[MOC][FILM] Park Jurajski - 30-lecie - animacja 5 (z 5)

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC][FILM] Park Jurajski - 30-lecie - animacja 5 (z 5)

#1 Post autor: Kalais »

To już ostatnia animacja z serii pięciu zrobionych dla uczczenia 30-lecia Parku Jurajskiego. Właściwie od niej zaczęła się cała produkcja i tutaj były testowane różne rozwiązania. Okazała się być drugim najpopularniejszym video z całej piątki zaliczając prawie 2 miliony wyświetleń na oficjalnym kanale LEGO na YouTube. Czytaj więcej »
Czytaj więcej na moim LEGO blogu:
[FILM] Park Jurajski - 30-lecie - animacja 5 (z 5) (bricks.kalais.net/pl/post102)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC][FILM] Park Jurajski - 30-lecie - animacja 5 (z 5)

#2 Post autor: legosamigos »

Bardzo podoba mi się ten krótki film. Tak z ciekawości zapytam. Ile czasu zajęło Ci zmontowanie całego tego filmu?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC][FILM] Park Jurajski - 30-lecie - animacja 5 (z 5)

#3 Post autor: Kalais »

legosamigos pisze: 2024-03-18, 22:11 Bardzo podoba mi się ten krótki film. Tak z ciekawości zapytam. Ile czasu zajęło Ci zmontowanie całego tego filmu?
Dzięki.

Było 5 filmów w sumie, są w tematach obok. Byłe kręcone razem, bo częściowo używają tych samych scenerii. Całość zajęła 3 miesiące po 8-10 godzin dziennie, często z weekendami. Generalnie czasu było zdecydowanie za mało. Na jeden taki film powinno być około 1 miesiąca czasu, żeby się nie zarzynać i robić w normalnym tempie.

No ale tyle LEGO nam dało czasu, wszystko było na wariackich papierach.

Na szczęście na następne filmy dostałem więcej czasu i obie strony lepiej zrozumiały cały proces produkcji :) Wyszła z tego fajna współpraca. Będę wrzucał powoli następne rzeczy, bo trochę tego nakręciłem już.

Szygalew
VIP
Posty: 1620
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC][FILM] Park Jurajski - 30-lecie - animacja 5 (z 5)

#4 Post autor: Szygalew »

Wszystkie filmy są świetne. Nawet sobie nie wyobrażam ile razy musiałeś przestawiać nóżki i rączki minifigów, żeby na filmie wyglądało, że się naturalnie ruszają. Kupa roboty na pewno. Wcale się nie dziwię, że na czas realizacji tych filmów zamknąłeś sklep :). W każdym bądź razie, bardzo przyjemnie się to ogląda. Dżungla stanowiąca tło/miejsce akcji jest bardzo fajna, gęsta. Ile ona ma powierzchni? Ty ją budowałeś, czy Bartek?

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC][FILM] Park Jurajski - 30-lecie - animacja 5 (z 5)

#5 Post autor: Kalais »

To wyglądało tak, że powiedziałem chłopakom co jest mi potrzebne do filmu i BHs, Liwnik I Jetboy pobudowali luzem drzewa, krzaki itd. i ja z tego później budowałem dżunglę pod ujęcia poszczególne. Trudno to ocenić w wielkości, bo jest kilka różnych tych dżungli zbudowanych z tych samych elementów. Musiałem to wielokrotnie przebudowywać, żeby nie sprawiało wrażenie, że jeżdżą w kółko w jednym miejscu. I pod różne ujęcia potrzebowałem wolnych obszarów na kamerę czy dinozaury w innych miejscach.

Do najszerszych ujęć używałem około 20-24 baseplatów. Więc było to spory kawałek lasu. Ja pierwszy raz to złożyłem do kupy to nie mogłem się napatrzeć.

No i tak, czasu to zabiera naprawdę dużo. Teraz to się stało moją normalną pracą, rano wstaje i idę do studia i siedzę tam cały dzień.

Pomijając samo animowanie to potrafi się czasem zejść kilka godzin na samo przygotowanie ujęcia - zaplanowanie co i jak się będzie działo, ustawienie kadru lub całego ruchu kamery, ustawienie oświetlenie, zabezpieczenie planu, żeby nic się nie ruszało. Jest co robić :)

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [MOC][FILM] Park Jurajski - 30-lecie - animacja 5 (z 5)

#6 Post autor: romkoo »

Cała seria jest bardzo przyjemna dla oka :) Udało Ci się stworzyć naprawdę fajne animacje. Powodzenia w kolejnych. Masz może gdzieś fotkę zza kulis? Jestem ciekaw jak się prezentuje dżungla na rozłożonych BP.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC][FILM] Park Jurajski - 30-lecie - animacja 5 (z 5)

#7 Post autor: Kalais »

Dzięki. Prawie nic nie mam, bo był taki pośpiech, że za bardzo o tym nie myślałem. Trochę tylko GoPro nagrałem. Kiedyś może się zbiorę i sklecę z tego jakiś making of. Ale na razie inne rzeczy mają priorytet.

ODPOWIEDZ