[MOC] Mag ognia

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

[MOC] Mag ognia

#1 Post autor: BHs »

Obrazek

W cieniu ponurego wulkanu, pośród ciszy mgieł, narodziło się dzieło: Wieża Maga płonąca wulkanicznym ogniem. Narodzona z samego serca ziemi, tchniona mocą arcyzaklinacza ognia, ta potężna budowla stanowiła świadectwo tajemniczej potęgi jej enigmatycznego kreatora.

Legendy szepcą opowieści o pochodzeniu wieży, opisując, jak jej fundamenty ciemną magią zostały ulepione w płynnych głębinach kaldery wulkanu. Szeptano, że ów mag, mistrz zarówno arkanów magii ognia, jak i tajników sztuki budowlanej, opanował surową moc wulkanicznych ognisk, by kształtować zarówno kamień, jak i metal, tworząc strukturę z bazaltu, która wykraczała poza granice poznania ludów tej krainy.


Obrazek

Gdy wieża wznosiła się ku niebu, jej zewnętrzne ściany mieniły się antracytowym blaskiem, a promienne odcienie czerwieni i złota tańczyły jak płomienie na jej powierzchni...


ObrazekObrazek

Inspiracje niewątpliwie po trochu ze Śródziemia - kształt i surowy czarny kolor wieży sugeruje tytułową budowlę jednego z filmów trylogii (aby nie było - Saruman zrzynał kształt wieży ode mnie, nie ja od niego ;) ).

Obrazek

Estetykę pozostawiłem surową w kolorach (czerń, skały DBG) i formie (tu połączenie zewnętrznej, chropowatej struktury skały wulkanicznej ze zwartą strukturą wieży), aby zostawić większy kontrast dla pola gorącej lawy.
Na koniec budowania usługi oddały stare znicze, te z możliwością tworzenia takich "biczy Balroga".

Obrazek

Czaszki pokonanych wrogów były w gratisie.

Obrazek

Pierwotny plan przewidywał 9 ruchomych bloków okrągłych, opartych o round bricki 2x2. Te niestety, zamknięte w okręgu łuku szerokości 8 studów, miały lukę na około pół studa i tendencję do odchylania się od pionu. Po kilkunastu sekundach całość potrafiła zablokować się. Wersja druga, oparta o 12 kwadratowych blockach 2x2 zadziałała.
Całość napędzana silnikiem PF XL. Pierwsza wersja miała silnik M nad LEDami, przez co skracała się odległość silnik - koło rotacyjne do ruchu lawy. Potem w drugiej wersji jednak przeniosłem silnik niżej i wymieniłem na docelowy - a zmiana z kółek na kwadraty w polu lawy zapewnił wystarczającą stabilizację axla. Obawy o tarcie ścian klocków i blokowanie się albo to, że podniesione bloki nie będą chciały opaść pod własnym ciężarem (moduł to zaledwie 3 bricki + to co na górze) okazały się tym razem bezpodstawne.

Obrazek

Moduły LED ze starego kasetonu reklamowego całkiem ładnie pasują do Lego - wysokość równo 1 brick, 2 study szerokości (tu minusem są wypustki montażowe na wkręt, ale można je albo uciąć, albo składając parami do siebie idealnie się chowają w module), 10 studów długości, uwzględniając margines na manewr kablem sieciowym. W MOCa weszło 7 modułów (4 podświetlające do góry, jeden w bok, dwa pod kątem).
Jeszcze dorobię ładny filmik jak całość pracuje - ale to już w weekend ;).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Mag ognia

#2 Post autor: Szygalew »

Co taka niska wieża? ;) No ale za to z ruchomościami.. Trochę mi zajęło, żeby zakumać jak to się będzie ruszać, ale gdy już wiem (chyba ;)), to z niecierpliwością czekam na filmik - myślę, że efekt będzie cacy! :) Spirale ognia są super. Widać masz niewybrakowane ogniki :)

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 173
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

Re: [MOC] Mag ognia

#3 Post autor: BlackKnight »

To się rusza? :P czekam z niecierpliwością na filmik. A za spiralę z ogni szacun, muszę zapisać się na konsultacje z łączenia płomieni :D
BHs pisze: 2024-02-29, 07:49 Inspiracje niewątpliwie po trochu ze Śródziemia - kształt i surowy czarny kolor wieży sugeruje tytułową budowlę jednego z filmów trylogii (aby nie było - Saruman zrzynał kształt wieży ode mnie, nie ja od niego ;) ).
Od razu mi się skojarzyło ale teraz wszystko jasne kto był pierwszy xD
Czarna noc

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

Re: [MOC] Mag ognia

#4 Post autor: BHs »

BlackKnight pisze: 2024-02-29, 11:11 To się rusza? :P czekam z niecierpliwością na filmik. A za spiralę z ogni szacun, muszę zapisać się na konsultacje z łączenia płomieni :D
Rusza, tańczy, śpiewa ;)
Tzn. lawa się rusza, a Mag wraz z nią.

Szygalew pisze: 2024-02-29, 10:14 Co taka niska wieża? ;)
Bez przesady, 42cm. Można by było pójść wyżej, i np. ukryć trafo do oświetlenia.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [MOC] Mag ognia

#5 Post autor: Ciamek »

O, łał, świetnie to wygląda w takim ruchu.
Zdrufko, Ciamek

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Mag ognia

#6 Post autor: Szygalew »

Ruchomości sprawiają, że jest dużo fajniej :). Ideałem by było jak by jednocześnie ta spirala ognia się kręciła, ale to chyba grubszy temat..
BHs pisze: 2024-03-02, 14:22 Bez przesady, 42cm.
A to faktycznie całkiem wysoka :).

ODPOWIEDZ