[MOC] Ciągnik balastowy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

[MOC] Ciągnik balastowy

#1 Post autor: Antek »

Witam serdecznie, jest to moja pierwsza konstrukcja przedstawiona na tym forum, jako że ciągle się uczę i doskonalę swe umiejętności, nie które elementy są zaczerpnięte od innych, szczególnie kabina.
A teraz przejdźmy do budowli jest to ciągnik balastowy, z kabiną wzorowaną na jakimś volvo(to także nie całkowicie moja własna robota) posiada dwu-osobową kabinę, za która znajduje się zbiornik na paliwo i miejsce na koło zapasowe.
Po przedziale na koła jest skrzynia na balast oraz hak do holowania przyczepy.
Wymiary:
szerokość - 8 studów
długość - ok 32,5(hak) studów
wysokość - ok 11 studów

Pojazd jest czerwony, gdyż powstał głównie z powodu, ze tych klocków mam najwięcej.
link do galerii:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=299648
P.S.
Dzięki Sariel za radę dopiero zaczynam więci wybaczcie za to i za jakość zdjęć, ale liczę na szczerą krytykę.
Ostatnio zmieniony 2008-02-05, 18:46 przez Antek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Panie kolego, ale my nie możemy zobaczyć Twoich zdjęć bo są w nieopublikowanym folderze. Wklej albo podlinkuj je bezpośrednio.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

O! No nieee :/

Zdjęcia w kosmicznej rozdzielczości...

Cóż, pierwsze co się rzuca w oczy to różnica w wielkości przednich i tylnych kół.
Takiej ciężarówki jeszcze nie widziałem ;)
Zmieniłbym te przednie koła na mniejsze, albo tylne na większe.

Odstęp między tylnymi osiami wydaje mi się za duży, wyrzucenie tych świateł i skrócenie podwozia mogłoby pomóc :)

I można by zakryć tą skrzynię na balast.
Można by wtedy powiedzieć że balast już jest ;)

Kojarzę z Twoją pracą ten render:
http://www.brickshelf.com/gallery/snegr ... _karen.jpg
Zgadłem? :)

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#4 Post autor: Antek »

1.Zgadłeś w 100% procentach, co do zdjęć to zdaję sobie sprawę że są okropnej jakości, ale tak po prostu wyszły ( chory jestem i nie chce mi się kombinować)
2.Co do kół to zabieg był zrobiony specjalnie (taka moja wizja)
3.Balastu specjalnie nie ma bo chciałem zarobić jeszcze przyczepę i wtedy bym go dorobił.
P.S.
niedługo zbuduję z niego zwykły ciągnik siodłowy i będę dorabiał do niego różne naczepy tak relaksacyjne.
Dzięki za krytykę i postaram się poprawić w moich następnych mocach, liczę na następne opinie i sugestie.

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Zdjęcia są dobre jeśli chodzi o rozdzielczość. Gorzej wygląda sprawa z tłem - jakoś Twój podział zajęć do tematu zdjęcia nie pasuje.

Ciężarówka jednak mi się średnio podoba. Jakoś tak mało detali i odstępy między tylnymi osiami za duże ale pomysł z doczepieniem świateł po boku nie jest zły - lecz nie podoba mi się że pralki na których zamontowane są te światła są przyczepione tylko od spodu.

lepiej chyba zmniejszyć przednie koła niż zwiększać tylne (w tym przypadku).

Mając tak dużą powierzchnię boczną przy kabinie spokojnie zmieściłbyś otwierane drzwi.

Ogólnie moc jest bardzo fajny jak na pierwszą pracę. Gratulacje.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Astrzalkowski pisze:zdaję sobie sprawę że są okropnej jakości, ale tak po prostu wyszły ( chory jestem i nie chce mi się kombinować
Nie trzeba wielkiego wysiłku, [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=5367]przeczytaj to[/URL] i będziesz wiedział jak je pomniejszyć. Są naprawdę obłędnie wielkie, próba wklejenia takich kobył na forum skończyłaby się prawdopodobnie ostrzeżeniem.

ODPOWIEDZ