga opcja, a i sprzęgła mogą nie mieć tyle "czucia", co ręka, przy wyczuwaniu oporu końcowego. Co prawda, niektórzy mali operatorzy tak zawzięcie kręcili, że aż się głowice semaforów wyginały - ale naprawiać musiałem w sumie tylko 2-3 razy, co jest dobrym wynikiem, moim zdaniem.

Pokazanie mechanizmu to ciekawy pomysł. Nie powinno być z tym problemu - można by zdjąć np. jedną płytkę zakrywającą boczny napęd od białego lub pomarańczowego pokrętła - łatwe do zauważenia i prześledzenia całej drogi pokrętło - semafor.

bzzz-bzzz

ODPOWIEDZ