[Moc] Niespodziewana wiadomość

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

[Moc] Niespodziewana wiadomość

#1 Post autor: Deckard Cain »

Do centrum badań kosmicznych dotarła nieoczekiwana wiadomość. Treść tej wiadomości zawiera koordynaty planety, której wcześniej nikt nie eksplorował.
Dziwniejsze jednak było to że sygnatura wiadomość wskazuje iż została ona wysłana 40 lat temu. Przez ekspedycje, która zaginęła...
Natychmiast wysłano statek w celu zbadania sprawy. A że technologia od lat 80-tych znacznie skoczyła do przodu a statki mają teraz o wiele większy zasięg i możliwości,
stosunkowo w krótkim czasie udało się znaleźć planetę. Okazuje się że współrzędne, które zawierała wiadomość wskazują na dziwną strukturę.

Obrazek

Była to tajemnicza budowla budowla, emanująca dziwną energią, zwieńczała ją wyrzeźbiona głowa jakiejś obcej istoty.
Badając sprawę bliżej okazała się że znaleziono członka załogi, która przed 40-laty zaginęła.

[imghttps://brickshelf.com/gallery/DeckardCain/dziela/AlienTempl/2.jpg][/img]

Co ciekawe nadajnik znaleziony przy zwłokach był dalej aktywny. W ten przed wejściem do budowli ukazała się obca istota.

Obrazek

Odziana w dziwną zbroje i postrzępiony płaszcz z kapturem trzymała w ręku małą piramidkę z nieznanego materiału.
Przyrządy w kombinezonie naszego badacza wykazał że dziwna energia w okół budowli zwiększyła się...


Link do galerii
https://www.flickr.com/photos/144785610 ... 0315751886
Ostatni z Horadrimów

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [Moc] Niespodziewana wiadomość

#2 Post autor: Szygalew »

Gdy tak patrzę na tego kosmitę przed świątynią to coś mi się wydaje, że kosmonauta w białym skafandrze też tam zostanie ;). Bardzo fajna scenka i wprowadzenie! Rzeźba ładnie wyszła :).

spacelord
Posty: 964
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

Re: [Moc] Niespodziewana wiadomość

#3 Post autor: spacelord »

Eksploracja kosmosu często kończy się tym, że ktoś zostaje szkieletem ;P
Dobry opis :)
Nie wiem czemu z Hyperionem mi się skojarzył, choć dotarłem do połowy książki tylko i jakoś nie mam ochoty kontynuować.
A MOC kojarzy mi się z piratami, były dawno takie zestawy z tubylcami na wyspach, nie wiem jak się one nazywały, i tam były maski różnorakie.

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [Moc] Niespodziewana wiadomość

#4 Post autor: romkoo »

Te twarze budowane w formie posągów zawsze mi się podobały. Fajnie wyszło. Of razu na myśl skojarzyła mi się seria książeczek z zagadkami/łamigłówkami - Dziennik 29.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [Moc] Niespodziewana wiadomość

#5 Post autor: Deckard Cain »

Szygalew pisze: 2024-03-29, 14:03 Gdy tak patrzę na tego kosmitę przed świątynią to coś mi się wydaje, że kosmonauta w białym skafandrze też tam zostanie ;).
spacelord pisze: 2024-03-30, 12:14 Eksploracja kosmosu często kończy się tym, że ktoś zostaje szkieletem ;P
To prawda. Często tak się kończą podróże międzygwiezdne, ale kto wie, może nasz kosmonauta coś wykombinuje.
romkoo pisze: 2024-03-31, 19:32 Te twarze budowane w formie posągów zawsze mi się podobały. Fajnie wyszło. Of razu na myśl skojarzyła mi się seria książeczek z zagadkami/łamigłówkami - Dziennik 29.
Dziękuję. Tytuł tych łamigłówek chyba kiedyś słyszałem ale nigdy nie miałem z tym do czynienia.
Ostatni z Horadrimów

ODPOWIEDZ