[MOC] AMC Javelin AMX 1973 - auto Nacho Vargi [Better Call Saul]

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 524
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] AMC Javelin AMX 1973 - auto Nacho Vargi [Better Call Saul]

#1 Post autor: syzygy »

ObrazekA2 by Jakub Marcisz, on Flickr

Samochód Nacho Vargi z serialu Better Call Saul :) Pewnie nie jest to jakiś mega popularny serial, ale to i lepiej ;P Natchnął mnie Max, za co serdecznie dziękuję! (choć nie proponował konkretnie tego samochodu).

Po ostatnim, kolejnym kanciaku (Caprice Taxi) stwierdziłem, że w ten sposób się wiele nowego nie nauczę, więc wziąłem na warsztat coś bardziej wymagającego. Dzięki temu musiałem trochę pokombinować. Auto jest najwęższe z przodu, rozszerza się przy błotnikach, potem uskok drzwi, największa bulwa na tylnych błotnikach i zwężenie do zderzaka.
Nie przepadam w sumie za takimi schodami ze slopów, ale ostatecznie jestem w miarę zadowolony z efektu końcowego. I też z tego, że autko jest dość solidne - tylne boki budowane snotem ładnie zostawiają miejsce na boczny trójkąt, który siedzi sztywno (choć na hinge bricku), unieruchomiony przez dach.

Przypomnę tylko, że Wasze komentarze - osób "z branży", znających się na rzeczy - są dla mnie najważniejsze w całych internetach :P
ObrazekA3 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekA4 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekA5 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekB12 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekB13 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekC1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekD1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekD2 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekD3 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekD4 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekE1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekE2 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekF1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekG1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekG2 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekG3 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekG4 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekG5 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekG6 by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazekins4 by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazeklalo by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazekreal 1973_AMC_Javelin_AMX by Jakub Marcisz, on Flickr
Obrazeksaul by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekX1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekX2 by Jakub Marcisz, on Flickr

Szygalew
VIP
Posty: 1620
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] AMC Javelin AMX 1973 - auto Nacho Vargi [Better Call Saul]

#2 Post autor: Szygalew »

Niby znowu samochód, ale faktycznie nowa jakość :)
Bardzo zgrabnie Ci wyszedł! Tył jest piękny!
Resorak jak nic! :)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 524
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] AMC Javelin AMX 1973 - auto Nacho Vargi [Better Call Saul]

#3 Post autor: syzygy »

Dzięki za opinię!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] AMC Javelin AMX 1973 - auto Nacho Vargi [Better Call Saul]

#4 Post autor: dmac »

syzygy pisze: 2023-08-03, 12:51 Better Call Saul :) Pewnie nie jest to jakiś mega popularny serial
Jakością niemal dorównuje Breaking Bad, więc miejmy nadzieję, że dzięki Twojemu modelowi obejrzą go ci, co jeszcze nie widzieli :) .

Auto bardzo mi się podoba i doceniam, ile wysiłku włożyłeś w te krzywizny.
Dodam tylko - żeby nie było za słodko - co dałoby się jeszcze poprawić, moim zdaniem.
Po pierwsze, czarne kafle na technicowe ramki tworzące podwozie. Gdy się patrzy z boku, widać niebieskie piny, całkiem niepotrzebnie.
Po drugie, to nie jest malutki model, więc może mógłbyś popracować nad taką geometrią zawiasów drzwi, żeby tak duża przerwa na zawiasy nie była konieczna? W technicowych dużych autach widuje się takie rzeczy i myślę, że za pomocą łapek droidów, barów, clipów i Bóg wie czego jeszcze dałoby się coś wykombinować.

Uwagi -konstruktywne, moim zdaniem - nie zmieniają jednak faktu, iż model jest bardzo udany i natychmiast obudził przyjemne, serialowe wspomnienia :) .
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 524
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] AMC Javelin AMX 1973 - auto Nacho Vargi [Better Call Saul]

#5 Post autor: syzygy »

dmac pisze: 2023-08-07, 11:29 Auto bardzo mi się podoba i doceniam, ile wysiłku włożyłeś w te krzywizny.
Dziękuję za miłe słowa! Ja zwątpiłem, czy jest to udany model, bo trochę przepadł w mediach społecznościowych i na rebrickable - pod względem like'ów i wejść radzi sobie chyba najgorzej spośród moich modeli z ostatnich 2-3 lat ;)
Może jednak mimo starań te krzywizny nie oddają tak dobrze ducha tego pojazdu... ;)

Twoje uwagi jak najbardziej słuszne, zrobiłem kiedyś (w Impali) taki zawias (dobrze to widać tutaj - dokładny moment: https://youtu.be/4kyDiyjdIts?t=93) , ale drzwi dość łatwo się odczepiają, więc potem już nie kombinowałem, stawiając na trwałość. Ale zdecydowanie masz rację, że ta wnęka nie wygląda dobrze - tym bardziej, że tutaj krzywizn jest dużo a ta jest zupełnie zbędna i burzy linię, którą staram się zachować. Na pewno da się to udoskonalić, poprawić trwałość.
Zasłonić piny to żaden problem - na pewno to zrobię następnym razem ;) Ogólnie to wahałem się, czy nie podnieść podwozia, ale byłoby wtedy mało miejsca w środku - podłoga byłaby komicznie wysoko.

Dzięki za wpis i podpowiedzi!

tomaq
Posty: 232
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] AMC Javelin AMX 1973 - auto Nacho Vargi [Better Call Saul]

#6 Post autor: tomaq »

Piny to w ostateczności można zastąpić czarnymi? I tak chyba dość dużo klocków dokupujesz do każdego takiego modelu? Mi na pierwszy rzut oka bardzo pasuje, ale muszę siąść chwilkę ma czymś większym niż telefon i dokładnie obejrzeć. :P

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 524
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] AMC Javelin AMX 1973 - auto Nacho Vargi [Better Call Saul]

#7 Post autor: syzygy »

tomaq pisze: 2023-08-08, 09:54 Piny to w ostateczności można zastąpić czarnymi? I tak chyba dość dużo klocków dokupujesz do każdego takiego modelu?
Tak, kupuję większość - w tym przypadku 1059 na 1492 części ;)
Wszystkie sobie stoją, Model Teamy musiały ustąpić miejsca i schować się do szafy :P (fotki jeszcze bez AMC)

ObrazekIMG_20230704_101948 ObrazekIMG_20230704_101936 by Jakub Marcisz, on Flickr

..tak, spokojnie mógłbym się trochę wysilić i zostawić tylko czarne piny (tym bardziej, że wrzucam do studio i optymalizuję każdy model przed zamówieniem części), albo zasłonić je czymś - nie pomyślałem o tym zupełnie :)
tomaq pisze: 2023-08-08, 09:54 Mi na pierwszy rzut oka bardzo pasuje, ale muszę siąść chwilkę ma czymś większym niż telefon i dokładnie obejrzeć. :P
Dzięki! Byłbym też wdzięczny za drugi rzut oka i opinię:)

ODPOWIEDZ