[MOC] Tankowiec "Octan"

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
czekoladowyboss

[MOC] Tankowiec "Octan"

#1 Post autor: czekoladowyboss »

Tankowiec "Octan"

Obrazek

Nazwijmy to: greeble - podejście pierwsze ;) Pewnego pięknego dnia grzebałem sobie w pudle z kołami i wpadły mi do ręki koła z 6898... Ile lat ja ich nie używałem... Ułożyłem je w rządku... i tak powstał chocapic. Tzn. Octan :D
Proszę o komentarze, i odpowiedź, czy poszłem w dobrym kierunku po prostej jak pustak Walkirii :PPP Mała jednostka obok to barka rozładowcza :)

***
Początek XXII wieku. Na Ziemi, wyniszczonej i wygrabionej przez człowieka z wszelkich bogactw naturalnych, nie ma już kropli naturalnej ropy naftowej. Wydawać by się mogło, że będące w powszechnym użytku paliwa alternatywne, jak ogniwa wodorowe czy energia czerpana z reaktorów termojądrowych załatwią sprawę. Jednak ropa nadal jest potrzebna mniej rozwiniętym technologicznie krajom. Kiedy ludzkość porzuciła już wszelką nadzieję, dokonano odkrycia, które zmieniło bieg dziejów, i uratowało Ziemię od licznych lokalnych konfliktów. Na Marsie jest ropa! Mniej zamożne kraje jak jeden mąż szybciutko zawarły pokój i zrobiły zrzutkę. Wspólnymi siłami wybudowały serię kilku setek niewielkich, szybkich i silnie uzbrojonych tankowców (wszak statek "pełen czarnego' złota to łakomy kąsek dla gwiezdnych korsarzy). Tak, to właśnie słynna seria "Octan". Mars dziurawiony jest na wylot w poszukiwaniu każdej kropli cennego czarnego płynu. Historia zatoczyła koło. Okazuje się, że nie ma to jak stare, dobre sprawdzone paliwo ;)

rok budowy: 2101
długość: 282,5 m
szerokość: 100 m
załoga: 68 osób
uzbrojenie: 2 działa protonowe , 9 działek plazmowych
rozładunkowe węzły cumownicze: 4
napęd: 1 silnik główny, 21 pomocniczych i manewrowych, 1 reaktor termojądrowy

***
skala: 1 stud = 5 m
długość: 56,5 studs
szerokość: 20 studs
waga: 0,37 kg

Zdjęcia:
Napęd: [ 1 ] [ 2 ]
Uzbrojenie: [ 1 ] [ 2 ]
Mostek: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]
Barka: [ 1 ] [ 2 ]
Greeble: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ]
Ogólnie: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]
Cała GALERIA.
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 12:30 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

O! to jeden z najciekawszych pojazdów kosmicznych ! TRochę brakuje finezji przy niektórych detalach, jak przód kadłuba, czy łączniki nad zbiornikami (chodzi mi o te prostopadłościenne elementy 1x4), ale jeśli chodzi o całą bryłę i użycie kół jako zbiorników - rewelacja.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Elementem który najbardziej szkodzi temu, skądinąd ładnemu statkowi, jest prezentacja. Na głównym zdjęciu jest ciemny, na bardzo pstrokatym tle, z żółtawą poświatą a na dodatek - całkowicie z boku, a ten akurat z tej strony nie widać nic ciekawego.

Bo statek jest naprawdę ładny, ciekawy, zaawansowany technicznie.

Szkoda że na zdjęciach spód jest jednolitą czarną plamą, mam wrażenie że tam się naprawdę dużo dzieje. No i tył, trochę zbyt chaotycznie tam, nawciskane czarnego z białym...

Łączniki na zbiornikach faktycznie ble, ale ciekaw jestem jak się trzymają?

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#4 Post autor: martinbb »

Witaj!

Na wstępie - widać postępy w części silnikowej ;)
Całość i mi sprawia wrażenie zbytniej... chaotyczności, choć przyznam , niektóre detale są bardzo fajnie wykonane (warte zapamiętania :) )
Uzbrojenie jest, ale jakoś mnie nie przekonuje (chce więcej, mocniej, ciężej :D)
Zbiorniki OK, model OK :)

Czuwaj!
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Dźwigienki jako uzbrojenie to jak bricki 2x2 w charakterze kół. Przybliżenie jakieś jest...

A jeśli już dźwigienki są użyte jako działko, to użycie ich gdziekolwiek indziej jako coś innego powoduje zamieszanie. Ale pisałem już kiedyś o tym :>

czekoladowyboss

#6 Post autor: czekoladowyboss »

Na wstępie dzięki za uwagi i opinie.

Co do zdjęć: marny ze mnie fotograf,a i cyfrówka nienajnowsza, bardzo się starałem ale wyszły jak wyszły. Zdjęcie tytułowe poprawiłem, mam nadzieję że jest choć odrobinkę lepiej. Niedługo postaram się poprawić niektróre zdjęcia, jak pożyczę jakiś normalny aparat.
V1 pisze:TRochę brakuje finezji przy niektórych detalach, jak przód kadłuba
Przód faktycznie jakiś nie taki. Ale łączniki są wg mnie ok.
Jerac pisze:Łączniki na zbiornikach faktycznie ble, ale ciekaw jestem jak się trzymają?
Trzymają się nadspodziewanie mocno (nowiutkie klocki i mało używane koła), chwytając za 2 takie mozna ostrożnie podnieść model, ale czasem koła się wypinają z technic pinów (właśnie mi się wypięły - składam model do kupy :glupek2: ).
Jerac pisze:A jeśli już dźwigienki są użyte jako działko
Ale to nie są działka, tylko anteny jakieś :) . Działka są z rączek minifigów - 4 na nadbudówce, 3 przed nią i 2 pod statkiem po bokach okrągłego klocka.
Ostatnio zmieniony 2007-12-05, 21:43 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

Frax

#7 Post autor: Frax »

O, teraz zdjęcie znacznie lepsze :).
Ogólnie podoba mi się, chociaż wydaje mi się, że lepiej by było, gdyby te zbiorniki płynniej łączyły się z tylną częścią statku. Chodzi mi to, że za ostatnim zbiornikiem jest takie załamanie powierzchni. Trochę to nieaerodynamicznie wygląda :P.
czekoladowyboss pisze:Ale to nie są działka, tylko anteny jakieś :) .
Ja zawsze myślałem, że przeciętne działko na tej wielkości statku jest większe od przeciętnej anteny. A niemożliwe, żeby tam było tyle nieprzeciętnych anten :-).

Silniki też dobrze się prezentują, ale ta główna dysza IMO za wysoko. Była kiedyś dyskusja o punktach przyłożenia siły i koziołkowaniu przy okazji jakichś kontenerowców, tutaj jest podobnie, choć nie na taką skalę.

EDIT: Fajne wykorzystanie zębatki i halfbusha, tudzież mnóstwa innych elementów :).
Ostatnio zmieniony 2007-12-06, 08:57 przez Frax, łącznie zmieniany 1 raz.

czekoladowyboss

#8 Post autor: czekoladowyboss »

frax pisze:lepiej by było, gdyby te zbiorniki płynniej łączyły się z tylną częścią statku.
Też mnie to odrobinkę zmartwiło, faktycznie jest małe "załamanie sylwetki", ale w kosmosie aerodynamika jest mało istotna :)
frax pisze:Ja zawsze myślałem, że przeciętne działko na tej wielkości statku jest większe od przeciętnej anteny. A niemożliwe, żeby tam było tyle nieprzeciętnych anten :-) .
Też tak myślałem - ale rączki minifigów wydają się stworzone do użycia ich jako mini działka, a "wajchy" jako anteny ;)

ODPOWIEDZ