[MOC] Potyczka w kanałach.

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

[MOC] Potyczka w kanałach.

#1 Post autor: Deckard Cain »

Plotka głosi że w kanałach tutejszego miasta siedzibę ma potężny nekromanta. Na początku nic na tonie wskazywało, jednak za czasem zaczęli znikać ludzie.
A to jakiś pijaczek z zaułka, a to żebrak "pracujący" przy bramie miasta. Gdy zniknął bogaty kupiec, władzę miasta wreszcie zwróciły uwagę na problem, jednak patrole straży wysyłane do kanałów
albo wracały z niczym, albo nie wracały w ogóle. Ale znaleźli się śmiałkowie na tyle odważni i potężni aby wyplenić czające się zło. Druidka Muried, która już wcześniej wyczuwała spaczone moce nekromancji
i bezimienny czarodziej noszący się na niebiesko.



Obrazek



Obydwoje zeszli do kanałów, druidka pierwsza wyczuła plugawą magię, która samym swoim istnieniem przeczyła prawom natury.
Nie czekając na swojego kompana ruszyła przodem wraz ze swym sokołem, chcąc jak najszybciej zmierzyć się z wrogiem.
Nekromanta wyszedł jej na przeciw od razu wyzwalając straszliwe moce magi kości i nekromancji, przyzywając szkielety i ciskając w druidkę kościane pociski.


Obrazek


Muried wezwała na pomoc siły natury, otaczając się wzmacniającą aurą w postaci liści i wystrzeliwując w nekromantę kolczaste pnącza i gałęzie.


Obrazek


Siły natury zwarły się z mroczną magią, po chwili do wali dołączył niebieski czarodziej, aby wspomóc swoją nieco porywczą sojuszniczkę.


Obrazek


Walka rozgorzała na dobre.

Link do galerii
https://www.flickr.com/photos/144785610 ... 0315079612

Ps. Niebieski czarodziej powróci w następnych mocach.
Ostatni z Horadrimów

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Potyczka w kanałach.

#2 Post autor: Szygalew »

Bardzo nieciekawe towarzystwo się zagnieździło w kanałach! Ja bym się nie odważył tam wejść, by z nimi walczyć ;). Fajnie oddałeś klimat kanałów, czuć tę butwę i niefajne "zapachy". I te stwory świetnie do tego miejsca pasują. I one wiedzą, że im tam dobrze, bo wyraźnie nie chcą oddać terenu bez ostrej walki :).

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Potyczka w kanałach.

#3 Post autor: Falcrum »

Praca bardzo mi się podoba, natomiast oświetlenie zdjęć psuje mi odbiór. Sądzę, że użyłeś za dużo źródeł światła (bardzo zimnych na dodatek), brakuje niemal jakichkolwiek cieni, a więc i perspektywa nie działa i każde zdjęcie jest płaskie (czego pierwsza grafika jest najlepszym przykładem - wyszedł relief). Poza tym o oświetlenie średniowiecznych kanałów raczej mało kto dbał :)

Klimat natomiast pierwsza klasa, przypomina mi kanał Wyzimy w Wiedźminie 1.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [MOC] Potyczka w kanałach.

#4 Post autor: romkoo »

Fajny pomysł na historię. Kanały jak to kanały brudne i śmierdzące. Rzeczywiście światło trochę przeszkadza w odbiorze pracy, ale co mamy zobaczyć to widać :)

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Potyczka w kanałach.

#5 Post autor: Falcrum »

romkoo pisze: 2024-02-27, 08:07 Rzeczywiście światło trochę przeszkadza w odbiorze pracy, ale co mamy zobaczyć to widać :)
Muszę sprostować że w 100% zgadzam się z romkoo, bo zdjęcia ukazują pracę, moim komentarzem chciałem jedynie poradzić na co zwrócić uwagę by fotografie były bardziej estetyczne.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [MOC] Potyczka w kanałach.

#6 Post autor: Deckard Cain »

Szygalew pisze: 2024-02-26, 23:21 Bardzo nieciekawe towarzystwo się zagnieździło w kanałach! Ja bym się nie odważył tam wejść, by z nimi walczyć ;). Fajnie oddałeś klimat kanałów, czuć tę butwę i niefajne "zapachy". I te stwory świetnie do tego miejsca pasują. I one wiedzą, że im tam dobrze, bo wyraźnie nie chcą oddać terenu bez ostrej walki :).
Dziękuje, myślę ze wszystkie ciemne miejsce z nieprzyjemnymi zapachami są środowiskiem naturalnym dla umarlaków i wszelkiej maści ożywieńców.
Falcrum pisze: 2024-02-27, 11:47
romkoo pisze: 2024-02-27, 08:07 Rzeczywiście światło trochę przeszkadza w odbiorze pracy, ale co mamy zobaczyć to widać :)
Muszę sprostować że w 100% zgadzam się z romkoo, bo zdjęcia ukazują pracę, moim komentarzem chciałem jedynie poradzić na co zwrócić uwagę by fotografie były bardziej estetyczne.
Dziękuję że zwróciliście mi na to uwagę. Zdjęcia mojego mocka zrobiłem w taki sposób że w pokoju z całkiem wyłączonym światłem używałem tylko lampy błyskowej, wydawało mi się że dzięki temu podkreślę taki mroczny klimat miejsca.
Podobnie robiłem przy tworzeniu pracy z królem szkieletów. https://www.lugpol.pl/forum/viewtopic.php?t=31282
Przyznaje że nie jestem za bardzo otrzaskany w robieniu dobrych zdjęć, ale będę nad tym pracował, tym bardziej dziękuje za cenną wskazówkę.
Ostatni z Horadrimów

ODPOWIEDZ