[Zawody] LTTC 2024 rajd #1

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
keymaker
Posty: 47
Rejestracja: 2023-05-01, 15:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Zawody] LTTC 2024 rajd #1

#16 Post autor: keymaker »

Dziękuje za dobre słowo :) Wynikiem jestem ze wszech miar zaskoczony, zwłaszcza po tym jak kompletenie położyłem ostatnią sekcję. Ale tutaj niedotarcie do mety to zdecydowanie wina kierowcy aniżeli maszyny, o czym świadczył fakt, że 2 razy udało się mojemu MAGowi (po ciężkich bojach ale jednak) pokonać ten blokogenny zakręt, po czym jak gdyby nigdy nic wywaliłem go 2 razy w tym samym miejscu na niepozornym trawersie...

W każdym razie, nawet jeżeli się powtarzam, to rajd świetny w dwójnasób:
- raz, że dużo większy nacisk kładący na umiejętności kierowcy aniżeli dzielność terenową maszyny - dla mnie jako świeżego kierowcy to bardzo cenne doświadczenie, bo nigdzie indziej nie jestem w stanie tak dokładnie zweryfikować konstrukcji oraz podszkolić skilla w kierowaniu jak właśnie na rajdzie, gdzie jest walka przeróżnymi przeszkodami ale też z tremą i czasem, a wszystko to podsypane klimatem zdrowej rywalizacji :D

- dwa, żadna bramka nie dyskryminowa ze względu na typ bądź wagę konstrukcji, co tym bardziej chwalebne, bo przywieźliśmy przekrojowo szerokie spectrum rozwiązań i któreś z nich mogło po prostu nie dać rady, ale tak się nie stało

Z niecierpliwością czekam na materiały wideo aby móc na spokojnie i z bliska przyjrzeć się skuteczności własnych rozwiązań ale też podpatrzyć jak to u was wyglądało:
- Kamykowego 8x8, który to układ niezmiernie mnie korci aby zbudować i który to pomimo gabarytów, co pokazał kierowca, daje rade nawet na tak niesprzyjającym mu terenie
- Smykowego użycia opon, które mam i również bardzo bym chciał wykorzystać na rajdzie, ale właśnie bądź w układzie 8x8 albo 4x4, do których to wydaje mi się pasują bardziej, co zresztą było widać po przejazdach Smyka

P.S Atros, miło było poznać konstruktora, z którego to pomysłów wywodzi się prawie połowa obecnego parku maszyn biorących udział w zawodach :) Widać było, że znasz swoją konstrukcję na wylot, wiesz do czego jest zdolna i przede wszystkim jak ją skutecznie prowadzić, co zaowocowało nie dość, że najlepszymi bądź prawie najlepszymi czasami przejazdów na każdej sekcji to jeszcze całkowitą bezbłędnością w pokonywaniu bramek - po prostu nie mam słów, szacun mocno :)

P.S2 Skylark - faktycznie stażu miałem 3 rajdy a to był mój 4, ale drugi tą maszyną. Pierwsze dwa latałem Starem 266, którego też tutaj możesz znaleźć w tematach rajdowych z 2023r. Ale Star był tak bardziej platformą testową do sprawdzenia pomysłów, tych rokująych oraz zdeczka szalonych :D Dzięki Starowi mogłem zbudowć MAGa, który wydaje mi się być już znacznie dzielniejszą terenowo bestią.

Kamyk
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 2013-03-07, 11:01
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: kamyk970

 

Re: [Zawody] LTTC 2024 rajd #1

#17 Post autor: Kamyk »

Dzięki wszystkim za rozpoczęcie kolejnego sezonu! Udało nam się wstrzelić w okienko pogodowe i rozegraliśmy kilka ciekawych sekcji. Frekwencja była całkiem spora, więc nie ma co się dziwić, że na zaledwie 4 sekcje zeszło nam tyle czasu. Teren był bardzo ciężki i nieprzewidywalny, cały czas trzeba było być skupionym. Nawet nie tyle co na przejeździe, co nad samym sobą - jest ktoś kto nie zaliczył gleby? :P

Ze swojego występu jestem średnio zadowolony, ciężko się manewruje takim kolosem na skałkach, gdyż nigdy nie wiesz które koło akurat łapie najwiecej trakcji i jak się pojazd zachowa za moment. Niby nie jest długi i ma nisko środek ciężkości, ale na środkowych osiach jest bardzo chybotliwy i łatwo stracić równowagę. Na razie jeszcze nie idzie w odstawkę i w kolejnych rajdach też na pewno go zobaczycie, gdyż mam nadzieję, że gdy trochę go objeżdżę to będzie lepiej szło ;)
Bardzo ciekawe było dla mnie zobaczyć auto Smyka w akcji - mini trialówka zbudowana wbrew utartym schematom, która bardzo sprawnie sobie radziła w tym terenie i razem z dobrym kierowcą wykręcili zasłużone trzecie miejsce, gratulację ;) Myślę, że te opony mają przyszłość i mogą urozmaicić zawody, a z pewnością otwierają kolejne modele do startu.
Brawa również dla Keymakera, który mimo stosunkowo krótkiego stażu, na bardzo wymagającym terenie, również złapał się na podium :)
Olek mimo przeskakującej i blokującej się gąsienicy w Zile, nie poddawał się i skończył na drugim miejscu - gratulacje. Mimo wszystko zalecałbym wymianę tandemu na kolejny rajd - nie wiem jak długo to rozwiązanie wytrzyma, niestety chyba nie przetrwa próby czasu, ale cieszy fakt że próbujesz ;)
Pierwsze miejsce chyba nikogo nie zaskakuje - gratulacje dla Atrosa :) Czasem mam wrażenie że Twoje auto łamie prawa fizyki :P

Nie będę się rozpisywał o pozostałych autach, gdyż chyba wszystkie już kiedyś omawiałem, ale gratulacje dla wszystkich pozostałych zawodników, teren był bardzo ciężki i nikt nie miał łatwo ;)

ODPOWIEDZ