[MOC] Studnia

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
T-trix666
Posty: 36
Rejestracja: 2022-08-30, 14:47
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Studnia

#1 Post autor: T-trix666 »

Cześć,
Przedstawiam wam moją najświeższą budowlę, zbudowaną jeszcze w zeszłym roku (ukończona może godzinę przed nowym rokiem). Wrzucam ją dopiero teraz, ponieważ dość długo nie mogłem się zebrać, żeby ją sfotografować i zamieścić, a przy okazji chciałem jakoś fajnie zacząć ten rok.
Scenka przedstawia bliżej nieokreślone miejsce w północnej części Polski pod koniec XVII wieku. Po dość długim zastanawianiu się nad historią kryjącą się za tą scenką wpadłem na pomysł, że w miejscu studni ujęcia wody istniały jeszcze przez Chrztem Polski i były chronione przez starosłowiańskie bóstwo - Matkę Ziemię, której resztki posągu widnieją na scence. Z kolei ludzikiem, niosącym wiadra wody ma być chłop pańszczyźniany.
Miłego oglądania!

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Studnia

#2 Post autor: Szygalew »

Jak rozumiem, chłop niesie "czystą wodę"? ;)

Bardzo ładna scenka. Drzewo bardzo pasuje do twojej opowieści, jest grube, niewysokie, poskręcane, ze stosunkowo małą ilością listowia, po prostu stare - rosło w tym miejscu jeszcze za czasów pogan. A to znaczy, że narracja do scenki jest wymyślona świetnie :). Posąg też robi robotę, dodaje swoją nutkę do opowieści, uwiarygadnia ją. Roślinność wyściełająca scenkę też bardzo dobrze wyszła. No i są "pazurki" :).
..
I jeszcze o chłopie.. Też bardzo fajny, szczególnie nosidło do wiader (koromysło) wyszło świetnie.

Brawo!

GalaktyczneKlocki
Posty: 48
Rejestracja: 2022-07-24, 14:59

Re: [MOC] Studnia

#3 Post autor: GalaktyczneKlocki »

Świetnie to wygląda, bardzo "organicznie". 😍

Awatar użytkownika
T-trix666
Posty: 36
Rejestracja: 2022-08-30, 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Studnia

#4 Post autor: T-trix666 »

Dziękuję!
Starałem się jak mogłem, żeby wyszło zadowalająco.
Szygalew pisze: 2024-01-13, 21:27 Jak rozumiem, chłop niesie "czystą wodę"? ;)
Jak rozumiem chodzi o to, że w wiadrach nic nie widać, niestety umieszczenie w wiaderkach okrągłych kafelków 1x1 moim zdaniem wygląda dużo gorzej niż nie umieszczenie tam niczego.
Jak chodzi o drzewo to w ogóle nie myślałem o tym, żeby zbudować je w sposób, który powodowałby, że wygląda na stare, ale na szczęście wyszło w praniu.
Z koromysła też jestem w miarę zadowolony, chociaż wolałbym nie musieć używać tej dodatkowej łapki ludzikowej z naciągniętym flexem.

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Studnia

#5 Post autor: Szygalew »

T-trix666 pisze: 2024-01-14, 16:09
Szygalew pisze: 2024-01-13, 21:27 Jak rozumiem, chłop niesie "czystą wodę"? ;)
Jak rozumiem chodzi o to, że w wiadrach nic nie widać, niestety umieszczenie w wiaderkach okrągłych kafelków 1x1 moim zdaniem wygląda dużo gorzej niż nie umieszczenie tam niczego.
Nie myślałem o tym, że w wiaderkach nic nie ma. To żarcik nawiązujący do zmian w TVP ;). Wiaderkom nic nie dolega. Dobrze wyglądają. Zapewne ukradnę pomysł do mojego kawałka makiety castle :).

ODPOWIEDZ