[MOC] 8448 Black Version PF

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

[MOC] 8448 Black Version PF

#1 Post autor: Robson »

8448 Black Version PF

Obrazek

Hey...
Długo miałem opory żeby coś pokazać, bo wiem że mnie nie lubicie:P Ale coś stworzone przez mnie (typowy MT) i Jarka (Space mała skala) musiało ujrzeć światło dzienne. Jest to przerobiony 8448 dosyć zmodyfikowany. Siedząc dzisiaj u mnie z Jarkiem rzuciłem pomysł wsadzenia do 8448 aparatury PF. Razem wykonaliśmy kawałek pracy, w której było parę problemów. Może zaczniemy od nich. Umieszczenie silników - tak to też była myśl, ale jakoś nam się udało. Kabelków starczyło , silniki ładnie schowane nie rzucające się w oczy ( tak tak wszystko na swoim miejscu). Problem powstał podczas skręcania. Mój pomysł "odbijającej" kierownicy czyli koła wracają do pierwotnego stanu-prosto, po skręcie. Myśl
jak myśl zrobić na gumkach, które będą odciągały układ. To też się udało ale gumki z czasem zaczęły się "wyrabiać" i trzeba było dołożyć kolejną. Teraz trochę o funkcjach modelu. Silnik duży PF napędza tylną oś przez skrzynie biegów (na filmiku bieg 5 i bieg 1) dawał on tak dużą moc że jest on zamocowany z każdej strony bardzo mocno. Jeździ sprawnie i nic nie strzela (prawie).
Stylizacji poświeciłem najdłuższy czas. Kolor czarny z czerwonymi wstawkami. Wygląd agresywny sportowy:). Myślę że ładnie wygląda choć te szare niektóre elementy mnie wkurzają ale wymiana by zajęła za dużo czasu. Model miał jeździć i to robi - najważniejsze:) Oceńcie go teraz Wy:)
Pomysł & Stylizacja & Częściowe Wykonanie - Robert
Pomysł & Częściowe Wykonanie & Wspieranie Duchem - Jarek :)
Pozdrawiam Dla NiEgO !
A teraz Zdjecia :)

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
FILM VERSJA AVI
FILM VERSJA MOV
MIłego Oglądania
Cb1100RR

NewShool next

#2 Post autor: NewShool next »

Fajny, chociaż ja bym dodał jakąś pokrywę silnika, ale pomysł całkiem fajny.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Oryginał pokrywy nie ma, odsłonięty silnik wygląda fajnie, więc po co?
Przeróbka całkiem przyjemna, elementy PF dobrze wpasowane, bardzo słuszny wybór koloru ;) jedyne co mnie zakłuło w oczy to potraktowanie felg w przednich kołach - chyba lepiej wyglądają bez modyfikacji.

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 285
Rejestracja: 2006-06-05, 13:43
Lokalizacja: wawa
brickshelf: pixel

 

#4 Post autor: pixel »

a mnie troche razi to ze czarny samochod jest fotografowany w nocy
reszta fajna

Nygusek

#5 Post autor: Nygusek »

bo wiem że mnie nie lubicie
Na szczęście ja do tych osób nie należę. Co do nielubienia: powiedzieć Ci dlaczego tak jest?

1) Masz spychacz.

2) Jesteś z Łodzi.

I tyle.

Co do samochodu - wygląda agresywnie. A to się chwali!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Nygusek pisze:powiedzieć Ci dlaczego tak jest?

1) Masz spychacz.

2) Jesteś z Łodzi.
Zechcesz rozwinąć swoją wypowiedź, bo nie jestem pewien czy wszystko zrozumiałem?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

[OT]
(Nie wytrzymałem)
Nygusek pisze:Masz spychacz.
8275?
Wiesz ile osób na Forum go ma?
Ciekawy powód by kogoś 'znielubić' :/
Nygusek pisze:Jesteś z Łodzi.
Możesz wyjaśnić o co Ci chodzi?
Bo wydaje mi się że Iskrę, Jeraca lub innych mieszkających w Łodzi każdy lubi? :)
[EOT]

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

Ma spychacz i jest z Łodzi, to be? A to Ci powiem więcej, ma też każdego model teama, pełną serię technics z 2008 i przynajmniej kilka wielokilogramowych pudeł pełnych klocków w każdym kolorze. No, to burżuj jeden, klocki ma! Argumenty gorzej niż wyssane z palca.

Robson, miałeś zrobić zdjęcia lepsze :D

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#9 Post autor: TruckeR »

Nygusek pisze:1) Masz spychacz.

2) Jesteś z Łodzi.
A ja mam nawet 853 i jestem z Krakowa. Chcę do kicia.

EDIT: Tak, wiem, to był żart, jednak mnie on raczej nie śmieszy.. Ale może mam inne poczucie humoru :-)

Miałem o tym modelu pisać parę dni wczesniej, lecz jakoś nie miałem pomysłu.. Hmm. Czarny wygląda super, silniki dobrze wkomponowaliście, a czerwone wnętrze dodaje szyku.. Niepotrzebnie tylko przednie koła są tak obrócone, gdybyś mógł, to ustaw je 'normalnie' i pokaż wyniki (no, chyba, że pozmienialiście przednie zawieszenie i koła umiesczone w sposób standardowy się nie zmieszczą?). Moim zdaniem udała się Wam ta przeróbka ;-)
Ostatnio zmieniony 2008-01-17, 21:22 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

endrju

#10 Post autor: endrju »

A czemu ja mam wrażenie, że wypowiedź Nyguska należy traktować z przymrużeniem oka?

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#11 Post autor: Kubrick »

A ja mam 8466, 8880, 8865, 8868, 8421... czas umierac zanim mnie wszyscy zlinczuja za posiadanie takich zestawow :P


A model ciekawy. Bardzo fajny pomysl na wcisniecie tych silnikow i poprawienie fabrycznego nadwozia. Robi wrazenie, a czern dodaje mu charakteru. Wszystko, co czarne jest lepsze, nawet VW Polo, ktory mi sie nie podoba, kiedy ma czarny kolor powoduje u mnie szybsze bicie serca (a kluczyk w rece jeszcze bardziej :P).
I jeszcze to,ze on na kazdym biegu jedzie... Masakra :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#12 Post autor: Bricksley »

I kolejny dowód potegi nowych silników. Czerń i czerwień rzeczywiście dodaje mu charakteru :)

A próbowałeś z wnętrzem w kolorze tan? Tylko wtedy to bardziej do limuzynu mu będzie.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#13 Post autor: Robson »

Karol pisze:A próbowałeś z wnętrzem w kolorze tan?
A Są Te Klocki Tan!?
No, to burżuj jeden, klocki ma! - I Jeszcze z 20 silników PF razem ^^ ha:D To dopiero dowaliłem zabiją mnie za to ^^ że mam klocki i nie umiem z nich budować ale z tym że z łodzi to taak nieraz się spotkałem z tym że łodziaków nie lubia ot to wróciłem dopiero co z wyjazdu (ala wakacyjny) pod zakopanym. O 21:19 wychodząc do sklepu (po prowiant) skopało mnie 4 drechów tamtejszych bo ... "nie byłem miejscowy" dobre nie? A jednak to się sprawdza:P
Robson, miałeś zrobić zdjęcia lepsze :D - zrobie jak mi komp ruszy bo na telefonie się cieżko posty pisze a jeszcze wklejać zdjęcia - przesada:P
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#14 Post autor: Bricksley »

Robson1903 pisze:Karol napisał/a:
A próbowałeś z wnętrzem w kolorze tan?

A Są Te Klocki Tan!?
Dokładnie nie wiem, bo nie sprawdzałem. Wydawało mi się, że są.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#15 Post autor: Sariel »

endrju pisze:A czemu ja mam wrażenie, że wypowiedź Nyguska należy traktować z przymrużeniem oka?
Jeśli każdą jedną to nie starczy nam oczu.

ODPOWIEDZ