[MOC] Dino Island - ucieczka Johnnego z wyspy dinozaurów

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Dino Island - ucieczka Johnnego z wyspy dinozaurów

#1 Post autor: Mestari »

Chciałbym Wam zaprezentować swój najnowszy MOC, dość nietypowo zaraz po tym, jak został zbudowany. Powstał na potrzeby wystawy, która odbędzie się 9-10 grudnia w Spotykalni w CH Bemowo w Warszawie, jako część makiety z przygodami Johnnego Thundera.
W moim wydaniu będzie to wyspa dinozaurów, gdzie jak zaraz zobaczycie, nie warto podbierać jaj dinozaurów :) My to wiemy z tylu części Parku Jurajskiego, ale Johnny nie ma TV...

Zapraszam do oglądania, pozostałe zdjęcia w galerii na Bricksafe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Dino Island - ucieczka Johnnego z wyspy dinozaurów

#2 Post autor: wielkamucha »

Brakuje mi trochę krzaków w "warstwie pośredniej" - tak trochę luźno między tymi pniami, jak na dżunglę ;) . Fajny jest natomiast ten wielki fioletowy kwiat. Podoba mi się też ogólna kompozycja i kolorystyka - taką scenkę chciałoby się mieć na półce. Szkoda, że nie jest to część większej makiety...

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Dino Island - ucieczka Johnnego z wyspy dinozaurów

#3 Post autor: Mestari »

Musiałem mieć gdzie te dinki poustawiać, mam wrażenie, że na żywo jest gęściej. No i to część "makiety" Adventurers, tylko to takie luźne kawałki będą...

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [MOC] Dino Island - ucieczka Johnnego z wyspy dinozaurów

#4 Post autor: Ciamek »

Ładny gradient wody.
Faktycznie pod koronami drzew trochę łyso - ale może wystarczyłoby dać tylko "ścianę" roślinności jedynie z tyłu, wtedy byłoby jakieś tło na pierwszym zdjęciu i nie rzucałoby się to w oczy?
Przyjemna praca.
Zdrufko, Ciamek

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Dino Island - ucieczka Johnnego z wyspy dinozaurów

#5 Post autor: wielkamucha »

Owszem, "z góry" to wygląda całkiem gęsto. W sumie wystarczyły by 2-3 drzewka-krzaki z flexa i kilku gałęzi, wstawione w najbardziej puste miejsca lub przy większych drzewach.
Co do wody, to mi też podobają się te przejścia kolorów - trochę takie "komputerowe" (w sensie - w stylu 8-bitowców*), ale przez to dodatkowo takie "beztrosko urokliwe" :)

* C64 4ever!

Szygalew
VIP
Posty: 1620
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Dino Island - ucieczka Johnnego z wyspy dinozaurów

#6 Post autor: Szygalew »

Bardzo zgrabny obraz namalowałeś! :) Ogólna kompozycja jest świetna, bardzo przyjemna i estetyczna. Ładnie poukładane kolory tak w dżungli jak i na plaży. Ale też myślę, że troszkę zagęszczenia w dolnych partiach lasu by się przydało. Super by wyglądały te nowe paprotki w większych ilościach, no ale - wiadomo - z tym trzeba zaczekać do lugbulka :).

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Dino Island - ucieczka Johnnego z wyspy dinozaurów

#7 Post autor: Mestari »

Chciałem użyć trochę tych paprotek, ale wyczerpałem limit na klocki... Czekam na LB. Tylko ten MOC na nie nie doczeka, będzie rozbierany zaraz po wystawie.
Dziękuję za uwagi :) Może za dużo tych dinozaurów chciałem tam umieścić, ale z drugiej strony to dla dzieciaków jest...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Dino Island - ucieczka Johnnego z wyspy dinozaurów

#8 Post autor: Durzy »

Ta woda jest przepiękna! Nawiązanie do zestawów z początków lat 90 i ich wspaniałych baseplatów, a do tego pomimo tak starego wzorca, ataku studów, cała praca wygląda nowocześnie i filmowo - to pierwsze zdjęcie mogłoby być plakatem reklamującym film! Mówiąc inaczej,praca robi coś obecnie bardzo rzadkiego, nie ukrywa "zabawkowatości" Lego (study, jaskrawe kolory, duże klocki w postaci dinozaurów), a bez wstydu wynosi ją na wyższy, współczesny poziom. Mówiąc jeszcze inaczej, przypominają się najlepsze katalogi lego z lat 90, ale zrobione na współczesnym poziomie. Praca z duszą i nie ma co pisać, że za dużo dinozaurów, za mało jest, bo przez lata siłą Lego była urocza przesada.

ODPOWIEDZ