[WIP] Repeat Until Death

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

[WIP] Repeat Until Death

#1 Post autor: Falcrum »

Zobaczyłem dzisiaj że w tym roku gościliśmy na forum jedynie dwie prace z Gwiezdnych Wojen (obie autorstwa Fuku), a jest sierpień - pora zatem wyleźć z piwnicy i przywrócić lugpolowiczom Star Wars niczym Prometeusz ludziom ogień :P

A tak na poważnie niestety w tym roku miałem dostęp do klocków jedynie przez dwa miesiące (studia), więc budować mogę co najwyżej w Stud.io, a to najgorszy CAD jaki w życiu widziałem...

ObrazekNarkina 5 Imperial Prison Complex by Jakub Grochowski, on Flickr

Koniec narzekania. Prezentuję moje postępy w budowie sceny z serialu Andor, a dokładniej z więzienia z drugiej połowy serialu, gdzie osadzeni byli zmuszeni do niewolniczej pracy na 12-godzinnych zmianach. Do zbudowania zainspirował mnie poniższy mem, od którego na dodatek pożyczyłem (i zmodyfikowałem) projekt samego urządzenia jakie więźniowie konstruują

Obrazek

Stąd również tytuł pracy.

Stoły w oryginale wyglądały jak poniżej i tak, zawsze były zasłonięte więźniami a to najlepsze ujęcie jakie mogłem znaleźć.
Table 5.PNG
Table 5.PNG (351.57 KiB) Przejrzano 14234 razy
Co ciekawe, skonstruowanie podłogi tak żeby z każdej strony wyglądała praktycznie tak samo okazało się nie lada wyzwaniem. Ostatecznie udało mi się ten cel osiągnąć, jednakże kosztem tego oto labiryntu przekombinowania (stworzenie jego brzegów wymagało dwóch godzin główkowania):

Obrazek
Planuję dodać trochę ścian oraz koniecznie klawisza w czarnym mundurze niekojarzącym się z nazistowskim reżimem. Dajcie znać co myślicie o pracy.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

Re: [WIP] Repeat Until Death

#2 Post autor: Sariel »

Falcrum pisze: 2023-08-07, 20:20 budować mogę co najwyżej w Stud.io, a to najgorszy CAD jaki w życiu widziałem...
Ufff, a już myślałem że to tylko ja mam dwie lewe ręce i nie mogę się tego naumieć :) Serialu nie widziałem, ale MOC fajny i techniki szanuję.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [WIP] Repeat Until Death

#3 Post autor: dmac »

Przyjemna scenka; sterylna jak ta w serialu :) . Fajna podłoga. Liczę, że mimo trudności (studia) nie przestaniesz budować - "Ahsoka" za pasem! ;)
Sariel pisze: 2023-08-08, 07:27 Ufff, a już myślałem że to tylko ja mam dwie lewe ręce i nie mogę się tego naumieć :)
No, Stud.io nie jest takie straszne. ML Cad był o wiele gorszy moim zdaniem (chociaż polubiłem go z czasem).
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [WIP] Repeat Until Death

#4 Post autor: Falcrum »

Sariel, dmac dzięki!

Popatrzyłem na tego ML Cada i szata graficzna strony mówi mi że program pamięta czasy jak forum jeszcze raczkowało. Chyba jednak Stud.io faktycznie nie jest takie złe, ale jakimś cudem funkcja "Snap" zawsze snapuje nie na ten klocek który chcę.

Kocham narzekać.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [WIP] Repeat Until Death

#5 Post autor: dmac »

Falcrum pisze: 2023-08-08, 21:26 program pamięta czasy jak forum jeszcze raczkowało
Gdyby tak dobrze policzyć, mogłoby się okazać, że program pamięta czasy gdy Ty raczkowałeś :D .
Ale nie był taki zły - zrobiłem w nim cały wahadłowiec, zanim zdobyłem potrzebne klocki. Stud.io jest jednak wielkim krokiem naprzód, więc nie narzekajcie.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [WIP] Repeat Until Death

#6 Post autor: Falcrum »

ObrazekAndor v2 by Jakub Grochowski, on Flickr

Pora na update, dobudowałem ściany oraz wózek na którym wyjeżdżały z sali rękodzieła osadzonych. Nie spodziewałem się że będzie tak ciasno, na strażnika więziennego nie starczyło miejsca. Wyszło razem 1159 elementów, a liczba ta nie uwzględnia jeszcze klocków wzmacniających konstrukcję.

Poczekam na trochę na opinie forumowiczów po czym zamawiam klocki by zobaczyć pracę poza monitorem.

Obrazek

Niestety nie udało mi się odwzorować charakterystycznych, wszędobylskich świateł widocznych na obrazku poniżej, z racji że biały jest biały i bielszego koloru się nie znajdzie :(

Obrazek
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [WIP] Repeat Until Death

#7 Post autor: MarcinMK »

Scenka ze star wars jakby z innej bajki a jednak. Ładna praca.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [WIP] Repeat Until Death

#8 Post autor: eric trax »

Scenka jest 100% rozpoznawalna. Bardzo podoba mi się podłoga i taki sterylny klimat jak w serialu. Dobra robota.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [WIP] Repeat Until Death

#9 Post autor: Falcrum »

Dziękuję za komentarze, praca niedługo pojawi się na forum w fizycznej wersji.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [WIP] Repeat Until Death

#10 Post autor: Fuku »

Te minifigi w programie wyglądają tak biednie... czekam na gotową pracę, wygląda na bardzo dokładnie odwzorowaną i dobór minifigów też będzie istotny

ODPOWIEDZ