[MOC] Stone bridge

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Stone bridge

#16 Post autor: lechkulina »

mw pisze: 2023-12-13, 12:44 Wiesz co jeszcze mnie zachwyca w twoich pracach ??? Bebechy :) w środku nie ma chaosu wszystko pięknie wykonane a do tego jeśli np. most jest zbudowany z 10 ciu takich samych modułów, to każdy jest zbudowany w środku identycznie z identycznych kolorów - bajka ! Tak samo lubię podziwiać wnętrze twoich prac jak i gotowy produkt.
Jeszcze raz dzięki! To jest bardziej uproszczenie dla mnie niż cokolwiek innego. Używanie pstrokatych kolorów w środku bardzo ułatwia liczenie odległości i szybciej można znaleźć błędy, które zrobiło się podczas składania. Dodatkowo jeżeli nie używa się zbyt wielu kolorów to patrząc tylko na kawałek wystającego elementu wiadomo czy to jest płytka, bracket czy coś innego.

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Stone bridge

#17 Post autor: lechkulina »

Poniżej zwyczajowo już zamieszczam kilka zdjęć przedstawiających wewnętrzną konstrukcję. Niestety jest to dosyć gęsty model więc sensownie udało mi się przedstawić tylko te bardziej zewnętrzne połączenia. Mimo to mam nadzieję, że będą dobrym poglądem na to co siedzi w środku:

ObrazekStone bridge - Internals by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekStone bridge - Middle section by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekStone bridge - Lower part of the left ramp by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekStone bridge - Sub-assemblies of the left ramp by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekStone bridge - Blind arcade by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekStone bridge - Middle buttress by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekStone bridge - The smallest buttresses and first section of the road by Lech Kulina, on Flickr
ObrazekStone bridge - Sections of the road for the left ramp by Lech Kulina, on Flickr

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Stone bridge

#18 Post autor: legosamigos »

W środku wygląda trochę jak wielokolorowy wodospad :D A te kolory w środku to zamierzony cel czy po prostu wrzucałeś co miałeś pod ręką? ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Stone bridge

#19 Post autor: lechkulina »

legosamigos pisze: 2023-12-13, 21:35 W środku wygląda trochę jak wielokolorowy wodospad :D A te kolory w środku to zamierzony cel czy po prostu wrzucałeś co miałeś pod ręką? ;)
trochę tak :) Z kolorami w środku mam w sumie 3 zasady:
a) aby dwa elementy obok siebie miały możliwe różne kolory
b) zawsze w tych samych fragmentach, sekcjach itp które są kopią lub lustrzanym odbiciem używać tych samych kolorów
c) jeżeli się uda to używać określnych kolorów do określonych elementów (np. dwa kolory na brackety, 4 inne kolory na płytki 1x2, 2 inne kolory na inne płytki).

To ostatnie nie zawsze się udaje i tutaj idę na kompromis. Pomimo tego jeżeli zachowuje a) i b) to i tak jest to nadal bardzo duże ułatwienie.

ODPOWIEDZ