Piaskarka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

Piaskarka

#1 Post autor: Jantin »

Inspiracja dopadła mnie w mieście Mrągowie, jakiś miesiąc temu gdy pojazd bardzo podobny przedstawionemu na ulicy ujrzałem.
Obrazek
Wprawdzie zima jaka jest każdy (jak wyjrzy za okno) widzi, ale jednak gdzieś tam jakieś takie białe paprochy pospadały w ilościach wprawdzie skromnych, ale wystarczających do wysypania nadmiaru piasku z magazynów na ulice i chodniki.
Na obrazku widzimy (od lewego):
- Pana w trakcie poślizgiwania na paciajowatym, roztopionym śniegu
- Pana, który w/w anomalii meteo ne zauwazył i wyjechał na desce
- Panią, która zimna się nie boi, ale nie lubi jak na nią sypać piaskiem
- Pana z odległych stron, który fotografuje piaskarkę (czy aby na pewno?). U niego takich nie ma :)
Obrazek
Jeszcze z innej perspektywy. Okazuje się, że żaden przełączniczek "Ouality" na aparacie nie sprawi, że fotograf wytrzyma nieruchomo 3 sekundy :P
Technicznie nie ma się za specjalnie z czego cieszyć - hollywood w autku (nie ma jednego boku), fasada domu. Jakbym miał dużo plate'ów w kolorze TransClear zrobiłbym pluchę na chodniku. Ale mam 2 małe, więc nie ma.
Galeria po ocenzurkowaniu.

Komentujcie!

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Calosc fajna. Podoba mi sie piasek na ciezarowce i pan sypiacy go lopatka (to to sie recznie robi?!) . Tylko ten pan co na desce orla wywinal jakos dziwnie zadowolony.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

Nexus 7 pisze:Tylko ten pan co na desce orla wywinal jakos dziwnie zadowolony.
Cieszy sie z wlasnej glupoty, ze wyjechal w taka pogode ;P
Ale paka krzywa...
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

mer

#4 Post autor: mer »

A mnie się podoba to, że ta piaskarka umiejscowiona jest w jakiejś scenerii. Również zdziwiłem się, że takie czynności wykonywane są ręcznie :/ ale oczywiście jak kto woli :P
Pomysł na piasek całkiem fajnie pomyślany, tylko te klocki (wchodzące w skład ciężarówki) tak jakby niepodociskane... No i rzeczywiście przydałby się statyw :)

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Jantin »

Nexus 7 pisze:pan sypiacy go lopatka (to to sie recznie robi?!)
Ano tak jak napisałem - Taką piaskarkę widziałem live w Mrągowie.
Kubrick pisze:Ale paka krzywa...
Bo się na trzyma 2x2 round bricku połączonym axlem i nakrętką z "dziurawym" platem 1xileśtam (bodajże 8). (nie ma to jak nowomowa :P )

pkowalcz

#6 Post autor: pkowalcz »

Tak po prawdzie to mnie ta ciężarówka na pierwszy rzut oka jakoś strasznie budowlańcowo wygląda... Nie wiem czemu.
No i ta zima syfna strasznie - ale tu się nie czepiam, bo realizm zachowany w 100%... :) (w sumie nie wiem czy jest się z czego cieszyć :P)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Dlaczego ta ciężarówka jest niedokończona? :P

Gdy spojrzałem na tytuł wyobrażałem sobie że zobaczę coś w stylu starego Jelcza z pługiem śnieżnym z przodu i rozsiewaczem tarczowym z tyłu ;)

Łopatka...
Szpadel jest bardziej wielofunkcyjny :P

Awatar użytkownika
flauma
Posty: 57
Rejestracja: 2006-12-30, 20:36
Lokalizacja: Katowice

#8 Post autor: flauma »

Takie piaskarki to nie raz widzialam... wsumie to smigaja moja ulica , a na wiekszych drogach to ino solniczki (daja po nogach!) Ładna scenka , wiadomo oco chodzi! tylko ten Pan z aparatem cos podejrzany w dlugich wlosach a twarz niewyrazna. pozdrawiam
"rączki do góry"

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#9 Post autor: Kubrick »

Ale z szufelka, to na przyklad jezdza Zukiem po parku kolo mnie i wysypuja tak piasek na alejki :)
Ale fakt, na droge przydalaby sie jakas tarczowka.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Piaskarka

#10 Post autor: ImpreSariO »

Jantin pisze:- Panią, która zimna się nie boi, ale nie lubi jak na nią sypać piaskiem
To musi być gorąca pani z temperamentem =] Scenka przyjemna. Przyznam że łopatka mnie rozbawiła a piasek na pace wygląda świetnie.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Jantin »

pkowalcz pisze:Tak po prawdzie to mnie ta ciężarówka na pierwszy rzut oka jakoś strasznie budowlańcowo wygląda... Nie wiem czemu.
Bo pomarańczowa ;)
Kubrick pisze:Ale fakt, na droge przydalaby sie jakas tarczowka
Tam drogi są na tyle wąskie, że jakby to wpuścić to by witryny powybijać mogło. A na pewno ludzi na chodnikach.
M_longer pisze:Łopatka...
Szpadel jest bardziej wielofunkcyjny :P
Ale wymaga 2 rąk, mniej wygodnie się nim nabiera piach i cięższy jest.

Conrack1410

#12 Post autor: Conrack1410 »

a co ty robiłeś w mrągowie? bo to 18 km ode mnie :-)

a co do pracy to kilka fajnych pomysłów się w niej znalazło

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Jantin »

Hm... Spędzałem ferie ;)
Conrack AFOL PL pisze:a co do pracy to kilka fajnych pomysłów się w niej znalazło
Czy ja wiem...? Jak robiłem, to myślałem, że właśnie wyszło mi coś niezłego przy samych najprostszych kombinacjach.
Kombinacje, to będą przy zleceniu spec. BTT, jak się zdecyduję swoje małe szkaradztwo skończyć i wystawić ;)

ODPOWIEDZ