[MOC] Barka Wowy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

[MOC] Barka Wowy

#1 Post autor: Nexus 7 »

Jednym z bardziej charakterystycznych mieszkancow Karlgoro jest Wowa. Nie baczac na to ze Karlgoro lezy w glebi ladu, Wowa uwaza sie za wilka morskiego.

Obrazek

Od pewnego czasu jest on nawet wlascicielem jednostki plywajacej. Oto barka Wowy.

Obrazek

Barka zacumowana jest na codzien przy malowniczym bulwarze nad kanalem.

Obrazek

Bulwar normalnie tetni zyciem, wiele sie tam dzieje.

Obrazek

Barka nie powstala, oczywiscie, przypadkowo, jest czescia wiekszej calosci a mianowicie dioramy pod tytulem Canal Street.

Obrazek



Zaprojektowalem na razie przedluzenie kanalu i ulicy o kolejne 80 studow. Na tej dlugosci znajdzie sie, jak sie mozna bylo domyslac most (projekt juz nawet powstal) przerzucony przez kanal. Calosc chcialbym skonczyc do czerwca i zaprezentowac na BrickWorld w Chicago. I tu mozecie mi pomoc. Potrzebuje porady w trzech kwestiach.

1. Co jeszcze moze znalezc sie na dioramie / ulicy / nabrzezu / kanale
2. Ulica znajduje sie na wysokosci 10 brickow. Jak mozna wykorzystac wolna przestrzen pod ulica? Metro raczej odpada, nie ma sensu go robic pod linia tramwajowa.
3. Jesli praca mialaby byc pokazywana publicznie to jak ja wykorzystac do reklamy LugPolu? Bilboardy? Reklamy na tramwajau?

Calosc I jeszcze inne ujecie
Malarz
Listonosz
Mur w prawdziwym stylu Karlgoro (z plytek 1 x 2)
Barka Wowy
Bar kawowy

W galerii jest duzo wiecej zdjec.

mer

#2 Post autor: mer »

Jak dla mnie to wspaniały majstersztyk :D
Barka doskonale komponuje się z otoczeniem, a kolorki są naprawdę świetnie dobrane.

Ad 1) Zejście/schodki z ulicy na nabrzeze
A2 2) Może jakaś kawiarnia w odrestaurowanych piwnicach?
Ad 3) Brak pomysłów :/

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Heh, głupia sprawa :)
Utrwaliłem sobie patrząc na Twój podpis że MOCem będzie BAR KAWOWY.
Jak zobaczyłem tytuł to najpierw pomyślałem że to jakaś literówka ;)

Pomysł z barką ciekawy.
Czekam na dalsze uzupełnienie dioramy, bo chyba będzie jeszcze lepiej wyglądała po rozbudowie :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Fantastyczne, mur nabrzeża z łukami, słupki z łańcuchami, i ogólna koncepcja.
Mocno mi się kojarzy z pięknym Budapesztem.
Na barce świetna zejściówka, ster, i greting. Jeszcze mógłbyś wstawić na burtach i na rufie kilka 1x1 lub 1x2 w. hole, jako otwory przelewowe czy jak to się nazywa, światła pozycyjne, i jakąś antenę.

Malarz i sztaluga - super. Jako obraz warto by było poszukać jakiegoś kafelka 2x2 z obrazkiem, gość mógłby malować choćby muchomora czy jabłko.
W Fabuland było od cholery białych kafelków 2x2 z przeróżnymi obrazkami.

Chyba rozumiem dlaczego wybrałeś imię Wowa, ale to jedno z najpaskudniejszych imion na świecie, obok Jury i Szury :)
PS.
Ustawienie latarni dosyć ryzykowne, skoro to nabrzeże do cumowania. Może poprzyczepiać je do muru ?
PS2.
A gdzie odbijacze? gdzie opony zwisające z kei i z barki?
PS3.
W jednej z arkad mógłby być kibel. Albo kasa sprzedająca bilety na przejażdżkę po kanale.

I to drzewo rośnie w co najmniej niezwykłym miejscu :)
Ostatnio zmieniony 2008-01-28, 01:40 przez V1, łącznie zmieniany 6 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5 Post autor: ImpreSariO »

Może zacznę od tego co mi się nie podoba bo zawsze robię na odwrót. Wszystko jest cacy i tylko kilka elementów które już wymienił V1 bym właśnie zmienił. Mógłbym ci teraz epopeje komplementów napisać ale mam nadzieje że wystarczy jak powiem - jesteś zdrowo szurnięty i trzymaj tak dalej bo to będzie świetna praca.

AD1. Uwielbiam budynki z arkadami. Coś na wzór takich jak w mojej starej makiecie. Może teatr, kino lub operę co by dodało trochę takiego zamieszania na dioramie.
AD2. Wspomniana kawiarnia nie była by głupia ale biorąc bod uwagę że na górze pociskają tramwaje i ciężarówki z Indiany Jonesa to trochę by tam drgała zawartość filiżanek. Jak coś mi przyjdzie na myśl to dam ci znać na PW.
AD3. Reklamy na tramwaju to fajny pomysł. Może by tak jedną z kamienic przerobić na biuro LugPolu?

PS.
Tak z czystej ciekawości zastanawia mnie pewna rzecz. Jest kanał i po jednej stronie bulwar. Czy po drugiej też powstanie?

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

V1 pisze:Mocno mi się kojarzy z pięknym Budapesztem.
Bardzo sluszne skojarzenie. Diorama ma oddawac klimat europejskiego miasta (czyli dla moich tubylcow bardzo egzotyczny :-) )
V1 pisze:Jako obraz warto by było poszukać jakiegoś kafelka 2x2 z obrazkiem, gość mógłby malować choćby muchomora czy jabłko.
Tak wlasnie zrobie, dzieki.
V1 pisze:Ustawienie latarni dosyć ryzykowne, skoro to nabrzeże do cumowania.
Na nabrzezu sa slupki do mocowania cum.
V1 pisze:A gdzie odbijacze? gdzie opony zwisające z kei i z barki?
Odbijacze sa, powaznie, miedzy barka a nabrzezem. Zwisajace opony oczywiscie dodam.
ImpreSariO pisze:Jest kanał i po jednej stronie bulwar. Czy po drugiej też powstanie?
Raczej nie, w tej chwili mozna diorame ogladac od strony kanalu i widac wszystkie jej poziomy. W momenci kiedy powstanie most to pojawi sie ulica prostopadla do kanalu i zabudowana z obu stron.

Za wszytkie rady dziekuje i prosze o jeszcze.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Jak mozna wykorzystac wolna przestrzen pod ulica?
Może ścieki? ale uliczka nie powinna być na 'baseplate'. Na ulicy otwarta, ogrodzona barierką ostrzegawczą studzienka, a na przekroju dopiero widać jak robotnik schodzi nią w dół, na dole jakaś większa komora, może z chodniczkiem dookoła, w której robotnicy coś robią, choćby łapią szczury, jakaś krata, i przez kratę rura odpływowa do kanału. I oczywiście płynące ścieki.

Ciemnoszare słupy trakcji byłyby o tyle lepsze, że odcinałyby się na tle budynku, teraz się nieco zlewają.
Marynarz szwędający się po nabrzeżu (pijany?), pies, pasażerowie w tramwaju, Wowa nie ma regulacji obrotów, barka nie ma nazwy, mogłaby też miec gdzieś poprzyczepiane pozwijane liny, półkoliste okienko bardziej harmonijnie by pasowało w arkadzie niż prostokątne, a też mogłoby mieć cienką ramkę i szkło, ktoś mógłby się wychylac z okna kamieniczki, a drugi z ulicy z nim rozmawiać, wystarczy :)
Na nabrzezu sa slupki do mocowania cum.
No są, ale jeżeli nabrzeże ma służyć do cumowania, to przy samej kei nie powinno być niczego, latarni i drzewa w szczególności. Więc może 'zakaz cumowania'? albo inny znak, tutaj wzory: http://www.mazurskiewopr.pl/index.php?d ... niak&id=15

Motorówka policyjna i gościu odganiający faceta na barce?

Kajak (to by było wyzwanie) ?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to drzewo. Jak udało mu się tu wyrosnąć? Odpowiednie służby powinny je wyrwać zanim urośnie i rozsadzi nabrzeże. Jak już nadmienił V1 latarnie nie są w dobrym miejscu. Jeśli trzeba by przecumować barkę to ktoś idąc z cumą nabrzeżem musiałby przekładać ją z reki do ręki wokół latarni. Poza tym latarnie wystające pod skosem z muru byłyby ciekawsze wizualnie. Oczywiście jeśli barka miałaby tu cumować, bo jeśli tylko przepływa i nie jest to miejsce do cumowania to latarnie mogą zostać.
A całość jak zwykle zapiera dech w piersiach.
Ostatnio zmieniony 2008-01-28, 07:19 przez zgrredek, łącznie zmieniany 2 razy.

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

A mi w przeciwieństwie do marudzącego V1 podoba się absolutnie wszystko :D
Każdy element z osobna, a już jako całość robi to piorunujące wrażenie :)
Może po prostu sam zbudujesz makietę Klocków?

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#10 Post autor: dmac »

Bardzo piękna scenka.
Jedynie drzewo do wycinki; nabrzeże to nie miejsce na taką roślinność. Jeśli mogę coś zasugerować: zielsko zwisające z poziomu ulicy w dół byłoby o wiele bardziej na miejscu.
Co jeszcze na nabrzeżu? W Szczecinie głównie wędkarze-wariaci :) . W Twojej scence widziałbym: mikro-stragany z łakociami, sprzedawcę balonów, pijaczka... I jeszcze jeden ważny element: ptaki.

P.S. "Słupek do mocowania cum" nazywa się poler ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#11 Post autor: TruckeR »

Koledzy już powiedzieli wszystkie komplementy, więc powiem tylko, że to jest świetne.

1. Jakoś nie mam pomysłu... Albo nie, mam! Przykład z autopsji - kilka osób bawiących się w Lego Truck Trial :->
2. Ja bym tam zrobił jakieś kanały - wrak samochodu, szczury, może 'Żółwie Ninja'? Albo grupka rabusiów, przebijająca się od spodu do banku, czy innego budynku.
3. Moze jakieś neony nad budynkami, z nazwami odwołującymi się do Lugpolu?
ImpreSariO pisze:AD2. Wspomniana kawiarnia nie była by głupia ale biorąc bod uwagę że na górze pociskają tramwaje i ciężarówki z Indiany Jonesa to trochę by tam drgała zawartość filiżanek.
A co ja mam powiedzieć..? Mam to samo, tylko na żywo :-P
Ostatnio zmieniony 2008-01-28, 11:31 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#12 Post autor: pit »

Barka jest świetna, fajnie wygląda mur z płytek.
Jeśli chodzi o uwagi, to większość rzeczy V1 Ci wypunktował :) ja już dużo od siebie nie dodam.
Nie wiem, czy brzeg nabrzeża nie powinien być równy, żeby się barka nie poobijała. No chyba, że powiesisz duże opony.
Sztaluga jest fajna, ale trochę wygląda na niestabilną (tylną nogę odchyl w drugą stronę).
Nie pokazywałbym zdjęcia, na którym widać podpory pod ulicą i kamienicami.

Odnośnie dioramy - więcej życia (minifigów, zieleni) w kamienicach.

ODPOWIEDZ