[MOC] [CCC5] Żuraw portowy

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

[MOC] [CCC5] Żuraw portowy

#1 Post autor: liwnik »

Po dwóch miesiącach nareszcie skończyłem budowę żurawia portowego. Jest on wzorowany na żurawiu stojącym w Gdańsku.
Obrazek
Na nabrzeżu zdenerwowany kupiec czeka na spóźniający się statek. Łódką płynie dwóch rybaków i jednemu udało się nawet coś złowić. Z drugiej strony małe dziecko goni kota.
Prace zgłoszę do kategorii Trade and Industry.
Będzie więcej zdjęć, ale dopiero jak je odpowiednio przygotuje. Na razie są tylko konkursowe.
http://www.brickshelf.com/gallery/Liwni ... 002zs2.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/Liwni ... 003zs2.jpg
Galeria konkursowa:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=292101
Reszta zdjęć:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=292106
Ostatnio zmieniony 2011-06-14, 17:48 przez liwnik, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#2 Post autor: Pepin Krootki »

O..Kolejna ładna i udana praca. Ale jak dla mnie to za mało życia na tym nabrzeżu. Powinno się tu kręcić masa ludzi. Marynarze, tragarze z jakimiś skrzyniami itp. itd. Bruk trochę zbyt czysty i równy. Można by dodać tu i ówdzie jakiś wystający plate. Sama bryła budynku bardzo mi się podoba a pomysł też miałeś świetny.
tu byłem - Pepin

kris kelvin

#3 Post autor: kris kelvin »

Jak już Ci pisałem, jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu i stołu zaraz zabieram się do wersji drewnianej :)
Myślę, ze trzecie zdjęcie jest najmniej udane na konkurs.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#4 Post autor: lugomina »

Bardzo zgrabny zuraw, szkoda moze tylko ze nie brazowy jak oryginal.. Ale czarny tez ma swój czar, przez to taka imponujaca bryla góruje nad nabrzezem!
Bardzo ladnie zbudowany mur pruski i gasienicowe kola w srodku :)

Nie jestem pewna, czy w sredniowieczu uzywano podkoszulków z ramiaczkami i w poziome paski ale to szczegól ;)
Ostatnio zmieniony 2007-12-28, 21:17 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

NO praca ogolnie ciekawaale faktycznie mało ludzi i gdzieniegdzie za mało detali np samo nabrzeże (chodzi mi o ten betonowy chodnik po którym chodzą :) i Troche zbyt czarny ten dźwig no ale co zrobić jak on jest taki monotonny w oryginale. (wiem, że jest brązowy:))
Ostatnio zmieniony 2007-12-28, 20:43 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Nygusek

#6 Post autor: Nygusek »

Ludzi wcale nie jest mało. Nie zapominajcie, że to jest tylko FRAGMENT portu, więc gdzie ci ludzie mają się stać? Mają się tłoczyć do tego stopnia, że pospadają do wody?
Cenię tę pracę za to, że jest wykonana w starodawnym stylu ( "gołe" klocki bez żadnych płyteczek). I ma swój charakter, typowy "oldschoolowy" zestaw. Tak trzymać!
Jednak moim tegorocznym faworytem jest zdecydowanie Ciamek.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Bardzo ładna praca. Zyskała by jeszcze, gdyby nabrzeże nie było takie "betonowe". Lepiej wyglądałoby gdyby było wsparte na drewnianych słupach wystających z wody.

Grygus

#8 Post autor: Grygus »

Ładna praca, ale wydaje mi się, że jak na poziom CCC to trochę za mało szczegółowa. Przydałoby się więcej życia, więcej kolorów i szczegółów. Jakieś fale, piana na wodzie. Brud na nabrzeżu i na ścianach domu, jakieś dachówki obluzowane, śmiecie w beczkach. Tak żeby to było ciut bardziej "żywe" :-) .

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

@Grygus: z tego co wymieniłeś to najbardziej żywe są te śmiecie w beczkach :) Ale tak na poważnie to masz rację

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Potężna Ci wyszła ta budowla, ale mi to nie przeszkadza- duże jest piękne! Ładnie dobrałeś kolorystykę, pomysł z użyciem gąsienic jako kół nie jest zły. Fajnie, że żurawia można regulować.

... jedyne dodałbym trochę więcej części drewnianych.

Mrutek

#11 Post autor: Mrutek »

Pomysł super. Żuraw jak żywy. Wnętrze lepsze od oryginału.
Gdybyś usunął schodki do wody, przesunął żuraw bliżej wody jak było w rzeczywistości , a pod nim umieścił żaglowiec byłbyś faworytem. A tak przeciętny amerykanin - siedmioletni murzynek analfabeta, który nigdy nie był w Gdańsku nie skuma o co chodzi ;-).
Nie znam się na budowlach - co bym nie robił zawsze wychodzi mi bunkier albo czołg. Wiem za to co powinno być w porcie: pijani marynarze, ich "dziewczyny", smród ryb, srające mewy i ...statki. Mowię Ci skocz do hipermarketu, kup jakiś statek albo pożycz od kogoś... i wygrałeś.
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 20:30 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

marcvin

#12 Post autor: marcvin »

Wnętrze jest super :)) No, ale coś nie pasuje mi ten czarny kolor :?
Mam pytanie dlaczego jeden z minifigów trzyma pistolet za plecami ??

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#13 Post autor: liwnik »

Ten minifig nie trzyma pistoletu tylko nóż- http://www.peeron.com/inv/parts/37 .
W pewnym momencie zastanawiałem się nad urozmaiceniem bruku, ale szybko zrezygnowałem bo wymagało by to wcześniejszą rozbiórkę prawie całego dźwigu.
Statek przy nabrzeżu miał być, ale gdy ustawiłem wstępną wersje łodzi na makiecie stwierdziłem, że jest zbyt duży.
Pozdrawiam, Liwnik

ODPOWIEDZ