[MOC] Polonez 1.5 X Coupé

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MOC] Polonez 1.5 X Coupé

#1 Post autor: ImpreSariO »

Miała być pierwsza z czterech dioram z Maxem Timebusterem ale to poczeka. Zbudować miał go ktoś inny z naszego forum ale ciągle nie może skończyć i dał mi wolną rękę. Zacząłem budować Lambo Gallardo a wyszedł mi Polonez. Ostatnio mam słabość do wszelkich YoungTimerów i OldTimerów więc częściej będę je wam pokazywał. Tego samochodu żadnemu Polakowi przedstawiać nie trzeba poza jedną dosyć ważną różnicą. Jest to rzadka 3-drzwiowa wersja produkowana w latach 1981 oraz 1983. Do dziś podobno zachowało się tylko 8 egzemplarzy. Mój jest 9 =] W planach mam zrobić kiedyś wersję 5-drzwiową w kolorze jasnej oliwki (u Lego to będzie chyba Lime) ponieważ miał takiego mój dziadek a potem ojciec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Galeria po opublikowaniu.
Ostatnio zmieniony 2008-01-25, 19:37 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

OOżesz poldek jak żywy! Zróbmy tak, tutaj wstaw dowolną ilość pochwał: [................], a ja ograniczę się tylko do paru sugestii:

-jest za wąski, chyba że to złudzenie optyczne. Mimo wszystko, dobrze by było gdyby mógł być na 8 stud, bo...

-mógłbyś zamiast maski zamontować to:
Obrazek
W tej chwili ogólne, już w tej chwili niesamowite wrażenie psują trochę dziury po bokach maski...

-... oraz te przy drzwiach. Wiem że nie masz zawiasów. Przykro mi, doszedłeś do momentu gdy do każdego następnego modelu musisz kupować nowe części. Bricklink Twoją biblią się stanie, a ogłoszenia w giełdzie LugPolu - codziennością. Musisz dorwać skądś te zawiasy na plytkach 2x1 oraz tą część na maskę. No, "musisz", według mnie :)

-tylne słupki chyba lepiej by wyglądały jako tiles umocowane na zawiasach. Tylne boczne szyby trochę osobliwie wyglądają. Środkowe słupki musiałbyś zmodyfikować, bo to na nich trzymałby się dach.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#3 Post autor: Misterzumbi »

Hmmm... Buduj czterodrzwiowego, przez te skrocenie calej "kabiny" wyglada co prawda jak Poldek, ale ma taki "niesmak"... dach wyglada na za wysoki, i od maski w tyl, jakos ... no nie wiem. Probuj 4 drzwi, model ma jaknajbardziej klase, ale mowie cos tu niegra... Pozatym, kto by chcial miec 2 drzwiowego Poldka? Kto w ogole chcialby miec Poldka?...

Taki w lime? Bedziesz musial sie porzadnie pogimnastykowac, na oko niema trzech klockow w tym klorze, a przynajmniej 1x1 plate, i 1x3 skosy sa nieprawdopodobnie rzadkie...

EDIT:

Jerac, tez myslalem nad ta czescia, ale ta chyba jest zbyt ukosna i za krotka....
Ostatnio zmieniony 2008-01-25, 16:38 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4 Post autor: ImpreSariO »

Jerac pisze:-jest za wąski, chyba że to złudzenie optyczne. Mimo wszystko, dobrze by było gdyby mógł być na 8 stud
Długo się nad tym zastanawiałem. Spróbowałem zacząć przynajmniej robić go na 8 ale to nie było dobre rozwiązanie. Po prostu mi nie wychodził. Poza tym robił sie trochę człapiasty więc zdecydowałem że na 7 będzie lepiej. Ja sam mam sporo zastrzeżeń do tego co mi wyszło ale naprawdę nie mam klocków które by mnie poratowały w pewnych momentach. Chciałem zamówić z Legomaniaka ale coś tam przeliczają i nie wiadomo kiedy wznowią sprzedaż na sztuki. Ciesze się że mimo wszystko ci sie spodobał.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#5 Post autor: Misterzumbi »

Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Misterzumbi, ale myślę że to będzie lepsze przybliżenie. Spróbuję w wolnej chwili machnąć przód czerwonego i zobaczę czy będzie to sensowne.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#7 Post autor: Misterzumbi »

A czemu akurat czerwonego? Bialy jest jakie je pamietam... No i oliwkowe...

Sprobuje, jak bede mial czas, ale poki co urwanie glowy, nawet swoich gratow nie buduje bo nimam ani natchnienia ani czasu... Ehhh.

A jaka to wlasciwie wersja Clarksona? Bo ja pamietam tylko takie z okraglymi swiatlami, kwadraciaki byly potem czy przedtem?

I jak tak patrze na ten filmik to dochodze do wniosku ze Jerac ma racje, powinien byc szerszy o tego studa, i mozliwie miec ten pasek na grillu, moze byc kawalek szarej czy srebrnej naklejki, ale pomoze w 100%!

Probuj. probuj, Impresario, juz w BMW pokazales ze umiesz budowac auta w tej skali...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

Szerokość może być w porządku.... to kabina jest bardzo wysoka tutaj i może sprawiać złe wrażenie. Przy czym zaznaczam po raz enty, to już są problemy na bardzo wysokim poziomie. Na zasadzie, mamy świetny model ale mógłby być doskonały.

A czerwony bo to tylko test, poza tym te wielkie dachówki mam tylko czerwone i żółte :>
Ostatnio zmieniony 2008-01-25, 17:44 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Co tu gadać, to faktycznie jest Polonez !

A dalej, to mógłbyś dopracować parę drobiazgów - nieco za duże klamki (choć przyznaję że pomysłowe), oczyścić przedni zderzak (za dużo gratów pod nim wisi), i pójść za sugestią MrZumbiego i zrobić 4-drzwiową wersję. W tej postaci ma w sobie za dużo z Golfa.
Może jeszcze możnaby wykombinować lepsze dekle.
Czarne listwy, skosy pod zderzakami, przednia i tylna ścianka ze światłami - świetne.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#10 Post autor: ImpreSariO »

Misterzumbi pisze:A jaka to wlasciwie wersja Clarksona? Bo ja pamietam tylko takie z okraglymi swiatlami, kwadraciaki byly potem czy przedtem?

Probuj. probuj, Impresario, juz w BMW pokazales ze umiesz budowac auta w tej skali...
To po kolei. Lampy kwadratowe są nowsze i były używane w późniejszych seriach Poloneza. Dziękuje za słowa uznania od samego mistrza w tej tematyce. Jestem świadom tych kilku wad które ma mój model. Po pierwsze to jak wspomniałem brakuje mi kilku ciekawszych elementów a po drugie to postaram sie zrehabilitować przy wersji 5-drzwiowej. Tylko kolor mnie martwi.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#11 Post autor: stpman »

Polonez jak się patrzy ;] Nic dodać nic ująć!
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Majek
Posty: 143
Rejestracja: 2008-01-13, 15:30
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: Rescator
Kontakt:

 

#12 Post autor: Majek »

stpman pisze:Polonez jak się patrzy
Zgadzam się całkowicie. Dobrze dobrany kolor. :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#13 Post autor: KUKUS »

Super samochód- od razu widać, że to Polonez.Bardzo fajnie, że pojazd posiada otwierane drzwi. Zrób tylko otwieraną klapkę i widoczny silnik i będzie jeszcze lepiej :)

crises

#14 Post autor: crises »

Wydaje mi się, że gdyby przedni zderzak tak nie wystawał to by było lepiej i maska by się optycznie skróciła. Tylko co ja tam wiem o samochodach :-)
Poza tym jest fajny i jak najbardziej przypomina Poloneza.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#15 Post autor: Kubrick »

W sumie, to zderzak powinien wystawac na 1/2, moze 3/4 studa, zeby bylo idealnie, ale i ak jest super i polonezowato, a przeciez osiagniecie 3/4 studa jest strasznie karkolomne przy tej skali :)

Super sprawa, duzo Poldolota w Poldolocie :D
Misterzumbi pisze:Pozatym, kto by chcial miec 2 drzwiowego Poldka?
To jest prawdziwy unikat, nawet 1 jezdzi po Krakowie :)
Misterzumbi pisze:Kto w ogole chcialby miec Poldka?...
Wyobraz sobie, ze ja o malo nie kupilem kiedys Poldolota, bo byla okazja na tani i sprawny egzemplarz ;) Sam w sobie ten samochod jest ciekawy, a teraz tylko bedzie nabieral na wartosci w miare ubywania ich z drog. Ale i tak wolalbym Tarpana F233 Pickup ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ