[MOC] Graty szerokie na 6.

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Graty szerokie na 6.

#1 Post autor: Misterzumbi »

Dawno temu, jak ja i Craig Callum wymyslilismy sobie coś co potem zostało nazwane Speed Champions, głównym załozeniem było budowanie tych autek na sześc kropek. Chcieliśmy zeby było (w miare) tanio i fajnie. Zeby mozna było zrobic od czorta i ciut ciut tych autek, i cały czas rozbudowywac kolekcje, kupujac te graty za 10 Baksów. Wiedzielismy ze na sześc wyjda nam karykatury, i ze nie wszystkie auta da sie zrobic. Tu działaliśmy wedle zasady coś za coś.

Oprócz kilkunastu szkiców i samego pomysłu nigdy nie budowałem nic dla Speed Champions, bo juz pierwszy rzut to były auta na których sie nie znam, i nic o nich nie wiem. A dziś jest jeszcze gorzej, po zmianie szefostwa w druzynie Speed Champions po 2017 roku, ktoś nie mógł zbudowac jakiegos Ferrari czy innego Lamborghini na sześc, i zdecydował ze od dzisiaj bedzie budowane na osiem. A jak policzyc nadkola, koła i lusterka to szybko autka sa na 10 czy nawet 11, i kosztuja ile? 25 Dolców? Nawet nie wiem, bo serio ze Speed Championsów ma mój syn chyba jeden czy dwa... Z pomysłu ze dzieciaki za zaskórniaki beda mogły sobie kupic autko, wyszły nici, i nagle na samochodzik z LEGO trzeba wydac tyle co na Bburago. Bez sensu.

Ale ja dalej uparty budowałem na te szesc, specialnie jak moj starszy syn zaczał sie interesowac tymi gratami, zaczałem kombinowac niejakie "what if", co jakby? No wlaśnie. Co by było jakby LEGO dało mi robic tych Speed Championsów po mojemu? Ano było by to mniej wiecej tak.

Pierwszym autem na sześc który wyladował w pudełku był albo Ford Anglia z Harryego Pottera, albo Chevrolet Blazer K5 niejakiego szeryfa Hoopera ze Stranger Things. Ale chyba pierwszy był ten drugi, bo zdjecia cywilnego K5 wrzuciłem wczesniej na Flickera niz zdjecia Anglii:

Obrazek

Obrazek

Do kampanii reklamowej potrzebowali jakiegoś auta do tego Chevroleta, zeby zrobic reklame w stylu lat 80, to zbudowałem "mozliwego" Pontiaca Firebirda:

Obrazek

Jako mozliwe, ja lubie na nie mówic “gdybasie”, uwazam zabawki budowane wedle LEGOwych wytycznych, tak zeby mozna było zrobic instukcje, zeby pasowała figurka, zeby były stabilne itede. I choc te graty które buduje dla siebie (również, te wersje autek które wyladowały w zestawach) zazwyczaj sa troche bardziej kruche, albo uzywaja jakichs czitów (opony nawijane na inne opony, klocki których juz niema w produkcji, elementy malowane na jakiś kolor w którym nie wystepuja, rozwiazania o które musiał bym sie kłócic, albo nad ktorymi musiał bym jeszcze chwile pomyslec), to mogły by z malymi zmianami wyladowac w pudełku na sprzedarz jakbym nad nimi usiadl przez dzien lub dwa...

Obrazek

Tu naturalnie te złote szparunki sa nie do zrobienia, ale jedna z wytycznych tego wlasnie projektu było dodanie czegoś tak zeby przecietny AFOL zgadł ze to nie jest prawdziwy zestaw...

Obrazek

Obrazek

Na ostatnim zdjeciu widac tył Plymoutha Fury z '57 roku, auto zbudowane dla draki, i które prawie wyladowało w zestawie Daily Bugle jako taksówka.

Obrazek

I prawie w komisariacie Policji z Modular Buildings:

Obrazek

I które doczekało sie 3043902 róznych ulepszeń i kolorów. Powracam do niego dośc regularnie, i poprawiam tego czerwonego, a to mam pomysl na coś, a to wychodza nowe klocki... Kiedyś bedzie perfekcyjny:

Obrazek

Tu na przykład płetwy sa zamocowane inaczej, a w tym co stoi u mnie w pracy na półce, sa montowane jeszcze inaczej:

Obrazek

Tu próba zbudwania przodu tak zeby był w nim mniej Plymoutha, na wypadek gdyby trzeba było auta z lat 50, ale nie jakiejś specyficznej marki:

Obrazek

Obrazek

Zbudowałem tez hot roda inspirowanego Matchboxem, który jest raczej niemozliwy, bo naklejki płomieni sklejaja kilka elementów:

Obrazek

Podbudowany mozliwościa zbudowania auta z lat 50 tak zeby mozna było go zapakowac w pudełko i sprzedac, zbudowałem synowi jego ukochanego Chevroleta Bel Aira z 1959 roku, którym jezdził niejaki Gang Olsena:

Obrazek

Obrazek

Auto wyszło koślawe, wymeczone, i mocno "takie sobie", i potrwalo ladnych pare lat, zanim mlody kupil sobie model firmy Corgi, a ja zaczalem analizowac jak uproscic prawdziwe auto tak, zeby bylo z niego LEGO. Jeszcze przy nim grzebie, ale juz jest lepiej niz bylo:

Obrazek

Obrazek

Budynek w tle to pozostałosci z pierdla w ktorym Egon Olsen odsiadywał swoje wyroki...

Nastepnym autem ktore doczekało sie zestawu był Dodge Charger którego zbudowałem w kolorach Generała Lee z Dukes of Hazzard juz na przedstawienie pomysłu zanim Speed Champions zostało Speed Championsami, i po małych poprawkach dałem prototyp do ich oddziału jak dowiedziałem sie ze beda robic Chargera vs Challengera, ale ichniejszy szef wtedy nie lubiał jak mu sie na zawczas rozwiazuje problemy, i model został odrzucony. Zaparkowałem go na półce, i jak mój szef potrzebował Chargera dla Ghost Ridera na zaraz, juz miałem auto praktycznie gotowe:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taka ciekawostka, numery to te same naklejki które zrobiłem do pierwszego prototypu Chargera, tylko przeklejone do tej nowszej wersji.

Nastepnym autem które doczekało sie zestawu to Checker Marathon, który wyszedł w zestawie Daily Bugle:

Obrazek

Obrazek

Jak juz wspomniałem, taksówka miał byc własciwie ten Plymouth (jezdziły własnie takie na taryfie w filmie Breakfast for Tiffany), i wszystko było gotowe, i chyba w dzień czy dwa przed pokazaniem tego ekipie z Marvela zlozyłem Checkera, który naturalnie jest ikona Nowego Jorku, i oczywiscie nie bylo sprzeciwu zeby go podmienic.
Nabudowałem ich całe stado, w kolorach z róznych miast, łudzac sie troche ze dadza mi nadrukowac kafelek 1x4 zeby zrobic mu takie wyszczerzone zeby:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z drugiej strony, wiele nie trzeba było zmieniac nim wszycycy byli na równi zadowoleni. Co ciekawe, jak juz wyszedł zestaw to Calin sie pytał dlaczego wybrałem właśnie ten kolor, bo powinien byc ciemny zółty:

Obrazek

Obrazek

No nie wiem. Mi nawet nie przeszło przez myśl ze te taksówki powinny byc w tym kolorze...

Nastepnym modelem dla jaj byl poprawiony traktorek z takiego Halloweenowego zestawu. Po prostu bardzo podobały mi sie naklejki, ale traktor juz nie:

Obrazek

Niejako na jego bazie, zbudowałem traktorek inspirowany Fergusonami w kolorach Ursusa C330:

Obrazek

Obrazek

Traktorki budowane łlasciwie jako prototypy do zestawu LEGO City, ale odrzucone bo sa "zbyt starodawne". Dlatego zrobiłem ta tym samym podwoziu traktorek inspirowany róznymi ciagnikami Kuboty:

Obrazek

Ta wesja była (jest, traktorek tu sobie dalej stoi) dopieszczona, miała słodziutka czyczepke, ludzika, pług czy spych, i była gotowa do dalszych działan (czyli właściwie wrzucenia do pudełka), ale zdecydowano ze kto inny ma go dokonczyc, i ta osoba zdecydowała ze sama lepiej to wymyśli, i zestaw który został wyprodukowany to to: https://brickset.com/sets/60390-1/Park-Tractor

Z Cityowych odrzutków mam tez całkiem śmiesznego Beach Buggy:

Obrazek

I pustynna wyscigówke:

Obrazek

Kiedyś miałem pomysł na takiego "mozliwego" Transita, i wyszedł mi tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba przy Checkerach przestalem sie cergielic, i stwierdzilem ze niema co probowac kombinowac zawsze prawie takiego samego grilla, z dwoch kratek 1x2, i zaczalem do co mniej mozliwych autek, ale w ktorych grill jest bardzo wazny uzywac drukowanych albo oklejanych kafli. Jezeli to byly by zestawy to idelanie by bylo te kafle czy inne klocki drukowac, ale to takie gdybanie, i w praktyce pewnie bysmy uzywali grilli i juz. Na przyklad jak w Fordzie Econline dla Ant-Mana:

Obrazek

Obrazek

To rzadki okaz gdzie ta bardziej skomplikowana i zdetalowana wersja powstala po tej zestawowej o ile prawidlowo pamietam... Normalnie buduje takiego ful wypasa najpierw i go skrobie z detali...

Ktos mi dal figurke Haselhoffa to zbudowalem mu K.I.T.T.a:

Obrazek

Jak sie wcisnie wolant, to z przodu swieci sie swiatelko...

Jak pracowalem w City to wlasnie wyszedl dom Kevina z Home Alone, a w nim fajne naklejki do lipnej furgonetki. Pomyslalem sobie ze jak trudne moze byc zbudowanie takiego autka zeby to jakos wygladalo? Z tego myslenia wyszedl mi Chevy G20 w ktorym mozna posadzic dwa ludziki, w ktorym jest miejsce na graty w tyle, i w ktorym latwo mozna sie dostac do wnetrza zdejmujac dach:

Obrazek

Obrazek

W miedzyczasie przebudowalem Warszawe Cobi tak zeby pasowal ludzik. Uzylem ich durnych specjalnych elementow bo nie chcialem zmieniac wygladu, tylko zrobic auto lepiej i sprawniej, z bardziej dopracowanego wyboru klockow, pomijajac podobne elementy w takich samych kolorach i bezsensowne rozwiazania jak budowanie bokow bokiem. Jestem pewiem ze projektanci w Cobi buduja te ich graty raz, i od razu wysylaja je do produkcji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kompletnie zauroczony Hot Rodami z serii Town z 1993 roku, zbudowalem kilka swoich dla mojego dzieciaka. Jeden z nich wyszedl w zbrojowni Iron Mana, a reszta to takie o:

Obrazek

Wlasciwie taka iskierka do ich budowy byl pomysl pod tytulem: "chce uzyc tego okienka jako szyby, moze powinienem ten klocek po prostu wstawic w element do ktorego jest zrobiony":

Obrazek

Obrazek

Tu tez Calin na Flickerze sie pytak dlaczego nie odwrocilem tego okna tak zeby bylo studami na przod. No wlasnie. Dlaczego?

Obrazek

Obrazek

Poniesiony tym roadsterem z Iron Mana zbudowałem tez wersje Coupe:

Obrazek

Obrazek

Potem ktoś śie zapytał czy przypadkiem niemam zbudowanego Jeepa którego mozna by było zuzyc do zestawów z Jurassic Parku? Nie miałem, ale co za problem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale znowu, ktos inny przejal paleczke i zrobil je po swojemu szerokie na osiem...

Obrazek

Ale czasem o pomoc pytaja sie ludzie którzy słuchaja moich rad. Tak z Leonardem Bahro zrobiliśmy małego Land Rovera. Co prawda ludzie z Land Rovera mi go troche napsuli, i jak miał bym sam decydowac to by wyszedł tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widac oprócz koloru, zmiany sa raczej kosmetyczne, dla mnie Defender to jest takie auto z kołem zapasowym na masce, wedle Land Rovera koło w tyle jest bardziej Land Roverowe. Ja chciałem chlapacze, oni nie, ja bym widzial snorkel, oni nie, i bardzo chciałem te kołpaki zeby opony były mniej wyścigowe, a oni nie...

Potem wyszły te nowe oponki City do ciezarówek, i to w ogóle juz był by sztos:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na tych samych oponkach zbudowałem Toyote Land Cruisera na 25-lecie mojego kolego Henrika Andersena:

Obrazek

Obrazek

Co jeszcze... O, Kookie Kar:

Obrazek

Obrazek

Choc akurat ten jest najmniej mozliwy, i bardzo daleko mu do mozliwosci, o braku waznych elementow jak przedniej szybki w obecnym portfolio juz nie wspomne...
Juz bardziej mozliwy bylby Uncertain T:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mowie, czasem mnie ponosi, i czasem strugam "mozliwe" klocki zeby zlozyc te graciki. Tu przednia os jest z flexa, ale jakbysmy go musieli zrobic, to moze by mi dali zrobic nowy element?

Apropos "mozliwych" klockow, kiedys byla felga, mala, czarna, z nadrukiem na rancie. Czyli da sie. Dalo by sie zrobic je tak, o:

Obrazek

Obrazek

Tu szyba to taki czit. Niby wszystko legalnie polaczone, i koszerne, ale jakby to mialo byc realnym produktem, to bym napewno staral sie zeby mi zrobili taka szybe. Czy tam, nie taka, ale taka. No wiecie. Taka, zeby byla o taka... To i do Bel Aira z 1960 roku by mi pasowala:

Obrazek

Obrazek

Nabudowalem tez kupe prostych garazy do tych autek, bo jak wspominalem, zaczalem budowac je dla syna, i on sie nimi rzeczywiscie bawi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednym z ostatnich moich "gdybysi" to Volvo 242, budowane niejako na zamowienie dla kolezanki z pracy. Wzorowalem sie modelem niejakiego PleaseYesPlease, ale nie wiele z niego zostalo. Co ciekawe, ten srebrny utylizuje tylko cztery malowane elementy, reszta jest...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tych tez nabudowalem z dziesiec, choc wlasciwie potrzebowalem tylko jednego...

Obrazek

Obrazek

Wiekszosc ma bagazniki dachowe, bo brakuje mi pol plytki wysokosci w okolicy szyb, ale nie wiem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba dosc na jeden post. Mam jeszcze mnostwo takich autek, rozne wersje juz pokazanych, rozne kolory, i cotam jeszcze. Moze kiedys.
Ostatnio zmieniony 2024-04-06, 20:02 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 6 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#2 Post autor: Kalais »

Extra. Bardzo fajne modele. Furgonetki, te ostatnie volvo i terenówki najbardziej mi się podobają.

6 (albo 5) studów szerokości moim zdaniem najlepiej pasuje do figurek LEGO. Speed championsy obecne do mnie nie przemawiają. Czasem w City za to trafią się w miarę fajne autka właśnie na 6 studów. Tylko zazwyczaj wymagają recoloru ;) bo często naćkane jest za dużo barw.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#3 Post autor: Johan »

Dzięki za tego posta!
Szkoda że Twoja koncepcja SC nie przeszła, samochodziki w stylu tego Land Rovera by dużo bardziej do mnie przemawiały.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#4 Post autor: SERVATOR »

Wspaniałe modele. Dla mnie najważniejsze, że nie "przecudowane". Widać, że spokojnie można się nimi bawić.
Szkoda, że SC idzie w tę stronę, którą idzie... dla mnie to takie kamienice na kółkach. Bardzo źle wyglądają w miasteczkach. No ale cieszę się, że wychodzą, bo zawsze wpadnie trochę nowych części albo rekolory starych, zwłaszcza błotniki.
Ta Warszawa z Cobi....hmm.... hmm.... no.... bardzo dobrze wygląda. :)
A. I fajnie że znowu wypuścili w HP tego Forda Anglia. Fajny zestaw do obdrapania po swojemu.

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#5 Post autor: wielkamucha »

Najbardziej podoba mi się ten Plymouth Fury - taki właśnie zbudowany "po bożemu", a jednocześnie bardzo charakterystyczny, z super kształtami. Logo z bumeranga za...jedwabiste!

Drugie miejsce dla mnie to "landrynki" i ta Anglia z pierwszego zdjęcia. Fajne są też te "złamane" hotrody, choć trochę dla mnie za karykaturalne. Ale jednocześnie wyglądają tak... naturalnie, jak na hotrody przystało.

Z pierwszego traktorka najlepszy jest kierowca :D

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Jako fan 6 studowych autek przeczytałem ten post z wielką przyjemnością. Jestem fanem Plymoutha Fury i go sobie juz kiedys zbudowałem (chociaż żółto-czarny matchbox z płomieniami to był Chevy Bel-Air z 57 roku).
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#7 Post autor: dmac »

Moja pierwsza trójka: ford Ant-Mana, pomarańczowy Charger i Matchbox z płomieniami :) .

Ja myślę, Adaś, że szefostwo LEGO jest rozpieszczone wiecznie rekordowymi zyskami i kombinuje tak: po cholerę produkować autka za dychę (czyli z grubsza w finansowym zasięgu dzieciaków), skoro można brać 25 Euro za sztukę i i tak się sprzedadzą jak ciepłe bułeczki... Ale z drugiej strony - nie wiem, ile jest takich dzieciaków, które jarają się starymi samochodami tak jak Twój syn. Nie wiem, czy seria autek na 6 nie musiałaby się składać z samych współczesnych modeli, a z współczesnymi modelami problem jest taki, że są mniej więcej jednakowe i różnią się detalami (z reguły przetłoczeniami), których w tej skali nie da się oddać.
Ale bez względu na wszystko, cieszę się, że budujesz i wreszcie pokazałeś chociaż część tych gratów :) . Dawaj resztę!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#8 Post autor: Backbone »

Część z tego podziwiałem na facebooku u ciebie na profilu i dziś kolejny raz ta sama myśl w głowie: Mega utalentowany jesteś Adam, szkoda ze lego nie wykorzystuje całego twojego talentu i nadal coś co jest dla nich odrzutem, dla afoli jest po prostu fajnym modelem. Super że zdecydowałeś się je nam pokazać.

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#9 Post autor: Jaskier »

Fantastyczny post, dzięki za podzielenie się nim.
Przy okazji - wyjaśniło się, dlaczego od czasu do czasu, zupełnie znienacka w zestawie pojawia się autko, które wygląda bardzo sensownie. ;)

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#10 Post autor: romkoo »

Czytało się to z dużą przyjemnością. Bardzo ładne autka.
Volvo 242 - to obudził mój sentyment z dzieciństwa - miałem podobnego do zabawy w sakli 1:32 chyba... i ten sentyment pozostał mi do dzisiaj :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#11 Post autor: Misterzumbi »

To macie tu nastepna szufelke samochodzików.

Taki sobie kartoflany VW Ogórek. Nie jestem jakimś wielkim fanem orginału, ale bardzo chciałem uzyc tej duzej naklejki ze znaczkiem VW. Prawdziwe auto niebardzo chce byc robione z klocków LEGO, i niestety wychodzi jak wychodzi, a koślawośc tego egzemplarza jest jeszcze potegowana tym, ze chce zeby mozna było sie tym bawic. Meh...

Obrazek

Obrazek

Za to wnuczek Ogórka, Tetrójka, wychodzi nawet okay. Jak sie zmruzy oczy...

Obrazek

Obrazek

Oczywiscie mozna by pewnie lepiej jakby podarowac sobie budowanie tego tak zeby to była zabawka, no ale tak sobie ubzdurałem ze usieje se te droge do tych autek bezsensownymi kamieniami, i co mi zrobisz? Serio, mam dzika frajde z rozkładania tych samochodzików, a potem budowania ich tak jakby to był zestaw. Lubie myślec jak to montowac tak ze i dzieciak by to złozył wedle naszych wewnetrznych wytycznych.

Obrazek

Obrazek

Kiedys na Youtubiue bodajze, widzialem Mazde RX7 która fajnie pokazywała prawdziwe auto. Nie pamietam nawet kto to robił, ale postanowiłem ze i ja chce taka na półce. Znowu jak przy Volvo 240, trwało to kupe czasu zanim miałem natchnienie jak przetłumaczyc AFOLski modelik na zabawke dla syna, ale to co z tego wyszło jest całkiem sympatyczne, i oprócz jednej rzeczy fajnie sie buduje...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cały czas poprawiam te małe hot rody z okienek, a to mam pomysł na nowe gazniki, a to pomysł na jakiś inny detal, a to wydłubalem z pudełka chromy Auriego z przed stu lat...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten zolty beach buggy z poprzedniego wpisu dostal nowe opony w tyle:

Obrazek

Obrazek

W filmie pt. Gang Olsena w Jutlandii zona Kjelda, Yvonne, chce jechac z nimi, ale pod warunkiem ze zabiora cały jej majdan. Jest tyle gratów ze nie mozna ich upchac w Chevrolecie Bennyego, i dlatego Egon i Benny kradna zdezelowanego Citroena od rzeznika. Nabudowałem tych aut z róznych filmów gangu dla Antona, i jakis czas temu udało mi sie tez całkiem przypadkiem złozyc i tego, dookoła trzech klocków. Mozecie zgadywac jakich..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autko było by mozliwe, ale jest raczej trudne w porównaniu z innymi, i ma dwa dziwne rozwiazania które chciałbym zrobic inaczej, ale nie mam na nie pomysłu, a ze toto raczej nigdy nie zostanie oficjalnym zestawem, to i nie śpiesze śie z rozwiazywaniem takich problemów.

Lubie budowac w durnych kolorach, i dlatego mój Blazer doczekał śie z dzieśieciu róznych wersji kolorystycznych, kazda budowana odrobine inaczej, bo nie wszystkie klocki istnieja w danym kolorze...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Apropos durnych kolorów, jak prawie wszystko jest, i brakuje tylko jakiegoś małego klocka, to sobie je maluje, a potem podmienie jak kiedyś wyjda albo i nie, ale sa kolory których sie nie da pomalowac. Jednym z takich kolorów jest kolor koralowy króla Karola. Wtedy albo sobie modyfikuje brakujace elementy z takich które istnieja, albo oklejam klocki skrawkami naklejki... Śmiac mi sie chce jak sobie pomyśle ze taki Brian Williams struga i maluje sobie te klocki jak mu pasuje, a ja musze sie tłumaczyc i palcem pokazywac co i jak porobiłem, zeby nie było plotek ze cos wyjdzie w jakimś kolorze...

Obrazek

Tak na marginesie, strasznie wali po oczach ten kolor na moim monitorze, na telefonie jest okay. Nie wiem od czego to zalezy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nastepny dziwny to Biscayne z 1960 roku, ktorego zbudowalem w kolorze mietowym, czyli aqua. Tu tez kilka klockow jest pokolorowane, ale mam nadzieje ze kiedys jakies friendsy je przemaluja...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tego Biscayne zbudowalem tez na czerwono, znowu dla chlopakow z gangu Olsena, bo jezdzili takim w fimie Olsenbanden paa Sporet.

Obrazek

Obrazek

Zmodyfikowalem tez mojego Fury z poprzedniego posta, zeby wygladal jak Pymouth Belvedere z 1959, bo takim jezdzil gang w ich pierwszym filmie. W tej skali i w takim maciupkim modeliku obeszlo sie bez fajerwerkow, i zmiany sa nieduze...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiscie najwazniejszym autem gangu jest Bel Air z 1959 roku, i tego caly czas poleruje, dopieszczam i modyfikuje...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak juz wspominalem, nie wszystko sie da w tej skali, i trzeba isc na ustepstwa w wygladzie czy funkcjonalnosci. Tu musialem zrezygnowac z mozliwosci wpakowania calej bandy do auta, i dlatego zuzylem miejsce w tyle na baniak z bezyna i piec Koron, za ktore Benny zawsze tankuje, zostawiajac tylko tyle miejsca zeby pasowal jeden ludek. Tu pewnie hejterzy zaraz by wyskoczyli ze na osiem to by mozna bylo zapakowac wszystkich i jeszcze Børge, syna Kjelda... Mozliwe ze tak.

Obrazek

Na tym zdjeciu tez fajnie widac jak dlugo grzebie juz przy tym aucie, kafelki na masce sa kompletnie porysowane...

Co jeszcze... Traktorki! Uwielbiam traktorki. Kiedys LEGO mialo taki standardowy traktorek na plytce 2x6, ktory byl naprawde wszedzie, mozna bylo go kupic solo, byl zolty z szufelka chyba ze trzy razy pod roznymi numerami, byl niebieski z szufelka, niebieski w jakims dzwigu, czerwone byly w kontenerach w porcie i w pociagach towarowych 9V.

Obrazek

Chcialem taki malusienki traktor ktory byl by, czy raczej mogl by byc takim wlasnie standardowym traktorkiem dzisiaj. Wyszedl mi tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu znowu malowalem klocki, bo legalnie mozna ten traktorek znontowac raczej nieciekawy czerwony z szarymi felgami...

Tak pozatym to te pare klockow dosc fajnie pokazuje moj tok myslenia przy tych zabawkach. Choc rozmiar, wyglad i ilosc klockow jest podobna, jak to lubia tu mowic, oba traktorki sa budowane wedle tego samego przepisu, to sie jednak roznia. Jak buduje takie rzeczy do zestawu to skladam je wiele razy, az zgadne jak jest najkorzystniej, albo az mi sie skonczy czas i musze sie w koncu zdecydowac na jakies rozwiazanie. I powiem wam ze czasem, choc raczej rzadko, mam takie zestawy gdzie bym cos jednak zmienil. W pierwszym Tumblerze UCS wpadlem na pomysl jak zmontowac kola w tyle o wiele lepiej niz to zrobilem dwa dni po fakcie, i meczylo mnie to az do wznowienia gdzie moglem to w koncu poprawic.

Czasem poprawiam dla draki, jak tu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo mi doskwiera brak takiej oponki serokiej na jedna kropke, ale na dwa i pol w srednicy, ehhh...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#12 Post autor: Mestari »

Ale tego jest :)
Przepiękne, wszystkie.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#13 Post autor: Misterzumbi »

Jeszcze takie znalazlem. Mam tych autek naturalnie jeszcze wiecej (tylko na moim biurku, i na polce za mna naliczylem sie ich przed chwila 109), ale do pokazania wybieram tylko takie ktore albo zostaly odrzucone, albo takie gdzie szanse na to ze kiedykolwiek ktos przyjdzie i powie ze potrzebuje takiego sa zadne arbo marne...

Tu najstarszy z nich, to Bentley ktorego zbudowalem jak pierwszy raz w ogole byla mowa o Speed Champions.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Anglia w kolorach Harry'ego Pottera, ale bez drzwi.

Obrazek

Obrazek

Tu mala ciekawostka, za kazdym razem jak sie mnie pytali czy mam Anglie, to probowalem przepchac wlasnie taka, bez drzwi, i za kazdym razem wracali do mnie i pytali sie czy mozna zbudowac tak zeby ludki siedzialy obok siebie, co niejako wymusza drzwi. Niby mozna, ale ja nie chcialem zeby mi sie tam cos otwieralo, bo ze struktura autka w ktorym ludki siedza we dwoch, jeden za drugim, jest o wiele latwiejsza do ogarniecia i bardziej stabilna, niz jak sie ma przerwe w boku na trzy kropki. Takie auto z drzwiczkami zawsze bedzie takim sobie kompromisem... No chyba ze jest busem, to wtedy jest troche wiecej miejsca na podloge, i mozna szalec...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co jeszcze, o porobilem zdjecia Jeepa z Jurassic Parku z prawidlowymi zalogantami. Tu tez jest akurat miejsce na porzadna baze pod podloga bo terenowki sa wyzej zawieszone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale wole jak w takich szostkach siedza najwyzej dwa ludziki, jeden za drugim.

Wiecej traktorkow!

Ten zestaw:

Obrazek

Wygladal bardzo dlugo tak:

Obrazek

Obrazek

A wlasciwie, jak ja sam mial bym decydowac to mniej wiecej tak:

Obrazek

No ale nie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wozek widlowy w ktorym w tle jest kuleczka zamiast kolka. Zbudowalem go kiedys jako dodatek do zestawu Old Fishing Store, ale wypadl bo nie pasowal do reszty. Potem probowalem go gdzies upchac, ale nie bylo okazji.

Obrazek

Jednym z ciekawszych odrzutkow jest wywrotka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to dlatego ze byl to pomysl na zestaw ze... Spidermanem. Wywrotke mial prowadzic Sandman, ale nic z tego nie wyszlo. Tak samo jak z dosc karkolomnej propozycji zbudowania smieciarki dla City w tym zarowiastym zoltym, czy zielonym kolorze. Kiedys widzialem tak pomalowana smieciarke na zdjeciach z Chin. Nie wiem dlaczego wybrali ten kolor na pake, ale byla, i wydala mi sie taka zwariowana...

Obrazek

Obrazek

Na razie chyba over and out. Ale mowie, jest tego jeszcze setki, dlatego moze kiedys pociagne temat dalej.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#14 Post autor: Jaskier »

Fantastyczne są.
Generalnie to niezbyt się interesuję samochodami i motoryzacją, ale te "zabawki" uważam za cudowne.
I to ciemnozielone retroautko, i ta wywrotka Sandmana, i traktorki.
Takie są zgrabne i schludne, widać znajomość materiału, w którym pracujesz.
Najbardziej podoba mi się w nich zabawkowość, której brakuje zestawom z serii Speed Champions, przy jednoczesnym niestawianiu na absolutną prostotę, która niestety często obecna jest w City albo Friends.

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Graty szerokie na 6.

#15 Post autor: Szygalew »

Śliczne są! Z duszą. Świetnie zbudowane. Bardzo przyjemnie się je ogląda :). Bezwzględnie inspirujące..
Szóstki są sto razy lepsze od ósemek. Bardziej figurkowe. Ale SC też robią robotę. Niby dwa study różnicy, ale dzięki temu bardzo uciekły od umowności i zarysu w stronę "model team". No i dają nam dużo nowych ważnych części :).

ODPOWIEDZ