[MOC] Diablo II - Spleśniała Księga

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sovey
Posty: 2
Rejestracja: 2024-01-21, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Diablo II - Spleśniała Księga

#1 Post autor: Sovey »

I przyszedł czas, że żywcem pogrzebana została Hrabina, która niegdyś kąpała się w odmładzającej krwi setek dziewic. A jej zamek, gdzie dokonano wielu strasznych czynów – szybko obrócił się w ruinę. Nad podziemiami zagrzebanymi w zapomnianej przez Boga głuszy, niczym Monument Zła wznosi się samotna wieża. To jedyne co pozostało. Fortuna Hrabiny została podzielona pomiędzy kler, chociaż niektórzy powiadają, że większa jego część nie została odnaleziona. Wciąż spoczywa pogrzebana obok murszejących czaszek – milczących świadków tego, jak nieludzki potrafi być człowiek...
Hej!

Przedstawiam scenę inspirowaną lokacją z gry Diablo 2. Spleśniała Księga znajduje się w Akcie 1, po jej przeczytaniu rozpoczynamy zadanie związane z zapomnianą wieżą i ubiciem Hrabiny. Zapewne sporo osób z tego forum szybko skojarzy scenkę jak również postacie oraz przedmioty, które starałem się odwzorować.

Obrazek

Obrazek

Jest to mój pierwszy MOC po ponad 10-letniej przerwie, ostatnie parę tygodni przeglądałem fora oraz flickra sprawdzając co słychać w świecie klocków. W budowli starałem się zastosować nieco "nowocześniejszych" technik, moje pierwsze podejście do terenu freeform, zamówiłem też sporo nowych elementów których za dawnych lat nie było.

Screenshot z gry lokacji którą się inspirowałem: https://imgur.com/a/rR48wHn

Link do mojego Flickra: https://flickr.com/photos/57591971@N02/
Ostatnio zmieniony 2024-02-07, 23:24 przez Sovey, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Diablo II - Spleśniała Księga

#2 Post autor: Szygalew »

Cześć! Fajnie, że do nas wpadłeś! :)
Nie znam gry. Nie grałem. Ale MOC sam w sobie jest bardzo ładny. Fajnie zbudowałeś ruiny oraz cały teren. Całość jest bardzo przyjemna dla oka :).
p.s. Jak wytrzymałeś 10 lat bez klocków? - to niemożliwe :D.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

Re: [MOC] Diablo II - Spleśniała Księga

#3 Post autor: Ex3qtor »

Rozpoznawalne, faktycznie dbałość o szczegóły zachowana - Monarcha pod Ducha, Okulus.
Praca poprawna technicznie, klimat lokacji inspirującej zachowany - bardzo ładny debiut, jeśli to faktycznie debiut ;).
Gratuluję i witaj na pokładzie.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [MOC] Diablo II - Spleśniała Księga

#4 Post autor: Deckard Cain »

Piękna scenka, bardzo mi się podoba oddanie faktury terenu, jak i same ruiny. Bardzo w klimacie.
Widzę że grałeś czarodziejką, pamiętam gdy w nocy przy zgaszonym świetle i ze słuchawkami na uszach mój nekromanta zmierzył się z Hrabiną, a ta krzyknęła "Twoja krew zawrzy",
wywołało to we mnie stan przedzawałowy. Po dwudziestu latach dalej jej głos mnie przeraża.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Sovey
Posty: 2
Rejestracja: 2024-01-21, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Diablo II - Spleśniała Księga

#5 Post autor: Sovey »

Dzięki za miłe komentarze :)
bardzo ładny debiut, jeśli to faktycznie debiut
Na tym forum debiut, kiedyś trochę budowałem (jeszcze czasy starego forum KMFL) i mam trochę dzieł w galerii, ale to były moje początki i bardziej amatorskie konstrukcje.
Widzę że grałeś czarodziejką, pamiętam gdy w nocy przy zgaszonym świetle i ze słuchawkami na uszach mój nekromanta zmierzył się z Hrabiną, a ta krzyknęła "Twoja krew zawrzy",
wywołało to we mnie stan przedzawałowy. Po dwudziestu latach dalej jej głos mnie przeraża.
Właśnie jeden z moich pomysłów na kolejną konstrukcję to zapomniana wieża wraz z kawałkiem piwnicy i Hrabiną, jednak byłoby to zdecydowanie większe od tej scenki i nie wiem czy moja kolekcja klocków na to obecnie pozwoli.

dropship
Posty: 49
Rejestracja: 2013-12-30, 15:10
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Diablo II - Spleśniała Księga

#6 Post autor: dropship »

Ten pomocnik z drugiego aktu :)

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Diablo II - Spleśniała Księga

#7 Post autor: Szuwax »

Ten pomocnik z drugiego aktu :)
W świecie zlegowanym takie myki widać dozwolone, albo wróciła bo księgi nie czytała. Albo to już koszmar lub piekło :).
Akurat wróciłem do diablo a tu taki MOC. Aha i tarcza trójkątna, super :)
Moja skromna kolekcja

ODPOWIEDZ