6335 Indy Transport

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

6335 Indy Transport

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek
Recenzja 6335 Indy Transport

Dane techniczne
Seria: SYSTEM / Town / Race
Rok produkcji: 1996
Liczba klocków: 385
Liczba figurek: 3
Spis części: http://www.peeron.com/inv/sets/6335-1 ...
Cena: MSRP: 30.00$, Allegro: ok. 70 PLN, MISB ok. 80$
Naklejki: Są, sklejają ze sobą niektóre klocki...
Miłość fana: Bezcenna :)

Wstęp
Jest to zestaw który 'chodził' za mną od dnia premiery w 1996 roku.
Zawsze chciałem go mieć i w końcu go zdobyłem.

Opakowanie i instrukcja
Zestaw dotarł do mnie w pudle kartonowym, na które było naciągnięte oryginalne pudełko.
Troszkę się wskutek tego zniekształciło, ponieważ karton z którego jest wykonane jest niestety dość cienki.
Obrazek Obrazek Obrazek
Jakież było moje zdziwienie, kiedy otworzyłem przesyłkę.
Zestaw był częściowo złożony.
Z czymś takim się jeszcze nie spotkałem.
Ale spowodowane to było brakiem instrukcji.
Więc składałem go ponownie według instrukcji z Peerona.

Klocki
Zestaw dotarł do mnie "prawie kompletny'.
Brak jednego koła zapasowego do wyścigówki i zamieniona głowa minifiga to jednak drobnostki na które nie zwróciłem szczególnej uwagi ;)
Model po złożeniu (ponownym) wygląda jak nowy.
Klocki (mimo wieku) są w idealnym stanie.
Taki złożony MISB ;)
W większości zawiera same zwyczajne elementy, choć jest też parę bardziej unikalnych:
Obrazek
Obrazek(w kolorze czarnym)
Obrazek(w kolorze czerwonym, tylko w tym zestawie)

Modele
Budowa modelu głównego przebiegała sprawnie i bardzo przyjemnie.
Zaczyna się od budowy ciężarówki:

Krok 5, jest już część podwozia:
Obrazek

Krok 10, już coś widać:
Obrazek

Krok 17, gotowa ciężarówka:
Obrazek Obrazek

Następnie buduje się wyścigówki (różnią się od siebie tylko kolorem, więc tylko dwa zdjęcia)

Krok 5, połowa gotowa:
Obrazek

Tak wyglądają wszystkie trzy razem:
Obrazek

Teraz czas na najlepsze. Budowa naczepy:

Krok 5, jest już część podwozia:
Obrazek

Krok 10, niewiele się zmieniło:
Obrazek

Krok 15, jest już połowa naczepy:
Obrazek

Krok 21, naczepa gotowa: (te dwie naklejki Octan po bokach sklejają ze sobą niestety trochę klocków)
Obrazek

Zestaw po kompletnym złożeniu:
Obrazek

Model jest bardzo bawialny.
Naczepa jest dwupoziomowa, górny pokład można opuścić w celu załadowania wyścigówek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z przodu naczepy znajduje się schowek na narzędzia. Jest otwierany z obu stron:
Obrazek Obrazek



Podsumowanie
Co tu dużo mówić, zestaw jest świetny.
Ale to tylko moja opinia, możecie się z nią nie zgadzać ;)
Był na mojej liście 'absolutnie muszę mieć', więc trudno mi mówić o jakichś wadach.
I choć bardzo mi się podoba, to jednak był kupiony także na części.
Ale nie mogę się zmusić do rozebrania go na pojedyncze elementy.
Taki ładny jest ;)
Za
  • Bardzo ładny wygląd
  • Bawialny
  • Zawiera przydatne elementy
Przeciw
  • Nic?
  • No dobra, ciężarówka mogła by być szeroka na 6 studów :)
  • Te elementy bardzo trudno się rozłącza.
  • Naklejki na bokach naczepy.
Jest to moja pierwsza recenzja, więc czekam na uwagi, jeśli trzeba coś poprawić.
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 09:06 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

czekoladowyboss

#2 Post autor: czekoladowyboss »

Czemu dzisiaj nie ma takich ładnych zestawów :hmmm: Połowa lat 90, najlepszy okres w serii City...

Wg mnie recenzja OK, ale ja się nie znam :)
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 19:21 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#3 Post autor: stpman »

czekoladowyboss napisał:
Czemu dzisiaj nie ma takich ładnych zestawów
Tak w pełni się z Tobą zgadzam... Ach lata 90 to był cudowny okres dla Lego System...
Te ciężarówki, te samochodziki, te minifingi...

No dobra, przyznam się ;] restauruje mojego 6594 i po świętach będzie recenzja ;p
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 20:51 przez stpman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

czekoladowyboss pisze:Czemu dzisiaj nie ma takich ładnych zestawów
No właśnie...
Ale wszystko zmierza ku lepszemu.
Nowe zestawy City są coraz lepsze i coraz bardziej szczegółowe :)
stpman pisze:restauruje mojego 6594 i po świętach będzie recenzja
Więc po to potrzebowałeś tych naklejek :)

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#5 Post autor: stpman »

No właśnie po to... Ale póki co białe klocki muszą się wybielić w wodzie utlenionej a to trwa ;] wiec jeszcze cierpliwości ;]

A 6335 sam kiedyś chciałem mieć, ale wyszło jakoś tak, że kupiłem co innego ;p
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#6 Post autor: Misterzumbi »

czekoladowyboss napisał/a:
Czemu dzisiaj nie ma takich ładnych zestawów

No właśnie...
Ale wszystko zmierza ku lepszemu.
Nowe zestawy City są coraz lepsze i coraz bardziej szczegółowe
Tak wlasnie przedwczoraj sobie z Jamie Brerardem (Cafe Corner Jamie) o tym filozofowalem jak budowalismy sobie po pracy pare starych zestawow i przebieralismy figurki.
Doszlismy do wniosku ze plakanie nad starymi dobrymi czasami i "kiedys wszystko bylo lepsze" to paranoja. Przykladowo pierwsza smieciarka Legoland miala 103 klocki w tym dwa ludziki, a nowa smieciarka ma az 201 klockow czyli 100% wiecej! A to wszystko w cenie ktora jest porownywalna. Stare dobre czasy sa teraz. Pozatym City idzie moim zdaniem (przynajmniej jezelic chodzi o tematy) w dobrym kierunku. I to nie tylko city, patrzcie na pierwsze wydania zestawow z Star Wars, roznica jest nieprawdopodobna. To ze AFOLe placza za zestawami z lat 80tych jest po czesci wywolane faktem ze tesknia za dziecinstwem, ja tez lubie pierwsza betoniarke bardziej niz stara, ale to dlatego ze mi cos przypomina... A "dlaczego nie produkuja tego a owego teraz" to takie plakanie nad rozlanym mlekiem. Podoba wam sie? Kupcie sobie.
Chcecie aby wasze dzieci bawily sie pociagiem 4,5V? Kupcie im.
Ten zestaw jest porownywalny (tematycznie jak i funkcjonalnie ) z Ferrari Scuderia Truckiem, a kto nie ma kasy, nienawidzi (jak ja) Ferrari albo czerwonego, jest tez X zestawow porownywalnych tematycznie w serii racers. Czyli Lego robi dokladnie to co robilo kiedys ale podkrecone stylistycznie (dzis tez zaden producent nie okleja samochodwo chromowanymi zderzakami), a ze niektore rzeczy stracily w dzisiejszych czasach pewne prawo bytu bo nie sa rozpoznawalne (dla dzieci) to niektore tematy po prostu wymieraja bezpowrotnie, i nie maja juz racji bytu. Ale to nie dlatego ze Lego nie chce tylko dlatego ze jednak swiat sie kreci...

Zdrowko

Adam
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 23:19 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#7 Post autor: Bobofrutx »

M_longer ile ty dałeś za swój 6335 Indy Transport ???
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Misterzumbi pisze:Pozatym City idzie moim zdaniem (przynajmniej jezelic chodzi o tematy) w dobrym kierunku.
W bardzo dobrym :-)
Misterzumbi, życzę tobie i reszcie projektantów powodzenia przy tworzeniu w przyszłości jeszcze lepszych (lub chociaż równie dobrych jak te obecne) zestawów City :-)
(Może tak remake 6335? Albo jakiś autotransporter? Było by miło :-))
M_longer ile ty dałeś za swój 6335 Indy Transport
Tyle:
http://www.allegro.pl/item275123954_633 ... ratis.html
Do tego w postaci gratisu był Slick Racer.
Również w idealnym stanie.
Dzięki Aro :-)
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 23:34 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

czekoladowyboss

#9 Post autor: czekoladowyboss »

Misterzumbi pisze:Przykladowo pierwsza smieciarka Legoland miala 103 klocki w tym dwa ludziki, a nowa smieciarka ma az 201 (...)
Tu nie o ilość klocków chodzi, ani o stylistykę... Chodzi mi o co innego - nadal uważam, że lego dąży do maksymalnego ułatwienia dzieciom zabawy. Aby przypadkiem dzieciaki za bardzo nie musiały się wysilać i w 5 minut miały gotową super_ekstra_ciężarówę... Po prostu - zniszczenia Fenomenu, jakim są klocki Lego i zrobienia z nich zwykłych zabawek.

Patrzę sobie na zestaw 7998 i wyobrażam, jak by te wielkie zielone skrzynie wyglądały 10-15 lat temu (tzn. z ilu dziesiątek klocków by się składały i na ile tysięcy sposobów można by je wykorzystać)... Choć widać odbicie od dna, jakim były zestawy Lego z początku tego stulecia :) Wspomnienia z dzieciństwa? A to swoją drogą ;)

Może przesadzam ;)

A teraz idę sobie popłakać i zbudować jakiś stary zestaw :beksa: ;)
Ostatnio zmieniony 2007-12-09, 00:18 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Saabotaz »

Tu nie o ilość klocków chodzi, ani o stylistykę... Chodzi mi o co innego - nadal uważam, że lego dąży do maksymalnego ułatwienia dzieciom zabawy. Aby przypadkiem dzieciaki za bardzo nie musiały się wysilać i w 5 minut miały gotową super_ekstra_ciężarówę...
Wystarczy porównać same instrukcje. Kiedyś na jednej stronie było upchniętych kilka etapów a na każdym z nich montowało się sporo elementów. Dziś na 1 stronie jest 1 etap na którym montuje się ze 2 klocki, w ekstremalnych wypadkach nawet 5 :)
Patrzę sobie na zestaw 7998 i wyobrażam, jak by te wielkie zielone skrzynie wyglądały 10-15 lat temu (tzn. z ilu dziesiątek klocków by się składały i na ile tysięcy sposobów można by je wykorzystać)...
Mam i śmieciarkę też ale nie mam czasu złożyć i zrecenzować.
...Otworzyłem woreczki i wysypałem z nich całe zło jakie się tam znajdowało...

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

Tu nie o ilość klocków chodzi, ani o stylistykę... Chodzi mi o co innego - nadal uważam, że lego dąży do maksymalnego ułatwienia dzieciom zabawy. Aby przypadkiem dzieciaki za bardzo nie musiały się wysilać i w 5 minut miały gotową super_ekstra_ciężarówę... Po prostu - zniszczenia Fenomenu, jakim są klocki Lego i zrobienia z nich zwykłych zabawek.
Albo maksymalne ulatwienie, albo to drugie zdecyduj sie... To ze zestawy City skalda sie w 5 minut i ze zestawy ogolnie sa jakie sa, ma cos wspolnego z tym jakie dzisiaj sa dzieci i czym sie interesuja. Dzis nikt by nie czekal dwie godziny zanim gra sie wgra w Commodore 64. Gra musi dzialac natychmiast. To zabawa jest punktem przewodnim, dzieciaki dzis chca jezdzic autami a nie budowac, jak bylem maly to nigdy sie nie bawilem zbudowanymi rzeczami, za to budowalem godzinami, statki, auta, zamki, i cholera wie co jescze. Wiekszosc dzieci robi na odwrot. Dlatego tez modele musza byc bawialne, dlatego te zielone elementy sa z gotowych kawalkow ( na ktore mam nawet kilka pomyslow jak wykorzystac)... Tak na marginesie, juz w latach osiemdziesiatych takie elementy byly z gotowych klockow, ino wszytko wtedy bylo na cztery... Nie pamietam zeby byly gdziekolowiek budowane z kilkuset elementow.
Pozatym patrz co pisze na pudelku. Zestaw jest od lat pieciu. Idz, daj pieciolatkowi i patrz jak go buduje... Moze bedziesz troche inaczej myslal. Albo jescze lepiej. Wez kumpla, siadzcie obok siebie, ty z lewej on z prawej. Budujecie zestaw, powiedzmy Lego smieciarke, ty budujesz lewa reka on prawa, probujcie sie koordynowac. Zapewniam was ze smieciarki nie zbudujecie ponizej poltorej godziny. Tak buduja dzieci, jest milion rzeczy ktore je rozpraszaja, inaczej widza czesci, i inaczej buduja.
Kurde, moja mama siedzi nad takimi zestawami godzinami bo nie widzi, i nie zna czesci. Pieciolatki dopiero zaczynaja sie bawic klockami, one nie wiedza ze w zestawach Exo Force beda nowe grille ktore TY juz znasz i na nie czekasz. One beda najpierw szuklay czegos czego nigdy nie widzialy.

Jak juz mowilem, swiat sie kreci Panie Janie, jak ja chodzilem do szkoly to nie bylo dyslektykow ani psychologow szkolnych, nie bylo poprawek, korepetycji, zajec dodatkowych. Jak ktos dostal pale to nie zdal, kiblowal i i tak wyszedl na ludzi, a dzis? Swiat dazy do maksymalnego ulatwienia. Moj Samochod niema ABS, ESP, wspomagania kierownicy, niema elektronicznego zaplonu, pogrzewanych foteli, niema glupic zaroweczek ktore krzycza na ciebe jak zapomniales dolac wody do spryskiwacza. Moiemu samochodowi to wisi czy sie zapiolem, czy mam na siedzeniu pasazera kurtke czy plecak... Niema nowego samochodu ktory niemial by tych bajerow, a nie znajdzie sie prawie nikt na swiecie kto powie ze kiedys wszystko bylo lepsze. Twoje gadanie to jakby powiedziec "Patrze na Forda focusa i mysle sobie jak to kiedys schowek na mapy bylby dwa razy wiekszy bo niebylo by tego airbaga co mu miejsce zabiera"... Jaki masz samochod?
Ostatnio zmieniony 2007-12-09, 12:57 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

czekoladowyboss

#12 Post autor: czekoladowyboss »

Albo maksymalne ulatwienie, albo to drugie zdecyduj sie...
Drugie wynika z pierwszego...
Pozatym patrz co pisze na pudelku. Zestaw jest od lat pieciu. Idz, daj pieciolatkowi i patrz jak go buduje...
Tu masz rację, zapomniałem że klocki projektuje się dla małych dzieci, a nie dla mnie ;)
Jaki masz samochod?
Nie mam auta ani prawka. Być może tam gdzie mieszkasz (Niemcy ?), każdy 18 czy 20 latek ma swoją brykę, w Polsce realia są inne. Jeżdżę na rowerze. Mojemu rowerowi to wisi, że jeżdzę bez kasku i bez świateł :PPP

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Cytat:
Albo maksymalne ulatwienie, albo to drugie zdecyduj sie...

Drugie wynika z pierwszego...
Jestem za glupi zeby to pojac. Wiecej klockow = ulatwienie?
Cytat:
Pozatym patrz co pisze na pudelku. Zestaw jest od lat pieciu. Idz, daj pieciolatkowi i patrz jak go buduje...

Tu masz rację, zapomniałem że klocki projektuje się dla małych dzieci, a nie dla mnie


Nie chodzi o racje, chodzi o to zebys sam sobie zrobil przyjemnosc i popatrzal jak dzieci sie bawia. Gwarantuje ci ze bedziesz patrzyl na zestawy calkiem inaczej.
Cytat:
Jaki masz samochod?
Nie mam auta ani prawka. Być może tam gdzie mieszkasz (Niemcy ?), każdy 18 czy 20 latek ma swoją brykę, w Polsce realia są inne. Jeżdżę na rowerze. Mojemu rowerowi to wisi, że jeżdzę bez kasku i bez świateł
Nie mieszkam w Niemczech, a i tam nie kazdy 18 latek ma auto. Ze ja mialem (mam, bede mial) to tylko dlatego ze chcialem i se na nie zarobilem. Bez prawka jak bez nogi. Nie lubie rowerow.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

czekoladowyboss

#14 Post autor: czekoladowyboss »

Wiecej klockow = ulatwienie?
Więcej takich klocków = ułatwienie.

Ja już wymiękam i wypadam z dyskusji. EOT

Fistach

#15 Post autor: Fistach »

Mysle ze przydałoby się zdjęcie podczas przygotowań do wyścigu z całym tymszpejem na zewnątrz:)

Mnie osobiście zestaw tak średnio się podoba no bo które firmy wspólnie wożą auta an wyścigi - a przecież ta seria wyścigów była taką klockową formuła 1 zanim pojawiło się to badziewne Ferrari, które ściga się samo ze sobą:) Noale przecież nikt nie będzie kupował 3 takich ciężarówek:) M_longer: może Ty?:)

najlepszy jest paten z chowaniem tych czerwonych długich elementów do wjazdu na górną półkę w podłogę przyczepy.

ODPOWIEDZ