[MOC] Samurai showdown

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Devil_717

[MOC] Samurai showdown

#1 Post autor: Devil_717 »

Witam! To mój pierwszy post na forum, niemniej jednak już od ponad miesiąca siedzę i po cichu oglądam Wasze wspaniałe budowle :) I tak oto przyszedł czas się ujawnić i pokazać małe co nieco. Niestety klocków nie posiadam za dużo ( tak na oko ze 4 kg :) i większość z nich ma już około 5-10 lat, toteż niektóre z nich są w dosyć marnym stanie, co zawdzięczam m. in. moim siostrzeńcom którzy to strasznie lubią odczepiać klocki zębami... I wczoraj jako, że mnie najechali i kazali ze sobą bawić (zamiast uczyć się do egzaminów), stworzyłem takie małe coś.

Miniaturka przedstawia samuraja wracającego wraz ze swoimi wiernymi sługami z podróży. Jako że wybrali drogę na skróty, muszą przeprawić się przez
stary drewniany most. Oczywiście na pierwszy ogień idzie jeden z pachołków, nieświadomy tego, że tuż za mostem czyha żądny krwi ninja, pragnący zgładzić samuraja :)

Inne zdjęcia:
Fajtłapowaty wystraszony sługa spada z mostku :) - 1 2 3 4 5
Atak na samuraja - 1 2 3 4

Folder na BS po upublicznieniu - Galeria

Czy atak był udany? Tego musicie domyśleć się sami :)
To tyle, liczę na komentarze i wasze liczne opinie!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#2 Post autor: smyk »

Łoj, na taki mostek to bałbym się wejść.

W sumie dość pusto, a przecież warto cyzelować każdego studa miniaturki.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Przydałoby się dodać trochę terenu, ale ładnie wykonałeś ten, który utrzymuje most. Dobrze dobrałeś minifigi (podoba mi się zwłaszcza samurai). Pod mostem umieściłbym rzekę\przepaść\pułapkę.

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#4 Post autor: Pepin Krootki »

smyk pisze:Łoj, na taki mostek to bałbym się wejść.
Mostek nie zawali się pod ciężarem zbroi samuraja?
KUKUS pisze:Pod mostem umieściłbym rzekę\przepaść\pułapkę.
W przypadku przepaści trzeba by drastycznie pociągnąć w górę całą scenkę. Prędzej widziałbym tam rzekę albo wystające włócznie.
tu byłem - Pepin

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Podoba mi się pomysł na 'podwójną' miniaturkę połączoną mostem. Wykonanie może trochę mniej, ale fajnie że pokazujesz coś innego niż europejskie średniowiecze. Koniecznie trzeba pokombinować z ujęciami, żeby sprawić wrażenie że pod mostem jest przepaść. Albo może jednak dobudować jeszcze trochę w dół?
Te połamane listki kłują.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ