[MOC]Chopper

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

[MOC]Chopper

#1 Post autor: makorol »

Tak się napatrzyłem na te motorki V1 , że postanowiłem tez zbudować motor. Przedstawiam wam choppera:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę o wyrozumiałość - to mój pierwszy motor.
Oczywiście widać podobieństwo do motorów V1 ale nie chcialem go kopiować. Tak jakoś wyszło...
Czekam na komentarze :)
Ostatnio zmieniony 2008-01-26, 20:20 przez makorol, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [MOC]Chopper

#2 Post autor: ImpreSariO »

makorol pisze:Tak się napatrzyłem na te motorki V1 , że postanowiłem tez zbudować motor.
Tu właśnie leży pies pogrzebany =[ Jak go zobaczyłem to pierwsza myśl jaki mi się nasunęła brzmiała "Kolejny udany motor od V1". Sam próbuje zbudować jednoślad i jak już coś mi się udaje to niestety ale wygląda jakby zrobił go Noddy. Facet buduje genialnie ale jak za długo będziesz studiował jego dzieła to ciężko będzie przybrać sobie jakiś unikalny styl. Mimo wszystko wyszedł ci perfekcyjnie i pod względem technicznym nie mam żadnych zastrzeżeń.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#3 Post autor: Bobofrutx »

Niezły, podoba mi się jego sylwetka :)
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#4 Post autor: pitrek02 »

Po pierwsze, brak siedzenia dla kierowcy i rury wydechowej. :)
Niestety Impresario ma rację. Jest bardzo podobny do motorków V1. Nie da się tego zaprzeczyć.
Mocowanie kół, silnik i zbiornik paliwa, są jak żywcem wyjęte z modeli Karwika.
Nie mówię, że jest brzydki, bo mi się podoba, ale według mnie jesteś tylko współautorem tego modelu.
Staraj się, wkładać więcej swojego wkładu. Ja tak robię, ale jak widzisz, z kontrowersyjnymi wynikami. Według niektórych, zbiornik paliwa w moim Boberze był rewelacyjny, a według innych był beznadziejny…
Cieszę się, że zawitałeś do tego działu, i mam nadzieję, że na dłużej, bo udowodniłeś, że umiesz też budować te ,,maleństwa".
Czekam na kolejne motorki, z Twojej stajni!!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-01-26, 23:07 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Nie chwaląc się napiszę że jest świetny :)

Do pełni szczęścia brakuje mi dwóch rzeczy:
Flexy tnij ostrym skalpelem, albo nową żyletką.
Kilkanaście razy przejedziesz po kartce papieru i trzeba brać nowe ostrze. Polecam modelarskie noże Olfa.
A drugie - jak Piotrek napisał - to wydech, ale w gruncie rzeczy zawsze można sobie wyobrazić że jest z tej drugiej strony :) Mi też nie w każdym udało się go zamontować.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#6 Post autor: makorol »

Ok. Wiem, że jest podobny do motorków V1, ale na pierwszy raz musiałem się jakoś wzorować. V1 motorki w tym kształcie robi troche inaczej (np. mocowanie silnika).
Ale dzięki za miłem komentarze. Spodobały mi się te motorki i zbudowałem drugi, tym razem inny od tego V1. Fotki będą już dzisiaj. A na przyszłośc chcę zbuduwać Junaka w tej skali. Mam już pare pomysłów.

P.S. @V1, jak tutaj jest zamocowany silnik: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2699653 ?
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

No właśnie, dlatego nie buduję takich małych motorków ani hot-rodów na 4. Po prostu co bym nie zrobił, albo są to kopie z V1 albo z Misterzumbiego, jeśli chcę aby wyglądały dobrze...

Oczywiście chopperek makorola jest bardzo dobry, to że przypomina V1 to doskonały dowód na to. Kierownica nieco nisko, chyba pobawiłbym się tutaj w jakieś karkołomne cięcie flexami :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Makorol - silnik jest tam zaklinowany, dociśnięty od spodu trójnikiem. Kwestia odpowiedniego doboru kątów zamocowania poszczególnych elementów. Nie od razu się udaje zamocować go na sztywno, ale po paru próbach jest ok.
Ostatnio zmieniony 2008-01-27, 14:15 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ