[MOC] Arabska Ulica - oficjalnie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Arabska Ulica - oficjalnie

#1 Post autor: Ciamek »

Kolejny MOC na CCCV. Kategoria Miscellaneous.

Jest to diorama przedstawiająca życie na arabskiej ulicy. Na pierwszym planie mały targ przed "pałacykiem". Dalej na prawo domki oraz kawałek muru z wieżą obserwacyjną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dachu pałacyku młody, wachlowany książę obserwuje ludzi na dole. Nawet nie wie, że jego życie jest w niebezpieczeństwie - po dachach skrada się zabójca ze srebrnym mieczem.
Na placu m.in. goście z Europy kupują orientalnego węża, pan w turbanie hipnotyzuje węża swoją fujarką, a inny pan pali sobie wodną faję.
Ciasna uliczka nie sprzyja poruszaniu się wielbłądami - prawdopodobnie zaraz jedno stoisko z warzywami zostanie lekko stratowane.
Dalej na prawo mamy bramę przez którą właśnie przeszedł osiołek, a z przodu wychodek.


Cała galeria - zdjęcia 01 - 12
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:36 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Bardzo to wszystko fajnie wygląda, tak... arabsko.
Czubek wiezy po prawej stronie (może przez kolor) robi nieco zbyt nowoczesne wrażenie, jak w obozie.
Co do ubranek - więcej płaszczyków, pelerynek, turbanów, bród, gołych głów, a mniej hełmów i pancerzy.
Teoretycznie przydałoby się kilka płóciennych daszków nad straganami, ale z drugiej strony zasłoniłyby dużo ciekawych rzeczy,jak np. zaklinanie węża.
Fajnie z tym ludzikiem w kiblu.
A morderca już jednego załatwił!
Fajnie że zrobiłeś tyle życia, wszędzie coś się dzieje, trochę czasu można spędzić oglądając całość :)

Dzisiaj ewenement, ale dawno temu na soukach powszechnym zjawiskiem byli sprzedawcy wody - obwieszony dzwoneczkami gościu z wypełnioną wodą torbą na plecach, za dirhama nalewający spragnionemu do kubeczka.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3 Post autor: ImpreSariO »

Świetny pomysł. Lubie takie klimaty. Jednak mam tu parę zastrzeżeń. Jest tu sporo życia ale te ludziki są tak jakby nie przemyślane. Są turbany i w ogóle ale jak zauważył V1 żołnierze mają za dużo zbroi. Przez chwile zastanawiałem się gdzie tu są kobiety? Jednak dopatrzyłem się kobiety w turbanie stojącej przy studni. Bardzo fajnie wyszła. No i ta wiedźma przy osiołku która mogła by założyć turban=]. Co do zwierząt. Osiołek jeszcze ujdzie ale ten wielbłąd to mnie rozbroił. Wygląda jak jakiś wystrugany mutant. Nadawałby się na konia trojańskiego. Poza tym to fajnie ci to wyszło. Na pierwszy rzut oka widać że to bliski wschód. Niezłe.

Darth Sion

#4 Post autor: Darth Sion »

Heh a ja tam widzę Bumako :D nawet dwóch :D

A co do MOCa to jest świetny jak na niego patrze od razu widać że bliski wschód. Ta więża:
genialna ale z arabami kojażą mi się raczej szpiczaste wieże tzn. taka gruszka z kolcem :)
Zachowałeś wieżenia islamskie bo kobiety są "zamaskowane" no a wielbłąd jest jakiś nie wielbłądowaty :D

Nygusek

#5 Post autor: Nygusek »

Dobre...

Czuć tą arabską atmosferę.A ja akurat mam w planach wioskę arabską napadniętą przez Chingis Chana!Nie mam się do czego przyczepić.

Twoje MOC - e to mistrzostwo, jeżeli Lego jest rzemiosłem :yes: ...

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#6 Post autor: martinbb »

A że się tak zapytam, gdzie latające dywany? :D ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

V1 pisze:Czubek wiezy po prawej stronie (może przez kolor) robi nieco zbyt nowoczesne wrażenie, jak w obozie
To pewnie przez szary. Chciałem żeby koniecznie były tam te białe ząbki, ale nie miałem białych technic bricków żeby do nich je przyczepić. Więc wybrałem szary.
V1 pisze:Co do ubranek - więcej płaszczyków, pelerynek, turbanów, bród, gołych głów, a mniej hełmów i pancerzy
Najbardziej opancerzeni są głównie goście z Europy ; o)
V1 pisze:Dzisiaj ewenement, ale dawno temu na soukach powszechnym zjawiskiem byli sprzedawcy wody - obwieszony dzwoneczkami gościu z wypełnioną wodą torbą na plecach, za dirhama nalewający spragnionemu do kubeczka.
O, to by było fajne. Tylko, że ja już mam "studnię".
ImpreSariO pisze:Co do zwierząt. Osiołek jeszcze ujdzie ale ten wielbłąd to mnie rozbroił. Wygląda jak jakiś wystrugany mutant.
: oP
Nie mam nic na swoją obronę ; o) Ale swoją drogą nie widziałem lepszego wielbłąda na BS.
Darth Sion pisze:Heh a ja tam widzę Bumako nawet dwóch
: o)
Darth Sion pisze:ale z arabami kojażą mi się raczej szpiczaste wieże tzn. taka gruszka z kolcem
A ja gdzieś znalazłem na zdjęciach właśnie takie jak moja i postanowiłem wykorzystać. Poszedłem na łatwiznę, ale psst.
martinbb pisze:A że się tak zapytam, gdzie latające dywany?
Nie chciały mi latać - ciągle spadały : o(
: o)
Zdrufko, Ciamek

Nygusek

#8 Post autor: Nygusek »

Zamierzasz zgłosić to na MOC - a Grudnia?
Jeżeli tak, to masz już mój głos :PPP .
Poza tym brakuje tu fakira ;/ .

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#9 Post autor: Misterzumbi »

Znowu super pomysl na cos ciekawego... Co do wielblada... Znam dwa lepsze, ale nie powiem kto zbudowal, sam musisz znalezc :D.

Brakuje mi turbanow... Mnostwa turbanow... I wielu, wielu figurek...Jak ma przed oczami Marakesh to widze setki ludzi na centymetrze kwadratowym. Przydaly by sie tez kobiety w chustach i dlugich wdziankach (chusty mozna by zbudowac z tych okryc na glowe z serii Ninja, o, znalazlem. Co jescze... Taki jeden co piecze placki...
Narobiles mi ochote na zbudowanie takiej scenki, tym bardziej ze zbieralem kiedys te turbany bo znalazlem zdjecie autobusu gdzies w Afryce...

Zdrowko

Adam
Ostatnio zmieniony 2007-12-02, 21:42 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#10 Post autor: djtermoz »

Misterzumbi pisze:Brakuje mi turbanow... Mnostwa turbanow...
Ulica jest swietna! Bardzo fajnie zbudowana. Od razu widac ze to Bliski Wschod.
Ale z tymi turbanami to tak ostroznie Panowie. Jesli to ulica arabska - czyli gdzies na Plw. Arabskim to raczej nie turbany ale te ich arabskie chusty.
Turbany to noszone sa przede wszystkim w Indiach, Persji (dzisiejszy Iran), chyba tez w czesci Turcji ale na Plw. Arabskim to chyba "mnostwa turbanow" nie zobaczymy.
Turbany mi idealnie pasuja do starozytnej Persji ale w tej sytuacji nie nazywajmy tego ulica "arabska" (Persowie by sie bardzo obrazili za nazywanie ich Arabami).

Nygusek

#11 Post autor: Nygusek »

Widzę że królują tu Europejczycy, a tym czasem w średniowieczu Imperium Arabskie to byłą potęga!
Inne mocarstwo to Mongołowie, ale ja mam już ich w projekcie i zastrzegam sobie do tego prawo!

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#12 Post autor: szarikm »

nie źle Ciamku - nie wychodzisz z formy :)
Nawet szisza się znalazła :)

Nygusek pisze:Poza tym brakuje tu fakira ;/ .
przecież jest: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2848594
Nygusek pisze:Widzę że królują tu Europejczycy, a tym czasem w średniowieczu Imperium Arabskie to byłą potęga!
Inne mocarstwo to Mongołowie, ale ja mam już ich w projekcie i zastrzegam sobie do tego prawo!
nie tylko oni, średniowiecze to "niestety" duży zakres czasowy. W okolicach 1410 roku Polacy mogli zmieść Niemców z powierzchni ziemi.....

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ciamek »

Nygusek pisze:Zamierzasz zgłosić to na MOC - a Grudnia?
Nie, niestety - powstał w październiku.
Misterzumbi pisze:Co do wielblada... Znam dwa lepsze, ale nie powiem kto zbudowal, sam musisz znalezc
Znam tylko tego:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=213934
Ale on jest podobny do mojego - bo ja się na nim wzorowałem budując swojego wielbłąda:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=4164
Misterzumbi pisze:Brakuje mi turbanow... Mnostwa turbanow...
Turbany nie... popieram to co napisał djtermoz.
Misterzumbi pisze:I wielu, wielu figurek...
Tylko wtedy nic by nie było już widać : oP
Poza tym to takie małe miasteczko jedynie, żaden tam zaraz Marakesz ; o)
Misterzumbi pisze:Przydaly by sie tez kobiety w chustach i dlugich wdziankach
Jest taka... sztuk jeden - przy "studni"
Misterzumbi pisze:Taki jeden co piecze placki...
O tym nie pomyślałem.
Misterzumbi pisze:Narobiles mi ochote na zbudowanie takiej scenki
O, to poprosimy - z autobusem : o)
Zdrufko, Ciamek

Hippotam

#14 Post autor: Hippotam »

Ciamek pisze:O, to poprosimy - z autobusem : o)
"Z autobusem Arabów zdradziła go..." :-)

Grygus

#15 Post autor: Grygus »

nie tylko oni, średniowiecze to "niestety" duży zakres czasowy. W okolicach 1410 roku Polacy mogli zmieść Niemców z powierzchni ziemi.....
No bez przesady. Państwo krzyżackie to byli osadnicy całej europy i też duża część zasymilowanych prusów czy innych jaćwingów ;) . A do "niemców" w rozumieniu Świętego Cesarstwa Rzymskiego to polacy mieli "ciut" daleko ;] .

Uliczka fajna, tylko ten pałac mi nie pasuje trochę. Za to domki z gliny, wielobarwny tłum, handel i zaułki - o to jest dopiero arabski klimat. Domek z kopułą - świetny pomysł, ale chyba "ulepiona" z bricków wyglądała by trochę bardziej naturalnie niż złożona z tych paneli (swoją drogą, nawet nie widziałem że takie panele istnieją w kolorze tan ;) ). Można by też złamać kolor jakimiś pojedynczymi cegiełkami w innym odcieniu piaskowego.

ODPOWIEDZ