[MOC] Frachtowiec "Beryll"

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

[MOC] Frachtowiec "Beryll"

#1 Post autor: martinbb »

Na wstępie chciałbym poinformować iż statek powstał dość szybko (brak czasu) i w formie relaksu (preludium do czegoś większego)
No i komuś obiecałem, że następny okręt będzie niebieski ;)

Obrazek


Frachtowiec "Beryll" to połączenie średniej wielkości kontenerowca i tankowca. Jest wystarczająco pojemny oraz może przenosić jednocześnie towary stałe oraz płynne.
Większość ładunku umieszcza się w kontenerach (1 duży i 6 małych) oraz w 2 ładowniach wewnątrz pokładu. Zbiornik umieszczony na dziobie okrętu jest zazwyczaj napełniany w portach orbitalnych (służy do tego 8 zaworów) co doskonale skraca czas przeładunku.

"Beryll'e" podróżują zazwyczaj w składach 3-4 sztuk. Z racji braku jakiegokolwiek uzbrojenia (na szczęście posiadającego silne osłony) przemieszcza się bo bezpiecznych szlakach lub w wyjątkowych okolicznościach podróżuje z eskortą.
Okręt dzięki swojej niskiej cenie i dobrej pojemności jest jedną z najczęściej spotykanych jednostek transportowych. Załogi nie narzekają na jakość okrętu (nie wliczając częstych usterek klimatyzacji). Okręt ma 340 metrów długości (68 kropek) i wymaga 130 członków załogi.

GALERIA
Ogólne 1 2 3 4 5
Mostek 6 7
Silniki 8
Detale i zbliżenia 9 10 11 12 13 14
Kontenery 15 16

Cała galeria po upublicznieniu będzie dostępna tutaj (BS)

PS. Jeszcze raz powtarzam, że konstrukcja nie jest wyśmienita, ot prosta, łatwa i czytelna ;)

Pozdrawiam i czekam na opinie
Inspired by NavySEALs

D.

#2 Post autor: D. »

Dobra cała czarna część statku. Reszta przypomina mi dziwnie łódź podwodną ;P
Cała konstrukcja zdecydowanie na +, jednak brakuje czegoś w niebieskiej części. Jest zbyt bezpłciowa.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Ładny jest, chociaż faktycznie niebieska skorupa trochę razi gładkością. Szkoda że nie widać spodu, ale po tym co widać z boku mogę od razu powiedzieć że jest dobry. Czarne greeble doprowadziłeś do absolutnej perfekcji :>

Najbardziej jednak podoba mi się szary kontener. Teraz tylko zbudować ich jeszcze kilka i możliwie najmniejszy frachtowiec zdolny jednak do zabrania wszystkich naraz... mmm :)

czekoladowyboss

#4 Post autor: czekoladowyboss »

Nie jest szary! Tzn nie jest cały szary ;)
Ładna, smukła sylwetka. Wielki kontener mi akurat trochę nie pasuje bo jest... wielki i tylko jeden. Za to greeble jak zwykle rządzą!
(preludium do czegoś większego)
Czekamy!

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#5 Post autor: pitrek02 »

Coś ostatnio nasi forumowicze mało piszą (ja teź :D )...

Muszę przyznać, że model mi się bardzo spodobał!
Cieszę się, że wróciłeś do tej skali, bo myśliwce powoli robiły się już nudne. :P
No i co najważniejsze, model jest w moim ulubionym kolorze. :)

Tylko, czemu nie ma żadnych działek?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Nie ma działek mniej więcej z tego samego powodu dla którego większość dzisiejszych statków które spotkasz na morzu nie ma.

crises

#7 Post autor: crises »

Krótko i treściwie: bardzo mi się podoba. Kształtem przypomina łódź podwodną, ale to nie szkodzi. Fajne kolory i super greeble. Mam się od kogo uczyć.

ODPOWIEDZ