[MOC] Hades i Cerber

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

[MOC] Hades i Cerber

#1 Post autor: JAREMA. »

Witam, przedstawiam scenkę z mojej ulubionej animacji lat młodzieńczych "herkules"

Do dziś jest to jeden z moich ulubionych fimów disneya, co ciekawet nie tylko sam film zrobił na mnie wrażenie ale wyszła również gra którą miałem okazję ogrywać na pierwszej "plejce" i była to wg mnie najlepsza gra na podstawie animacji disnejowskiej.

Scenka przedstawia hadesa który wraca z imprezki na olimpie z okazji nowonarodzonego tytułowego Herkulesa, Hades płynąc poprzez Styks rozprawia się z nękającymi go duszami a u wrót czeka na niego wierny strażnik.

Jestem dość zadowolony z psiaka jednak niestety zabrakło mi kilku godzin by ukończyć podstawkę, ścianka miała być nieco wyższa a cały model delikatnie podniesiony by pod rzeką płynęły dusze.

Dajcie znać czy model się podoba, pod spodem kilka zdjęć oraz film na yt do którego model nawiązuje.

Obrazek

Obrazek

Głowy cerbera można przekręcać w prawo i lewo, pozatym nie posiada elementów ruchomych, nad tylnymi nogami znajduje się klocek balastowy odpowiadający za stabilność modelu.

Obrazek

Obrazek

budowana scenka:
Ostatnio zmieniony 2023-12-01, 18:13 przez JAREMA., łącznie zmieniany 2 razy.

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: Hades i Cerber

#2 Post autor: Jaskier »

Hades to fantastyczny złoczyńca. Wielka szkoda, że nie dostał w filmie piosenki.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Hades i Cerber

#3 Post autor: dmac »

Filmu nie widziałem, a mimo to jakimś cudem kojarzę wzrokowo tego Hadesa z niebieskim łbem :) . Świetna rzeka (kolor!), świetny Cerber (straszny i śmieszny zarazem), świetna ściana, świetna praca.
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hades i Cerber

#4 Post autor: SERVATOR »

Uuuuuuuuu. Bać się dzieciaki!
MEGA! Mroczność pokazana na fotkach jest hipnotajzin. ;)
Fajnie wymodelowałeś tego piesełka.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Hades i Cerber

#5 Post autor: JAREMA. »

Jaskier pisze: 2023-12-01, 01:06 Hades to fantastyczny złoczyńca. Wielka szkoda, że nie dostał w filmie piosenki.
Utożsamiam się z nim poprzez wspólny talent do wybuchów złości :P
dmac pisze: 2023-12-01, 09:55 Filmu nie widziałem, a mimo to jakimś cudem kojarzę wzrokowo tego Hadesa z niebieskim łbem :) . Świetna rzeka (kolor!), świetny Cerber (straszny i śmieszny zarazem), świetna ściana, świetna praca.
Brawo!
Miło mi że Ci się podoba, bardzo chciałem coś zbudować ale jak się okazało znalazłem tylko kilka figurek disneya w zbiorach i nie były to ciekawe postacie. Przeszukałem cały dom żeby znaleźć Herkulesa by mógł walczyć z hydrą ale możliwe że nawet go nie miałem :)
SERVATOR pisze: 2023-12-01, 17:23 Uuuuuuuuu. Bać się dzieciaki!
MEGA! Mroczność pokazana na fotkach jest hipnotajzin. ;)
Fajnie wymodelowałeś tego piesełka.
Za pomoc przy zdjęciach chciałem oficjalnie podziękować traktorzyście Eric Trax'owi. Myślę że bez jego instrukcji co i jak poustawiać nie udało by mi się uzyskać takiego efektu.

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Hades i Cerber

#6 Post autor: Szygalew »

Świetnie Ci wychodzą takie mroczne klimaty :). Mistrz ciemnej strony!
Piesek cudowny, ale nie chciałbym takiego w domu ;)
Zdjęcia super!

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Hades i Cerber

#7 Post autor: Jaskier »

Ej, kurcze. Tu były inne zdjęcia? Nie?
Teraz to pierwszy wygląda jak żywcem wyjęte z filmu!
Brawo!

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

Re: [MOC] Hades i Cerber

#8 Post autor: JAREMA. »

Szygalew pisze: 2023-12-01, 21:48 Świetnie Ci wychodzą takie mroczne klimaty :). Mistrz ciemnej strony!
Piesek cudowny, ale nie chciałbym takiego w domu ;)
Zdjęcia super!
Mistrz ciemnej strony to dla mnie na prawdę udany komplement ;) Dzięki

Jaskier pisze: 2023-12-02, 09:04 Ej, kurcze. Tu były inne zdjęcia? Nie?
Teraz to pierwszy wygląda jak żywcem wyjęte z filmu!
Brawo!
Tak, podmieniłem zdjęcia za zgodą administracji. 30.11.2023 był ostatnim dniem na składanie zgłoszeń i poprosiłem o dodatkowe kilka godzin na fotki bo wiedziałem że się nie wyrobie.
Nie przedłużono terminu ale pozwolono mi przygotować nowe zdjęcia. Dlatego to pierwsze (pozostawiłem je na flickrze) zostało dość mocno rozjaśnione by było widać że konstrukcja nie uległa zmianom.

mw
VIP
Posty: 731
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Hades i Cerber

#9 Post autor: mw »

Tradycyjnie dopięte wszystko na ostatni guzik, ściana rewelacja, zresztą strażnik również. Pierwsza fotka zarąbista, bardzo dynamiczna - dosłownie wygląda jak stop klatka z filmu albo wycięty kadr :) Utrzymane wszystko w mrocznym stylu - co tu dużo mówić w tych klimatach widać że czujesz się jak ryba w wodzie. Super

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

Re: [MOC] Hades i Cerber

#10 Post autor: JAREMA. »

mw pisze: 2023-12-02, 18:35 Tradycyjnie dopięte wszystko na ostatni guzik, ściana rewelacja, zresztą strażnik również. Pierwsza fotka zarąbista, bardzo dynamiczna - dosłownie wygląda jak stop klatka z filmu albo wycięty kadr :) Utrzymane wszystko w mrocznym stylu - co tu dużo mówić w tych klimatach widać że czujesz się jak ryba w wodzie. Super
Dzięki michu, mądrego to aż miło posłuchać :D

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Hades i Cerber

#11 Post autor: Fuku »

Super praca, prawdę powiedziawszy bardziej podobają mi się zdjęcia z samym cerberem, to tło i to jak wygląda na tych zdjęciach ma niesamowity klimat

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: [MOC] Hades i Cerber

#12 Post autor: Johan »

Bardzo ładne ujęcia, strasznie dużo zyskał MOC na poprawionych fotografiach. Gratulacje wyniku w konkursie!

ODPOWIEDZ