[MOC] Piraci!

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

[MOC] Piraci!

#1 Post autor: martinbb »

Chciałbym przedstawić tutaj 3 miniMOCe bandy pirackiej Von Torn'a

Obrazek


Myśliwce te, to głównie składaki, przerobione i uzbrojone, posklejane taśmą klejącą ;) Ale na nie uzbrojone frachtowce bardzo skuteczne ;)


MX12

Obrazek


Na pierwszy rzut pójdzie jednostka "flagowa". MX12 został skonstruowany wg. wskazówek i planów Von Torn'a.
Jest to jednostka bardzo szybka i zwinna i ponadto wyposażona w bogaty garnitur uzbrojenia - działka plazmowe, rakiety niesterowane, działko jonowe.
Niestety podobnie jak większość floty nie posiada osłon.

Kokpit podpatrzyłem u Legohaulica ;)

GALERIA
Ogólne 1 2 3 4 5 6
Uzbrojenie 7
Kokpit 8
Silniki 9
Fotka pamiątkowa 10


MX10

Obrazek


To małe "coś" jest podstawą floty. Małe, lekko uzbrojone nie ma zbyt wielkich szans w starciu z rasowym myśliwcem.
Jednak dzięki mikroskopijnej wielkości i zwrotności daje szanse ujść z życiem w przypadku przybycia posiłków ;).

GALERIA
Ogólne 1 2 3 4 5
Fotka pamiątkowa 6


MX17

Obrazek


Najstarszy a zarazem największy z myśliwców grupy. Jako jedyny posiada wbudowany hipernapęd.
Niestety nie posiada osłon ani cięższego uzbrojenia.
Jedynie ten myśliwiec udało się siłom wspólego sektora zdobyć bez zniszczenia go ;)

GALERIA
Ogólne 1 2 3 4 5
Silniki 6
Działko jonowe 7
Fotka z wesołym pilotem ;) 8

Zdjęcie całej floty dostępnę tutaj

Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 2008-01-28, 13:14 przez martinbb, łącznie zmieniany 2 razy.
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#2 Post autor: pitrek02 »

MX12
Jest rewelacyjny!!
Ma genialną kabinę!!
Zdecydowanie najlepszy z całej trójki!!

MX17
Stary, ale jary. :)
Też mi się podoba, chociaż jest troszkę gorszy od MX12.
Bardzo ciekawie, wymodelowałeś jego silniki.

MX10
I tu jest troszkę gorzej. :(
Niby bryła jest ciekawa, ale czuję pewien niedosyt!!
Zdecydowanie cierpi na brak szczegółów.

Ale i tak jest super! :)
Ostatnio zmieniony 2008-01-28, 15:26 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

pkowalcz

#3 Post autor: pkowalcz »

MX10 jest taki... standardowy. Nie zrozum mnie źle, ale jak na statek kosmiczny ma zdecydowanie za mało SNOTu i bajerów. Nie wiem, czy to tylko ja tak reaguję po tych wszystkich świątyniach greebli pojawiających się w tym dziale, ale zaczynam mieć alergię na gładkie przestrzenie... :D

MX12 jest dokładnym zaprzeczeniem poprzednika - SNOT i porypanie na maksa ;). Kokpit bardzo oryginalny, ale moim zdaniem brzydki ;). I nieaerodynamiczny. Jakoś się przyzwyczaiłem, że myśliwce mimo wszystko mają kabiny raczej smukłe...

MX17 moim zdaniem jest najlepszy z całej trójki. Jako jedyny nie ma przegiętej ani gładkości, ani udziwnienia. Po prostu w sam raz ;). I widzę, że muszę wreszcie zainwestować w szare beczki :P

crises

#4 Post autor: crises »

Mi z kolei MX 10 bardzo się podoba. Właśnie przez jego tępo zakończoną "mordkę". MX 12 ma bardzo fajne kwadratowe wyrzutnie. MX 17 z kolei trochę za wysoki. Jednak wszystkie są bardzo ładne. Co do kolorów to zrezygnowałbym z białego. Żółty i czerwony w zupełności wystarczą. Ty i Jerac narobiliście mi apetytu na mikro flotę, nie ma co.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

MX17 jest piękny, jest podobny do czegoś co już kiedyś budowałeś, ale w czerni dużo bardziej elegancki.
Chyba dlatego podoba mi się taki kształt (tzn kabina z przodu, za nią nieco u góry ciężkie silniki/uzbrojenie), że bardzo przypomina przód śmigłowca szturmowego. gdybyś dobudował ogon i wirnik - wyszedłby naprawdę znakomity śmigłowiec. Może spróbujesz? :)

Doceniam patenty zastosowane w MX12, ale nie podoba mi się. Też uważam MX10 za najsłabszy, choć niewątpliwie jest ciekawy. Ale wystawiając trzy sztuki, nie unikniesz porównań.
Wszystkie razem, niezależnie od tego, który ciekawszy, a który mniej, stanowią przekonującą zbieraninę kosmicznych piratów.

Widzę brak konsekwencji w malowaniu pasów na skrzydłach między MX12 i MX10 :)
Może biało żółte pasy dać asymetrycznie? na lewym - biały/żółty, i na prawym też biały/żółty?
\/1 ______________

Pory

#6 Post autor: Pory »

Mi najbardziej podoba się MX 12 ma fajny wygląd. Szczególnie podoba mi się w nim działko pod kabiną które tam świetnie pasuje.

Do pozostałych modeli nie mam zastrzeżeń. Bo ty po prostu nie umiesz nie zbudować wspaniałego modelu.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#7 Post autor: Bobofrutx »

Mi najbardziej podoba się MX 12 jest poprostu super mega wypasiony:D poprostu ma coś w sobie i ta kabina pilota miodzio xD. MX 17 daje rade, ale MX 10 jakoś w ogóle nie przypadł mi do gustu ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#8 Post autor: bartek_mi »

to ja moze dla rownowagi...
moj typ to "10" vel "swinski ryj" :)
gladki, smukly pojazd. zwarty. bez wystajacych anten, statecznikow i innych udziwnien.

Nexus 7

#9 Post autor: Nexus 7 »

Piraci dolecieli na blog .

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Bardzo mi się podoba MX-12. Przypomina mi ostatniego bossa z descenta 1, z tym wielkim "okiem" z przodu i sterczącymi pod kątem wyrzutniami na "ramionach". Bardzo ciekawy design, ładnie wszystko poskładane do kupy. Nawiasem mówiąc, bardzo maluśkiej kupy.

MX-10... znaczy, taki TIE? Nie chciałbym tym latać. Mały, niefajny, tani. Zamykanie kokpitu zapewne brzmi tak jak zamykanie drzwi wartburga.

MX-17 - kolejny bardzo ładny myśliwiec, najciekawiej wygląda z tyłu. Jak dla mnie jako jedyny z nich jest dośc duży aby pomieścić wszystkie istotne elementy ORAZ jakikolwiek pancerz.

ODPOWIEDZ