[MOC] Lotniskowiec "Sobol"

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

[MOC] Lotniskowiec "Sobol"

#1 Post autor: martinbb »

Lotniskowiec klasy "Sobol"


Obrazek

OPIS:
Pragnąłbym przedstawić wam dzisiaj jedną z większych jednostek floty.
Lotniskowce pełnią we flocie dość specyficzne role. Jako że każda większa jednostka jest w stanie przenosić myśliwce, okręty te wykorzystuję się wtedy gdy potrzebne jest czyste wsparcie lotnicze.
Sobol w pełnej gotowości jest w stanie przenosić do 7 eskadr mniejszych jednostek (ponad połowę okrętu zajmują tutaj hangary). Okręt z racji swojego charakteru jest raczej słabo uzbrojony, ochronę zapewniają mu jednak przenoszone myśliwce.
Rzadko również (co nie znaczy wcale) poruszają się samotnie, a w większym "gronie". Lotniskowce nie zbliżają się wiec zbyt blisko pola walki, pozostając na uboczu.
Na chwilę obecną w czynnej służbie znajduję się 25 okrętów tego typu. Przedstawiony egzemplarz należy do III Dywizji Lotniczej.

DANE:
Długość - 360 metrów (72 study)
Załoga - 840 osób
Uzbrojenie - 7 podwójnych dział turboplasmowych, 2 poczwórne działa przeciw-myśliwskie, 2 wyrzutnie ciężkich torped
30 myśliwców szturmowych (2,5 dywizjonu ), 12 lekkich myśliwców rozpoznawczych (1 dywizjon), 24 lekkie i ciężkie bombowce (2 dywizjony, w tym jednak eskadra bombowców typu "Łoś"), dywizjon lotnictwa transportowego (12 maszyn)


GALERIA:
Ogólne 1 2 3 4 5 6
Mostek 7 8
Silniki 9
Uzbrojenie 10 11 12 13
Hangar 14
Detale 15 16

Cała galeria będzie dostępna tutaj

Liczę na opinię, dobre słowo, słowa krytyki ;)
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2008-02-08, 16:26 przez martinbb, łącznie zmieniany 1 raz.
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2 Post autor: ImpreSariO »

Zacznę od krytyki. Działa z zdjęcia nr 16 to chyba jedyna rzecz którą bym zrobił inaczej. Nie podoba mi się że od stają od kadłuba o jednego studa. Poza tym wszystko jest cacy. Podoba mi się to że hangar usytuowałeś na dziobie. Przyznam że chyba wcześniej takiego rozwiązania nie widziałem. Zaskoczył mnie bardzo ogon tego lotniskowca bo jest całkiem spory a na pierwszym zdjęciu tego prawie wcale nie widać. Moim zdaniem jedna z lepszych twoich prac w tej tematyce. Gratuluje!

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#3 Post autor: martinbb »

Na zdjęciu nr 16 widzimy... kołnierze dokujące ;)
Dzięki za opinie!
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4 Post autor: ImpreSariO »

martinbb pisze:Na zdjęciu nr 16 widzimy... kołnierze dokujące ;)
Dzięki za opinie!
Drobna pomyłka =] Mimo wszystko uważam że lepiej by było jakby tak nie odstawały.

endrju

#5 Post autor: endrju »

Jest świetny! "Brudny" wygląd uzyskany przez pomieszanie nowych i starych szarości, masywna bryła, świetnie zrobione uzbrojenie... brawo!.

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

Piekny, po prostu piekny. Od razu widac ze to lotniskowiec, ta masywna, szeroka sylwetka .
Mostek rewelacyjny, idelanie pasuje do charakteru statku.
Silniki moze troche za male i ogon za dlugi ale i tak calosc swietna.

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#7 Post autor: djtermoz »

No pierwsza klasa, nie mam pytan! Bardzo fajnie zrobiony.

W ogole sie na takich rzeczach nie znam ale gdy patrze na te Wasze male cudenka orbitujace w kosmosie to od razu mi sie to kojarzy ze wspaniala choc troszke stara gra Homeworld.

Ale tak jakby przy okazji sie zapytam - dlaczego praktycznie 90% tych Waszych konstrukcji nie ma nawet sladu jakichkolwiek silnikow z przodu i na bokach? Jak sie tym lata i manewruje? No i jak to ustrojstwo potem zatrzymac?

Aha, no i caly czas czekam az ktos zbuduje w mikroskali wierny model Discovery One z Odysei Kosmicznej 2001 Kubricka.

Darth Sion

#8 Post autor: Darth Sion »

AAAAle super......
No jest po prostu dziełem sztuki wśród lotniskowców.... Bardzo mi się podoba. W końcu widzę hangar inaczej usytuowany niż z boku :D
Trochę za bardzo uzbrojony jak na lotniskowiec. No i mogę się przyczepić do silników bo trochę nie pasują. Ale i tak jest genialny :)

Hippotam

#9 Post autor: Hippotam »

Przepraszam, to jest Sobol cz Soból? Dotychczasowa konwencja nazewnicza podpowiadałaby raczej to drugie, ale wole zapytac...

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#10 Post autor: Bobofrutx »

Wypasiony ;D Jak spojżałem na przód twojego lotniskowca to skojażył mi się z mantą, ten wlot do changaru wygląda jak jej otwarta paszcza ;) Może dorobisz małe myśliwce?
I tak jak pisął ImpreSariO, te kołnieże dokujące jakieś takie dziwne ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

crises

#11 Post autor: crises »

Tak jest, bardzo ładny. Świetny, szeroki kadłub, super mostek, bardzo fajne działka. Wlot do hangaru z przodu statku też jak najbardziej pasuje. Co prawda wydaje mi się, że te wystające z przodu statku anteny mogą nieco utrudnić życie "parkującym" pilotom, ale oni pewnie nie takie rzeczy już robili. Biało-czerwona szachownica jest miłym szczegółem. Na zdjęciu 15 widać jakieś turbiny/wywietrzniki? Chyba w kosmosie coś takiego nie jest potrzebne, bo raczej unika się wszelkich nieszczelności kadłuba?
I tak na marginesie. Hangar jest otwarty i kosmiczna pustka wnika do niego. Piloci muszą wsiadać do swoich mysliwców przez jakieś śluzy, ale prawdę mówiąc nie kojarzę jakby to mogło być rozwiązane. Nawet z żadnego filmu nie mogę sobie przypomnieć.

yasq

#12 Post autor: yasq »

Naprawdę robi wrażenie:)

Faktycznie poza działami ze zdjęcia nr 16 nie ma się do czego doczepić.

Brawo za inwencję twórczą

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#13 Post autor: martinbb »

Hippotam
Sobol, aczkolwiek załoga tego egzemplarza używa nazwy "Soból" ;). Czyste polskie nazewnictwo zostawiam tylko dla myśliwców :) Dziękuje za notkę! :)

crises
Fakt, z tymi wywietrznikami troszeczkę przesadziłem, ale nie miałem innej koncepcji jak by tam urozmaicić pancerz... Otwarty hangar? A tutaj odwołuję się do SW i sposobu jak to tam rozwiązano (coś w rodzaju pola magnetycznego).

yasq,
Jeszcze raz - to nie działa ;)

Szczerze dziękuje za dotychczasowe opinie :)
Ostatnio zmieniony 2008-02-08, 23:17 przez martinbb, łącznie zmieniany 1 raz.
Inspired by NavySEALs

yasq

#14 Post autor: yasq »

martinbb pisze:
yasq,
Jeszcze raz - to nie działa ;)

Szczerze dziękuje za dotychczasowe opinie :)
Że tak spytam o co chodzi??

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#15 Post autor: martinbb »

Ehehehe zacytuje sam siebie ;)
Na zdjęciu nr 16 widzimy... kołnierze dokujące ;)
Inspired by NavySEALs

ODPOWIEDZ