[MOC] Mobile Crane 14x8x10

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#31 Post autor: Żbik »

No Sarielu, dałeś czadu. Myślę, że jest to jeden z poważniejszych produktów rodzimej legomanii technicznej ;)
"Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów" - jak mawiał nieodżałowany Ryszard Ochudzki. W tym, czegotoniemającym, modelu najsłabszym ogniwem jest - moim zdaniem - ramię. Wolałbym żeby było żółte, no i ten "zwis" - katastrofa... Może jednak ramię 2-sekcyjne ale sztywniejsze? A jeśli 3 sekcje, to jednak musiałoby być ono grubsze/masywniejsze.

No chyba, że przyświecała Ci tylko ambicja techniczna i zlewasz takie detale... ;)

Klomb

#32 Post autor: Klomb »

To jest super! :ok: A rozmiar to dopiero powala... :P

P.S Skąd Wy macie tyle części!? :P

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#33 Post autor: Emilus »

Sariel Ty "powodowaczu" zazdrości.
Twoje dzieło jest ... sam tak naprawdę wiesz jakie, tak więc nie będę się powtarzał, napiszę tylko co mi się nie podoba (jeśli chciałbyś wysłuchać kolegi o mniejszym dorobku)

-Przewody powietrzne luzem nieładnie to wygląda
-Piszesz o podtrzymywaniu boomu przy podnoszeniu ale skoro dźwig ma być także a może przede wszystkim praktyczny, czemu siłownik zbudowany przez Ciebie do podnoszenia wydaje mi się niezwykle delikatny a przede wszystkim podatny na wyboczenia?
-Ogólny przerost formy nad treścią nie zrozum mnie źle on jest naprawdę świetny ale: jeśli ma tylko wyglądać to po co mu te wszystkie funkcje, a jeśli już są (tzn cała ta elektryka i mechanika) to nie żal Ci że to wielke bydle jeździ, robi inne numery ale podnosi mniej niż waży kierowca (oczywiście kierowca LEGO)? ;/

A poza tym Sariel chciałbym kiedyś abyś napisał o czymś moim tyle co Ja o twoim co temu komu zechce się to przeczytać, wystarczy za największą pochwałę

Sariel, a nie myślałeś o innym dźwigu?
MAjąc tyle klocków, zbudowałbym dźwig o naprawde dużym udźwigu (jak na lego occzywiście), dźwig pływający (oczywiście po dywanie) - mógłby być wielki i funkcjonalny, ale to takie moje... Sam może niezadługo wystawie coś swojego

Wesołego nowego Sariel i wszystkim pozostałym!!!

Nexus 7

#34 Post autor: Nexus 7 »

Żbik pisze:Myślę, że jest to jeden z poważniejszych produktów rodzimej legomanii technicznej
A ja jestem przekonany ze to jest jeden z lepszych modeli w skali swiatowej. Warto by teraz zadbac zeby to cudo zaprezentowac na paru zagranicznych wystawach, bo to ze bedzie w Kielcach uwazam za pewnik.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#35 Post autor: Żbik »

Nexus 7 pisze:A ja jestem przekonany ze to jest jeden z lepszych modeli w skali swiatowej
Nie mówię, że nie ;) Coś mi się zdaje, że Polska stanie się niebawem mocarstwem w kolejnej, obok poezji, dziedzinie - Lego ;) Widzicie już te lądujące, jeden po drugim, Airbusy żądnych wiedzy klockowej światoli? :hahaha:

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#36 Post autor: Kubrick »

Tylko beda mieli problem, zeby znalezc tych wszystkich budowaniczych ;) Jestemy rozrzuceni po niezlej powierzchni, taksowkarze zarobia krocie ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#37 Post autor: Żbik »

Kubrick pisze:Tylko beda mieli problem
No trudno - wiedza kosztuje ;) Przykumaj tych wszystkich białasów, którzy ścigają mnichów tybetańskich po "dachu świata". Oni nie narzekają na odległości ;)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#38 Post autor: Kubrick »

Ale Tybet jest mniejszy od Polski ;P Wyobraz sobie,jak beda ludzie krazyc miedzy Toba, dmaciem, Maciejem, Ciamkiem... Jest kawalek na takiej trasie ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#39 Post autor: Sariel »

chciałbym kiedyś abyś napisał o czymś moim tyle co Ja o twoim
Buduj buduj, na razie przedstawiłeś nam cztery MOCe, a ja ponad dwadzieścia :P
Krytyka przyjęta, owszem przewody brzydko wiszą, siłownik wytrzymuje to co ma wytrzymać, a dźwig podnosi więcej niż wszystkie moje poprzednie razem wzięte. Co do myślenia o innych dźwigach - samo pójście w udźwig mnie nie kręci, widziałem MOC który na starych silnikach 71427 podnosił ok. 40 kilo i nie mam ambicji mierzenia się z takim wynikiem. Za to, jeśli Cię to ucieszy, moja lista projektów na rok 2008 liczy w tej chwili 18 pozycji, w tym 2 dźwigi.
Skąd Wy macie tyle części!?
Większość mojej kolekcji części tworzy tak naprawdę tylko parę, za to dużych zestawów. 8880, 8448, 8421, 8436, 8275 - to chyba wszystkie zestawy powyżej 1000 części jakie mam.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#40 Post autor: Bobofrutx »

Ale bydle ;P wielki jest, pewnie strasznie długo go budowałeś! 20 kardanów o matko xD
Koła w jednej z trzech tylnych osi w tej drugiej od końca, koła skręcają sie zbyt mało w stosunku do pozostałych, strasznie mnie to razi ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Zit

#41 Post autor: Zit »

Heheh :) gigancik na kołach :) poraża swoją wielkością ale mam pytanko: czy ,,łapy" podpór muszą być takie małe???

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#42 Post autor: Sariel »

Większe nie dałyby się złożyć bo nie weszłyby we wcięcia w kadłubie. W mniejszym i lżejszym dźwigu mógłbym przeznaczyć na nie więcej miejsca, tu niestety większość carriera zajmuje struktura ramy i układ jezdny.

Marcin Nycz

#43 Post autor: Marcin Nycz »

Pełne uszanowanie z mojej strony. Dźwig na prawdę śliczny pod względem konstrukcyjnym jak i podobieństwem do wzoru. Nie buduje zbyt dużo wiec nie będę sie wypowiadał zbytnio na ten temat. Konkluzja: zamurowało mnie i tyle.. Pozdrawiam wszystkich na nowy rok...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#44 Post autor: Sariel »

Panowie, mała zagadka: co to jest?

Obrazek

Odpowiedź - to są wszystkie płytki 4x8 użyte do konstrukcji dźwigu (z tego 3/4 znalazło się w bomie). Taki solidny, ciężki kloc :) I tak, jeszcze mi ich trochę zostało...

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#45 Post autor: makorol »

I jak je chcesz teraz rozdzielić??
Pozdrawiam, Makorol.

ODPOWIEDZ