[MOC] Utini!

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

[MOC] Utini!

#1 Post autor: Johan »

Obrazek

Obrazek

Model przedstawia skiff towarowy Bantha-II, zwany potocznie skiffem pustynnym. Dawno nie budowałem niczego w tematyce "Gwiezdnych wojen", a przecież tak to lubię. Ten konkretny pojazd chodził za mną od dawna, od kiedy zobaczyłem tę grafikę autorstwa Marka Molnara (była wykorzystana na karcie w jakiejś grze) - w takiej aranżacji podoba mi się bardziej niż tak jak go widzimy na filmie. Pierwotnie chciałem go zrobić na makietę Tatooine, ale z jakiegoś powodu nie zdążyłem usiąść do budowy. Zabrałem się za niego wreszcie kilka tygodni temu i zbudowałem właściwie w jeden dzień - miła odmiana od projektów które ciągną się miesiącami, bo czekam na zamówienia z PaB czy Bricklinka.

Model jest solidny, nic nie odpada, co najwyżej "płetwy" się łatwo przestawiają. Nie jest to bardzo wierne oddanie pierwowzoru, ale na moje standardy wystarczająco wierne. W każdym razie nie ślęczałem zbyt długo nad blueprintami. Jeden detal który świadomie pominąłem to ławka w środku części transportowej - bez niej dużo łatwiej wymieniać ładunki, a można przyjąć że jest gdzieś tam pod stertą złomu. Szczególnie zadowolony jestem z relingów z fleksów i faktu, że się trzymają mimo mocnego wygięcia. Użycie tych zakrzywionych paneli w Dark tanie bezczelnie skopiowałem z zestawowego skiffa. Złom jest w jednym kawałku, więc łatwo wymienić ładunek.

No, to chyba tyle. Zapraszam do komentowania.

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Utini!

#2 Post autor: Szygalew »

Bardzo ładne! Maleństwo, ale bardzo sympatycznie zbudowane. Jest klimat! :)

mw
VIP
Posty: 731
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Utini!

#3 Post autor: mw »

Bardzo fajna praca, no i super że złom jest w jednym kawałku - przez to jest bardziej bawialny :) choć wszyscy tu budujemy rzeczy którymi i tak nikt się nie bawi

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Utini!

#4 Post autor: eric trax »

Bardzo schludna i estetyczna ta "barka". Rozmiarowo też wydaje się idealna dla minifigów. Jedyne co mi się nasuwa to kiedy zobaczyłem zdjęcia to myślałem, że wiozą jakieś działo. Dopiero po chwili skojarzyłem, że to złom :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Utini!

#5 Post autor: dmac »

eric trax pisze: 2023-10-04, 08:34 kiedy zobaczyłem zdjęcia to myślałem, że wiozą jakieś działo. Dopiero po chwili skojarzyłem, że to złom :D
Ja tak samo :) . Skraplacz wiozą, jeśli się nie mylę.
Bardzo zgrabny, kompaktowy skiff. Twórcze rozwinięcie tego niezłego, zestawowego z 2017 roku. Z tymi starszymi nawet nie ma co porównywać!
Mam nadzieję, że temat Tatooine wróci na którejś z kolejnych wystaw i będzie okazja, żeby pokazać ten model w "naturalnym środowisku";) .
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: [MOC] Utini!

#6 Post autor: Kirysowaty »

Fajny, estetyczny pomimo swojego "złomiarskiego" zastosowania. Też muszę wykorzystać swoje figurki Jawów w jakimś MOC-u, bo dotąd nie miałem okazji.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ