[MOC] Sabre Island 2.0 - kultowy zestaw 6265 w nowej odsłonie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Sabre Island 2.0 - kultowy zestaw 6265 w nowej odsłonie

#1 Post autor: Kalais »

Obrazek

Praca zbudowana na konkurs na dioramkę 16x16 z figurką pirata.

Sabre Island 6265 to jeden z moich ulubionych zestawów z dzieciństwa. Akurat stoi na baseplacie 16x16, więc postanowiłem go wziąć w obroty i stworzyć mu nową wersję.

Obrazek

Z nostalgii zostawiłem mu oryginalną płytkę nie pokrytą tile'ami oraz palmę (trochę "podrasowana"). I oczywiście klasyczną flagę żołnierzy. Reszta została dostosowana do nowszych standardów i dodałem rzeczy, których mi brakowało w oryginale:
- przede wszystkim są ściany ze wszystkich stron. :)
- zawsze mi brakowało brązowego koloru w całym temacie piratów (był tylko w kadłubach statków i olinowaniu), więc sporo go tutaj dodałem
- modulrna budowa - każde piętro się zdejmuje
- są drabniki i "dziury" do wchodzenia na górę
- każde piętro ma wnętrze
- na parterze jest magazyn z beczką i skrzynią złota
- na pierwszym piętrze biurko z mapą, świecą i krzesełko
- armata dostała kółka i zmieniłem kolor na brązową (jakoś zawsze wydawały mi się fajniejsze od czerwonych)
- na palmie wylądowała klasyczna małpka
- na wieży wylądował papuga (następny piracki klasyk z dzieciństwa)
- doszedł też pirat
- kule armatnie są obok armaty, a nie za murem
- zniknęła łódka, bo niestety nie zmieściła się na konkursowych 16 studach

Przy okazji chciałem użyć łuczków 38583 i 38585, bo kupiłem je parę lat temu, i nigdy nie miałem okazji zrobić z nich pożytku. Muszę przyznać, że dość ciężko je ładnie wykorzystać, ze względu na brak zakończenia prostego, są tylko te narożniki wymuszające ciągnięcie się po całej długości. Ewentualnie można je wpuścić do środka, ale wtedy ciężko z wnętrzem. No i wymuszają też nie parzystą liczbę studów na szerokość takiej wieży.

Obrazek Obrazek

To chyba tyle ode mnie. Więcej zdjęć poniżej, klik na zdjęcie przenosi do większej wersji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szygalew
VIP
Posty: 1620
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Sabre Island 2.0 - kultowy zestaw 6265 w nowej odsłonie

#2 Post autor: Szygalew »

Ale ładne! :) Świetny remake! Jakoś tak to zbudowałeś, że w ogóle nie widać, że to takie małe. Brawo!

Awatar użytkownika
Jarema1980
Posty: 207
Rejestracja: 2015-04-07, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: [MOC] Sabre Island 2.0 - kultowy zestaw 6265 w nowej odsłonie

#3 Post autor: Jarema1980 »

Takie proste a urokliwe. Aż chce się to mieć.

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 173
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

Re: [MOC] Sabre Island 2.0 - kultowy zestaw 6265 w nowej odsłonie

#4 Post autor: BlackKnight »

Kupiłbym, gdyby LEGO wydało to jako zestaw :)
Czarna noc

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [MOC] Sabre Island 2.0 - kultowy zestaw 6265 w nowej odsłonie

#5 Post autor: Ciamek »

Piękna reedycja : o)
Zdrufko, Ciamek

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [MOC] Sabre Island 2.0 - kultowy zestaw 6265 w nowej odsłonie

#6 Post autor: romkoo »

Wspaniale to wyszło, taki powiew z przeszłości z tą reedycją.

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Sabre Island 2.0 - kultowy zestaw 6265 w nowej odsłonie

#7 Post autor: wielkamucha »

Tak jak podobają mi się baseplate'y z nadrukami wysp, tak tym razem wolałbym, aby "ziemia" była zrobiona "metodami współczesnymi" - tzn. zbudowana z plate'ów, jak to np. ma miejsce w Barakudzie. Przy tak masywnym, szczegółowym budynku, taka płaska "ziemia" gdzieś "ucieka"... Poza tym, armata powinna być na obrotnicy i na murze - wiesz, jaki to-to ma odrzut? :D

Generalnie, to bardzo fajna praca, taki właśnie idealny zestawik. Wielki plus za "fabryczną" opcję zdejmowania dachu i poszczególnych pięter - to bardzo zwiększa bawialność i ogólną przyjemność z obcowania z budowlą. Pień palmy to współczesne moduły (tzn. Reddish Brown)?

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Sabre Island 2.0 - kultowy zestaw 6265 w nowej odsłonie

#8 Post autor: Fuku »

Ładna i schludna praca, mury wyglądają naturalnie i nie są przesadzone jak to często bywa. Kupowałbym ;P

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Sabre Island 2.0 - kultowy zestaw 6265 w nowej odsłonie

#9 Post autor: eric trax »

Fantastyczna reinkarnacja zestawu. To chyba najlepszy przykład jak nowe klocki popchnęły do przodu możliwość uszczegółowienia nowych budowli względem kilkunastu lat wstecz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Sabre Island 2.0 - kultowy zestaw 6265 w nowej odsłonie

#10 Post autor: Kalais »

Szygalew pisze: 2024-01-30, 08:17 Ale ładne! :) Świetny remake! Jakoś tak to zbudowałeś, że w ogóle nie widać, że to takie małe. Brawo!
Dzięki. To dzięki tym małym klockom można teraz naprawdę sporo zmieścić na małych powierzchniach.
Jarema1980 pisze: 2024-01-30, 08:50 Takie proste a urokliwe. Aż chce się to mieć.
Dzięki :)
BlackKnight pisze: 2024-01-30, 11:02 Kupiłbym, gdyby LEGO wydało to jako zestaw :)
Haha :)
Ciamek pisze: 2024-01-30, 17:26 Piękna reedycja : o)
Dzięki :)
romkoo pisze: 2024-02-05, 11:51 Wspaniale to wyszło, taki powiew z przeszłości z tą reedycją.
Dzięki :)
wielkamucha pisze: 2024-02-07, 10:33 Tak jak podobają mi się baseplate'y z nadrukami wysp, tak tym razem wolałbym, aby "ziemia" była zrobiona "metodami współczesnymi" - tzn. zbudowana z plate'ów, jak to np. ma miejsce w Barakudzie. Przy tak masywnym, szczegółowym budynku, taka płaska "ziemia" gdzieś "ucieka"... Poza tym, armata powinna być na obrotnicy i na murze - wiesz, jaki to-to ma odrzut? :D

Generalnie, to bardzo fajna praca, taki właśnie idealny zestawik. Wielki plus za "fabryczną" opcję zdejmowania dachu i poszczególnych pięter - to bardzo zwiększa bawialność i ogólną przyjemność z obcowania z budowlą. Pień palmy to współczesne moduły (tzn. Reddish Brown)?
Mam w planach zrobić zmodyfikowaną wersję, właśnie z zasłoniętą płytką, bo faktycznie nie do końca się to sprawdziło. Ale chciałem z nostalgii ją zostawić widoczną.
Armata na obrotnicy to by się wyrwała z kawałkiem pomostu przy wystrzale ;) Za tą na kółkach zrobiłem "płotek" żeby nie spadła przy odrzucie. Wiadomo, że to też mało realistyczne, ale dla mnie ciekawsze od obrotnicy było.
Palma jest w klasycznym "Brown", on się świetnie mixuje z Reddish Brown
Fuku pisze: 2024-02-12, 19:22 Ładna i schludna praca, mury wyglądają naturalnie i nie są przesadzone jak to często bywa. Kupowałbym ;P
Dzięki :)
eric trax pisze: 2024-02-13, 10:22 Fantastyczna reinkarnacja zestawu. To chyba najlepszy przykład jak nowe klocki popchnęły do przodu możliwość uszczegółowienia nowych budowli względem kilkunastu lat wstecz.
Zdecydowanie! Możliwości są teraz niesamowite. Szczególnie właśnie w napychaniu detali do dość małych budowli i modeli.

ODPOWIEDZ