[MOC] Machiny miotające

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] Machiny miotające

#1 Post autor: Mrutek »

Witam
Na forum pojawiło się ostatnio mnóstwo różnych wspaniałych zamków, wież oraz innych budowli historycznych. Z historii wiadomo, że jeżeli ktoś buduje zamek to ktoś inny musi zbudować coś aby dobrać się do ich mieszkańców, skarbów albo po prostu ma ochotę go rozwalić. Nie potrafię budować budowli. Za co bym się nie wziął zawsze wychodzi mi bunkier. Dlatego zbudowałem kilka machin miotających. Wybrałem 4, które najbardziej przypominają historyczne. Są to 3 katapulty i balista. Nie wyczerpują one oczywiście tematu. Od innych klockowych różnią się zasięgiem i mocą niszczącą. Ich cięciwy są wykonane z tego samego materiału z jakiego robiono je wieki temu. Wystrzelone z nich pociski lecą nawet na ponad 10 m i są jeszcze w stanie namieszać w zgrai minifigów. Z czarnej katapulty można trafić w cel o szerokości 0,4 m z odległości 5 m. Zasięg i siła wyrzutu jest niestety ograniczony wytrzymałością klocków i połączeń. Obsługa machin wymaga ostrożności. Można stracić oko!
Machiny:

Obrazek

Katapulta: Obrazek

1 2

Onager: Obrazek

1 2

Ballista: Obrazek

1 2


Katapulta mini: Obrazek

1

Stanowisko elaboracji pocisków

Zasięg

folder
Ostatnio zmieniony 2008-01-11, 16:59 przez Mrutek, łącznie zmieniany 3 razy.

Darth Sion

#2 Post autor: Darth Sion »

Budowle świetne !!!
Ale ten minifig podróbka blee......... Świetna funkcjonalność ale nie chce mi się wierzyć że lecą na 5-10 metrów. Może filmik na dowód ???

Mistrz seller

#3 Post autor: Mistrz seller »

Darth Sion pisze:Budowle świetne !!!
Ale ten minifig podróbka blee.........
Skąd wysnuwasz ten wniosek?

Mrutek

#4 Post autor: Mrutek »

Darth Sion pisze:Budowle świetne !!!
Ale ten minifig podróbka blee......... Świetna funkcjonalność ale nie chce mi się wierzyć że lecą na 5-10 metrów. Może filmik na dowód ???
Jeżeli podróbka to częściowa -minifigi składałem z kawałków kupionych na allegro. Na filmie (mam tylko cyfrówkę) niewiele widać. Największy zasięg ma czarna katapulta. W rzeczywistości jest on większy niż 10 m (jest ograniczony wymiarami mieszkania), lecz z łyżką taką jak w onagerze. Jest to jedyny klocek, który nie wylatuje i nie leci za pociskiem. Jak już wspomniałem zasięg jest ograniczony wytrzymałością klocków (pękają) i połączeń - zbyt mocne napięcie cięciwy powoduje rozsypywanie się klocków. Co ciekawe zastosowanie belek rozporowych wzdłuż cięciwy eliminuje amortyzację zgiętych klocków i całość rozpada się przy mniejszyn naciągu.
W rzeczywistości pociski z takich machin leciały na kilkaset metrów.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#5 Post autor: KUKUS »

Skąd wysnuwasz ten wniosek?
... na jednym ze zdjęć tors ludzika to ewidentnie podróbka Lego (stanowisko elaboracji pocisków). Zdaje się, że z firmy Shifty czy jakoś tak....

...co do samych maszyn, wyglądają ciekawie, ale chętnie zobaczyłbym je w akcji :)
Ostatnio zmieniony 2008-01-11, 15:39 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Mistrz seller

#6 Post autor: Mistrz seller »

KUKUS pisze:
Skąd wysnuwasz ten wniosek?
... na jednym ze zdjęć tors ludzika to ewidentnie podróbka Lego (stanowisko elaboracji pocisków). Zdaje się, że z firmy Shifty czy jakoś tak....
Tak to Shifty, a pytałem się ponieważ nie widziałem tego zdjęcia i myślałem, że mówisz o tym drugim.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#7 Post autor: mienso123 »

Machiny niczego sobie ale dlaczego nie zrobiłeś trebusza?
i kiedy filmik?

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#8 Post autor: Bobofrutx »

Najbardziej podoba mi się ballista i katapulta zasięg 10m super :D

mienso123 napisał:
Machiny niczego sobie ale dlaczego nie zrobiłeś trebusza?
Mrutek powinieneś zbudować trebusza :D
Ostatnio zmieniony 2008-01-11, 20:19 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: [MOC] Machiny miotające

#9 Post autor: lugomina »

Bardzo ladne machiny. Koniecznie nakrec film jak strzelaja :)
I jakie pomyslowe zastosowanie kajdanków z Batmana :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ