[MOC] The Dragon of Darkness

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

[MOC] The Dragon of Darkness

#1 Post autor: pitrek02 »

Witam po raz kolejny. :)

Tym razem przedstawiam wam mojego nowego dwu głowego smoka.
Przed państwem: ,,The Dragon of Darkness".

Obrazek

Budowałem go tradycyjnie 3 dni.

Obrazek

Obrazek

Starałem nie naśladować moich wcześniejszych rozwiązań, i chyba mi się udało

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Scenka, przedstawia ratunek pięknej księżniczki.

Obrazek

Nie lubię się rozpisywać...

Galeria
Ostatnio zmieniony 2008-01-16, 15:00 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#2 Post autor: KUKUS »

No proszę, proszę- warto było poczekać :) Smok przypomina mi dwugłową chimerę. Wygląda super! Ładnie dobrane kolory, precyzyjne wykończenie łapek, rozbudowane głowy... no cóż, długo bym się rozpisywał :) Tak dalej trzymać!

... mam pytanie: czy ta księżniczka jest przerażona czy cieszy się z zaistniałej sytuacji ?? :P Dorobiłbym jakieś bąble na lawie, ale to szczegół.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#3 Post autor: pitrek02 »

Cześć

Cieszę się, że Ci się podoba mój smoczek. :)
KUKUS pisze:.. mam pytanie: czy ta księżniczka jest przerażona czy cieszy się z zaistniałej sytuacji ??
Nie miałem innej babskiej gęby, i musiałem dać tą (niby się tam boji...).

Co taki mały odzew? :(

D.

#4 Post autor: D. »

Lawa(lawa?) trochę zbyt płaska jak dla mnie. Przydałyby się klimatyczne wybuchy ;)
Smok najlepiej wygląda od góry(ten biały spód przy tej skali i technice nijak nie pasuje), no i to tyle.
Scenka zasadniczo cierpi na brak detali, przez co spada odczucie realności, no i głowa smoka raczej nie zachwyca, choć na uwagę zasługuje jęzor ;)

Powinieneś jeszcze z dzień nad tym przysiedzieć (reguła trójek sprawdza się tylko w świecie Planescape;)) i byłoby o niebo lepiej, ale i tak jest całkiem sympatycznie ;)
Ostatnio zmieniony 2008-01-16, 17:04 przez D., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#5 Post autor: pitrek02 »

D. pisze:Lawa(lawa?) trochę zbyt płaska jak dla mnie. Przydałyby się klimatyczne wybuchy ;)
Jest to taki styl budowania, stosowany przez wielu dobrych budowniczych, m.in. Rebel Rocka.
D. pisze:Smok najlepiej wygląda od góry(ten biały spód przy tej skali i technice nijak nie pasuje)
Niby czemu?
D. pisze:Scenka zasadniczo cierpi na brak detali, przez co spada odczucie realności, no i głowa smoka raczej nie zachwyca, choć na uwagę zasługuje jęzor ;)
Zbuduj lepszą!!
Powinieneś jeszcze z dzień nad tym przysiedzieć (reguła trójek sprawdza się tylko w świecie Planescape;)) i byłoby o niebo lepiej, ale i tak jest całkiem sympatycznie ;)
Nie wiem kim jesteś i jak budujesz, ale według mnie osoba, bez doświadczenia nie powinna radzić bardziej ,,zaawansowanym" kolegą.

Sorry, że mnie trochę poniosło, ale denerwują mnie wypowiedzi osób, którzy nic nie budują, a się tylko czepiają, i to czasem bez podstawnie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Piotrek builder pisze:Nie wiem kim jesteś i jak budujesz, ale według mnie osoba, bez doświadczenia nie powinna radzić bardziej ,,zaawansowanym" kolegą.
Takie ryzyko...


Mi się najbardziej podoba patent z trzymaniem smoka za ogon : o)
Za to porwana mogła by bardziej wymachiwać kończynami.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Smok fajny. Lawę wziąłem za dywan czy też jakiś element podstawki, bo opisy rzadko kiedy czytam.

Nie podoba mi się natomiast Twoja reakcja na krytykę. Opinia Pana D. jest dość konstruktywna, napisał co mu się dokładnie nie podoba. Że nie buduje i dlatego się nie zna? Patrz, a ja nie widziałem nigdy Lamborghini na oczy a jednak wiem że jest lepsze od Poloneza...

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#8 Post autor: pitrek02 »

Jerac pisze:Nie podoba mi się natomiast Twoja reakcja na krytykę. Opinia Pana D. jest dość konstruktywna, napisał co mu się dokładnie nie podoba. Że nie buduje i dlatego się nie zna? Patrz, a ja nie widziałem nigdy Lamborghini na oczy a jednak wiem że jest lepsze od Poloneza...
Sorry, troche mnie poniosło. Jestem dzisiaj cały czas w nerwach. Jeszcze raz przepraszam!!

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#9 Post autor: aro_kal »

Smok ładny, a scenka sama w sobie dość statyczna.

Pamiętaj, że pokazując swoje prace, wystawiasz się też niestety na krytykę. Jak dla mnie uwagi D. mają sens. Spójrz na to tak - oceniasz jakiś zespół muzyczny za ostatnią płytę. Myślisz sobie, że teraz zeszli na psy i te piosenki są do bani. Mówisz to zespołowi, który Cię pyta co sądzisz o jego Twórczości, a on odpowiada Ci "nagraj lepszą płytę". Dziecinada, nie uważasz?
Nie wiem kim jesteś i jak budujesz, ale według mnie osoba, bez doświadczenia nie powinna radzić bardziej ,,zaawansowanym" kolegą.
A w tym zdaniu zaśmierdziało mi solidnie pychą. Więcej skromności, pokory i otwartości na czyjeś uwagi. Gdyby Ci to powiedział Misterzumbi lub Jerac to pewnie byś zareagował spokojniej. Zadaj sobie pytanie dlaczego inaczej traktowałbyś podobne wypowiedzi różnych osób. I nie bierz sobie do serca niektórych uwag bo po co masz sobie psuć humor. Naprawdę smok jest bardzo ładny.
Ostatnio zmieniony 2008-01-16, 18:35 przez aro_kal, łącznie zmieniany 1 raz.

D.

#10 Post autor: D. »

Uh, to może ja tylko w kwestii formalnej:)
Piotrek builder pisze: Jest to taki styl budowania, stosowany przez wielu dobrych budowniczych, m.in. Rebel Rocka.
Technikę trzeba dopasować do potrzeb. Woda w ten sposób budowana wygląda świetnie, ale jeszcze nie widziałem płaskiej jak stół lawy :)

pkowalcz

#11 Post autor: pkowalcz »

Piotrek builder pisze:Co taki mały odzew? :(
Wyluzuj, niektórzy dopiero teraz mają czas na porządne przyjrzenie się... ;)

To ja może zacznę od końca... ;) Po pierwsze, bardzo fajny patent na laskę maga, chociaż mógłbyś przekręcić tą rączkę tak, żeby na zdjęciach nie było jej widać. Podoba mi się humorystyczny akcent rycerza-gapowicza.
Natomiast jeśli chodzi o smoka... Tylna część jest moim zdaniem bardzo dobra, za to średnio podobają mi się głowy. Wiem, były najtrudniejsze, ale moim zdaniem są zbyt... mało opływowe - znaczy za wysokie w stosunku do długości, przez co wyglądają trochę za sympatycznie, jak na wrednego smoka ciemności ;). Nie wiem, czy dałoby się zrobić lepsze, ale moim zdaniem przydałoby się spróbować ;).

Pohamuj nerwy i nie bij za krytykę ;)

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#12 Post autor: pitrek02 »

Jeszcze raz sorry!!

Co do modelu, to cieszę się, że wam się podoba. Jest to najprawdopodobniej przed ostatni smoczy model w tym roku. Mam jeszcze jednego w planach. Potem zaczynam serię MOCy z Indiany Jonesa (jak tylko dorwie figurki).
pkowalcz pisze:Tylna część jest moim zdaniem bardzo dobra, za to średnio podobają mi się głowy. Wiem, były najtrudniejsze, ale moim zdaniem są zbyt... mało opływowe - znaczy za wysokie w stosunku do długości, przez co wyglądają trochę za sympatycznie, jak na wrednego smoka ciemności ;).
Zawsze się staram, by moje smoki były przyjazne. :)
D. pisze:Technikę trzeba dopasować do potrzeb. Woda w ten sposób budowana wygląda świetnie, ale jeszcze nie widziałem płaskiej jak stół lawy :)
Zobacz prace Rebel Rocka.
Myślałem, że jak ta ,,lawa" przyjęła się u Niego, to i przyjmie się u mnie.
Najwyraźniej się myliłem.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-01-16, 20:23 przez pitrek02, łącznie zmieniany 3 razy.

marcvin

#13 Post autor: marcvin »

Piotrek builder pisze:Potem zaczynam serię MOCy z Indiany Jonesa (jak tylko dorwie figurki).
Zapowiada się ciekawie : )

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#14 Post autor: martinbb »

A ja się nawet boję coś powiedzieć, bo jeszcze dostanę ochrzan ;)

Z daleka smok faktycznie wygląda jak smok ;) Smok wawelski był pod tym względem znacznie lepszy i ładniejszy :)

Lawa można było urozmaicić paroma klockami w kolorze DkRed i paroma okrągłymi plate'ami 1x1 ;)

Zdjęcia dobre, choć dziwne ujęcia ;)


PS. Kobitka widocznie lubi być porywana przez smoczki ;)
Inspired by NavySEALs

lolas

#15 Post autor: lolas »

Moim zdaniem smok wawelski byl znacznie lepiej dopracowany i bardziej "czytelny".
Wydaje mi sie, ze sporo namieszala tu druga glowa - byc moze pomogloby zmniejszenie kąta rozwarcia miedzy glowami, bo w tej chwili jest zblizony do kąta pomiedzy glowa a skrzydlem. Przez to na niektorych zdjeciach na pierwszy rzut oka lewa glowa zdaje sie byc lewym skrzydlem, ktore z kolei zlewa sie z ogonem i nogami.
Czy szyje nie sa zbyt dlugie w stosunku do korpusu?

Tylna czesc smoka jest IMHO najbardziej udana. Fajnie prezentuja sie potezne lapy/szpony. Nad przednia czescia na Twoim miejscu bym jeszcze popracowal, bo ten MOC ma duzy potencjal

Co do "podstawki": lawa w wykonaniu Rebel Rocka jest rewelacyjna, ale to troche inna technika:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2685690
U Ciebie wyglada to jak podstawka i nie skojarzylem z lawa dopoki nie przeczytalem w komentarzach.


Uprzedzajac Twoja riposte od razu chcialbym zadeklarowac, ze zapewne sam nie zbudowalbym lepiej dwuglowego smoka. Pozwolilem sobie na odrobine krytyki w nadziei ze potraktujesz ja jako dobra rade a nie forme zlosliwosci ;)

ODPOWIEDZ