[MOC] Hiszpański galeon

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrsniady1
Posty: 3
Rejestracja: 2014-09-30, 17:41
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: mrsniady1

 

[MOC] Hiszpański galeon

#1 Post autor: Mrsniady1 »

Dzień dobry
Już po 9 latach od założenia konta na LUGPolu publikuję pierwszego MOCa.
Jest to galeon inspirowany okrętem flagowym hiszpańskiej Wielkiej Armady - San Martin. Moĵ nazwałem San Miguel i wyposażyłem w odpowiedni galion (figurę dziobową).
Okręt nie jest modelem redukcyjnym (co widać), swoje statki buduję tak, żeby zbytnio nie odstawały od zestawowych, stąd staram się minimalizować użycie nielegalnych technik.
Żagle są wyciete z tkaniny PCV (takiej na rolety okienne) i ręcznie pomalowane. Heraldyka nie jest ściśle historycznie poprawna, ale zbliżona. Sama konstrukcja bukszprytu jest właściwa dla statkow późniejszych o kilkadziesiąt lat, okręty Wielkiej Armady w 1588 r. miały bukszpryty proste z jednym żaglem podbukszprytowym, przynajmniej na obrazach z epoki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Galeria BS
https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=586784

Serdecznie pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2023-12-29, 11:03 przez Mrsniady1, łącznie zmieniany 1 raz.
Statek, statek, STATEK! Ale piracki.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Hiszpański galeon

#2 Post autor: SERVATOR »

Elegancki okręt.
Ode mnie wielki plus za malowane żagle. Taki "hand made" szanuję! :)


Te 9 lat zleciałoooooo.... jak jeden dzieeeeeń.... (do melodii 40-latka)

Szygalew
VIP
Posty: 1620
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Hiszpański galeon

#3 Post autor: Szygalew »

Okręt robi efekt WOW! Wygląda pięknie :). Malowanie na żaglach robi niesamowite wrażenie. Ile czasu je malowałeś?
Mrsniady1 pisze: 2023-12-29, 09:36 Już po 9 latach od założenia konta na LUGPolu publikuję pierwszego MOCa.
Nieźle :) Dlaczego tyle czasu nic nie publikowałeś? Sądząc po galeonie, który jest świetny, nie budujesz "od wczoraj".. :)

Mrsniady1
Posty: 3
Rejestracja: 2014-09-30, 17:41
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: mrsniady1

 

Re: [MOC] Hiszpański galeon

#4 Post autor: Mrsniady1 »

Myślę, że samo malowanie to kilka godzin, natomiast kolejne kilka to studia nad heraldyką, przegladanie obrazów, modeli drewnianych itp.

Nie publikowałem, bo zawsze mam problem z czasem, jeżeli go mam, to wolę budować niż fotografować. Ten model stał na półce pewnie ze dwa lata i sobie "dojrzewał" i w końcu stwierdziłem, że już nic więcej nie poprawię i albo go opublikuję, albo rozbiorę i zbuduję od nowa. No i opcja nr 1 wygrała.
I rzeczywiście, coś tam po trochu cały czas buduję, więc pewnie jakieś kolejne rzeczy pokażę, może nawet szybciej niż za 9 lat :-)
Statek, statek, STATEK! Ale piracki.

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Hiszpański galeon

#5 Post autor: Jaskier »

Ciekawy.
Malowane żagle na pewno dużo mu dodają. ;)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Hiszpański galeon

#6 Post autor: eric trax »

Fantastycznie że zdecydowałeś się na publikację pierwszego moca i to z wysokiego C. Bardzo podoba mi się kształt i bryła statku.Wygląda jak prawdziwy i widać, że zadbałeś o detale :D
Mrsniady1 pisze: 2023-12-29, 09:36 Już po 9 latach od założenia konta na LUGPolu publikuję pierwszego MOCa.
Bardzo szkoda, że nie zgłosiłeś tej pracy do MOCa Grudnia...
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ