[MOC] Aston Martin DBS

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Aston Martin DBS

#1 Post autor: barneius »

Aston Martin DBS. Produkowany od 1967 roku brytyjski klasyk stanowił bazę dla V8 Vantage, który pojawił się 10 lat później. Trzeci i ostatni model, który dołączył ostatnio do mojej kolekcji tej marki. Zbudowany z 353 klocków w malowaniu krwistoczerwonym i złotym, do którego zaskakująco dobrze sprawdził się dark tan.

Warto zobaczyć to piękne auto w oryginale: https://youtu.be/EIndWtYgIek?si=hVyBL4XaJ51mVvQY

ObrazekAston Martin DBS by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin DBS by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin DBS by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin DBS by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin DBS by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin DBS by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin DBS by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin DBS by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin DBS by barneius, on Flickr
mocs: rebrickable | pics: flickr

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

Re: [MOC] Aston Martin DBS

#2 Post autor: Bricksley »

Tak sobie patrzę, oglądam i już wiem czego mi brakuje w Speed Champions... Choć bryła tutaj wydaje się prosta, wiadoma, że taką nie jest ale jednak są to ostre linie, kształty itd., można by rzec klasyka. Za to w SC zdecydowanie zbyt dużo mamy przykładów nowoczesnego designu, który w klockach coraz trudniej oddać i choć techniki budowy stoją na wysokim poziomie tak coraz ciężej bez naklejek dopatrzyć się właściwego modelu, a tutaj wręcz odwrotnie :) Świetnie wyglądają :) Myślałeś może o wersji DkBlue lub czarnej?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Aston Martin DBS

#3 Post autor: barneius »

Bricksley pisze: 2023-11-25, 21:46 Tak sobie patrzę, oglądam i już wiem czego mi brakuje w Speed Champions... Choć bryła tutaj wydaje się prosta, wiadoma, że taką nie jest ale jednak są to ostre linie, kształty itd., można by rzec klasyka. Za to w SC zdecydowanie zbyt dużo mamy przykładów nowoczesnego designu, który w klockach coraz trudniej oddać i choć techniki budowy stoją na wysokim poziomie tak coraz ciężej bez naklejek dopatrzyć się właściwego modelu, a tutaj wręcz odwrotnie :) Świetnie wyglądają :) Myślałeś może o wersji DkBlue lub czarnej?
Zgadzam się, że zdecydowanie za mało jest w tej serii klasyków, choć i tak od czasu gdy przeszli na 8 studów kupuję wszystkie. Z drugiej strony dzięki temu mam większe pole do popisu z własnymi modelami, wśród których dominują właśnie auta klasyczne, którymi fascynowałem się jako mały chłopak przeglądając godzinami niemieckojęzyczne katalogi.

Teraz już nie pamiętam dokładnie ale zdaje się że w dark blue nie ma wszystkich elementów, natomiast czarny jest zbudowany w wersji V8 Vantage, który w istocie jest takim mocniej napompowanym i ospojlerowanym DBS'em z przeprojektowanym pasem przednim - do obejrzenia na forum. Ze wszystkich tych Astonów, które ostatnio zbudowałem (V8 Vantage, V8 Volante i DBS) najbardziej pasuje mi ciemnozielony Volante a na drugim miejscu ex aequo niebieski Vantage i burgundowy DBS.
mocs: rebrickable | pics: flickr

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Aston Martin DBS

#4 Post autor: dmac »

Bordowe cacuszko! :) Piękna, czysta linia i akurat tyle detali, ile trzeba.
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ