[MOC] Komenda Główna Policji (modular)

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

[MOC] Komenda Główna Policji (modular)

#1 Post autor: --pg-- »

Kod: Zaznacz cały

publikacja w pierwszą rocznicę odpalenia granatnika w Komendzie Głównej Policji
Wirtualny spracer po Komendzie Głównej Policji.
Obrazek
Obrazek
Po wejściu do budynku należy poddać się kontroli osobistej, ochroniarz w stróżówce dopilnuje procedur. Przeszklone drzwi na wprost stanowią wejście służbowe od tyłu budynku, za szarymi drzwiami po lewej stronie znajduje się toaleta, a uchylone drzwi po prawej prowadzą do schowka na środki czystości.
Obrazek
Na lewo od głównego wejścia w sali konferencyjnej z pomocą prezentacji policjant tłumaczy dwóm dziennikarzom zaprzyjaźnionej stacji, jak miesiąc w miesiąc policja dzielnie chroni dostępu do pewnego pomnika na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Obrazek
Bezpośrednio na prawo od głównego wejścia policjanci Komendy Głównej Policji mogą zostawić swój strój, w którym przyszli. Co tam robią skrzydła anielskie?
Obrazek
Prawą część parteru zajmuje część muzealna z najbardziej okazałymi łupami przyniesionymi z akcji policyjnych: widelec, czerwona błyskawica i potargana sześciokolorowa flaga.
Obrazek
Po wyjściu na pierwsze piętro sekretarka KGP pokieruje do dalszych pomieszczeń.
Obrazek
Lewą część pierwszego piętra zajmuje gabinet pełen przepracowanych policjantów. Konfetti się samo nie przygotuje!
Obrazek
Prawą część pierwszego piętra zajmuje gabinet Komendanta Głównego Policji. Najwyższa pora wypróbować prezent od braci Ukraińców! Czy to głośnik? A może alkohol?
Obrazek
W lewej części drugiego piętra zorganizowano pokój do odpoczynku. Skupiony policjant uczy się odróżniać hamburgera od burgera z rybą. Takie czasy!
Obrazek
Przed centralnym pomieszczeniem drugiego piętra, Salą im. Generałów Polskiej Policji, znajduje się mozaika w podłodze oraz Tablica Pamięci poświęcona poległym w służbie policjantom.
Obrazek
Po drugiej stronie ściany z wypisanymi nazwiskami poległych odbywa się rekonstrukcja wypadku, do jakiego doszło w okolicy Sierosławia na autostradzie A1. Pracownicy policji szczelnie zasłaniają wrak czarnego BMW. Niech nikt się nie dowie, że kierowca jest zamieszany w ten wypadek!
Obrazek
Po prawej stronie na drugim piętrze w kolejnym gabinecie trwa zacięta dyskusja, skąd są wyższe dochody: z wymuszeń mandatów po zaostrzeniu przepisów kodeksu ruchu drogowego czy z kar za niezakrywanie ust i nosa w przestrzeniach publicznych parę lat temu.
Obrazek
Przed budynkiem nieudolnie zaparkował radiowóz z policjantem i dwiema nastolatkami. Koniec zwiedzania - a teraz wynocha!
Obrazek
Widok z lotu ptaka na wszystkie piętra.

A kto się schował pomiędzy środkami czystości a miotłą?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Linki do powiązanych historii.
* Nerwowo podczas miesięcznicy smoleńskiej. Wyrwany megafon i przepychanka. RPO pisze do komendanta policji; TVN Warszawa; link do artykułu
* Policjanci przebrani w stroje aniołów. Jest postępowanie dyscyplinarne; PolskieRadio24.pl; link do artykułu
* Poszkodowani w "Akcji Widelec" mówią "dość". Setki tysięcy złotych odszkodowań; PolskieRadio.pl; link do artykułu
* Strajk Kobiet: Policja jest brutalna i łamie prawo, bo pozwala na to Kaczyński; Dziennik Gazeta Prawna; link do artykułu
* Policjant o „Tęczowej Nocy": Otrzymaliśmy polecenie zatrzymania wszystkich oznakowanych barwami LGBT; oko.press; link do artykułu
* Biało-czerwone konfetti dla ministra. Policjanci cięli, bo "tych kartoników potrzeba było morze"; TVN24; link do artykułu
* Komendant i granatnik. "Złamano wszelkie procedury"; Rzeczpospolita; link do artykułu
* Kuriozalna interwencja policji pod smażalnią ryb. "Mandat 500 zł albo powie pan, co zamówił"; na:Temat; link do artykułu
* Czy media i internauci wyręczyli policję i prokuraturę? BMW jechało 253 km/h!; ePiotrków.pl; link do artykułu
* Policjanci z drogówki chcieli wymusić mandat za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych? [VIDEO]; motovoyager.net; link do artykułu
* O karę za brak maski można się spierać przed sądem; Rzeczpospolita; link do artykułu
* Zabrali nastolatki do radiowozu, jeden policjant zawieszony. Sprawę przejęła prokuratura okręgowa; TVN Warszawa; link do artykułu

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

Re: [MOC] Komenda Główna Policji (modular)

#2 Post autor: Kubrick »

Ale mi to dzień zrobiło xD
Tyle się tam dzieje, nie wiem na co pierwsze patrzeć, chwilę tu jeszcze posiedzę :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: [MOC] Komenda Główna Policji (modular)

#3 Post autor: Johan »

Fajna praca, ma też walor edukacyjny - o dwóch czy trzech akcjach nie wiedziałem ;) Jak mniemam pojawi się w miasteczku na następnej wystawie?

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: [MOC] Komenda Główna Policji (modular)

#4 Post autor: Kirysowaty »

--pg-- pisze:A kto się schował pomiędzy środkami czystości a miotłą?
Pewnie Jacek Jaworek. :-)

Naprawdę imponująca praca, podziwiam.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Komenda Główna Policji (modular)

#5 Post autor: wielkamucha »

O, "menda główna"! :)
Opcjonalnie: "Silni wobec słabych - słabi wobec silnych".

Zadziwiające, jak tematyka pracy rzutuje na jej odbiór: sam budynek, jego fronton są OK. i mają wygląd, jak spora część kamieniczek w Miasteczku - a mimo to wydaje mi się jakiś taki odpychający, ohydny... Jest mi nawet głupio, że tak to widzę, bo przecież dobrze to zbudowane i doceniam zebranie tylu "kwiatków" autorstwa "granatowych" - a jednak... :( Wybaczcie.

Fajne te luksfery przy schodach od tyłu budynku.
Tylko dlaczego dziury w suficie nie ma?

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Komenda Główna Policji (modular)

#6 Post autor: Mestari »

Świetnie zbudowane, ale czy tam przypadkiem nie ma jeszcze jednego asa w rękawie? ;) Czy ten budynek nie dzieli się przypadkiem na dwie części do transportu?
Czekałem na ten granatnik w środku i nie zawiodłeś :D

mw
VIP
Posty: 731
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Komenda Główna Policji (modular)

#7 Post autor: mw »

pg rozbawiłeś mnie :) czyżby w ostatnim czasie Policja zalazła tobie za skórę ??? Pojechałeś z nimi ostro :) Granatnik od braci ze wschodu - dobre. Ogólnie o niektórych tych wydarzeniach nawet nie miałem pojęcia, tak że jak zwykle czegoś się nauczyłem-dowiedziałem z twojej pracy.

GalaktyczneKlocki
Posty: 48
Rejestracja: 2022-07-24, 14:59

Re: [MOC] Komenda Główna Policji (modular)

#8 Post autor: GalaktyczneKlocki »

Liczyłem na granatnik i się nie zawiodłem. 😅 Zacny MOC, cieszy, że chłopcy tak się dobrze bawią za nasze pieniądze, człowiek się bał, że idą na marne. 😅

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

Re: [MOC] Komenda Główna Policji (modular)

#9 Post autor: glaz_pimpur »

Pod komendą powinien jeszcze stać wysięgnik.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

Re: [MOC] Komenda Główna Policji (modular)

#10 Post autor: --pg-- »

Kubrick, Johan, Mestari, mw, cieszę, że praca bawi lub się podoba.
mw pisze: 2023-12-14, 12:09 czyżby w ostatnim czasie Policja zalazła tobie za skórę ???
Zasadniczo nie. Jedynie jako obywatel tego kraju bulwersowałem się (jak inni zresztą) niektórymi z doniesień, które stały się inspiracją do scenek w budynku. Ponadto, chciałem na próbę zrobić MOC zaangażowany społecznie, czyli pokazujący ważki problem społeczeństwa.
Kirysowaty pisze: 2023-12-14, 10:11 Pewnie Jacek Jaworek. :-)
Bingo!
glaz_pimpur pisze: 2023-12-15, 07:44 Pod komendą powinien jeszcze stać wysięgnik.
Znam również tę historię, wyszedłem jednak z założenia, że na dany temat (tutaj ochrona miesięcznic) wrzucam jedną scenkę.
GalaktyczneKlocki pisze: 2023-12-14, 16:46 [...] cieszy, że chłopcy tak się dobrze bawią za nasze pieniądze, człowiek się bał, że idą na marne.
Muszą się bawić intensywnie, tak szybko odchodzą na emerytury...

Garść ciekawostek

* Komenda Główna Policji (częściowo umeblowana) stanowiła część miasteczka Klocki-Zdrój na wystawie w Chojnicach w dniach 24-25 czerwca 2023 roku, zdjęcia z aparatu liwnika, drugie zdjęcie na nowo skadrowane przeze mnie:
Obrazek
Obrazek
* Skrajne części dachu są zbudowane z krzesełek minifigowych. I lewa, i prawa część dachu składa się z następujących dziewięciu modułów:
Obrazek
Co drugi moduł wystaje o pół plejta, dając otrzymaną fakturę dachu.

* Potwierdzam obserwację Mestariego, że budynek powstawał w dwóch częściach, tak wygląda po rozsunięciu:
Obrazek
* W projektowaniu budynku zabrakło mi trochę doświadczenia w zapewnieniu modularności budynku, składanie go z oddzielnych pięter zajmuje więcej czasu niż powinno, wszystko przez klatkę schodową.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Komenda Główna Policji (modular)

#11 Post autor: legosamigos »

Widzę, że dogłębnie zwiedziłeś komendę główną od środka. Jakbyś tam był na żywo :D Sam nie wiedziałem o akcjach, np. z widelcem czy z tymi hamburgerami, a Ty znalazłeś jakieś takie perełki z przed kilku lat. Zmieniłbym na pewno ten radiowóz w stylu kombi ;) Ale absurdów Polskiej Policji jest znacznie więcej https://oko.press/33-sytuacje-w-ktorych ... e-osmiesza
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ