[MOC][Steampunk] Rower szynowy

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

[MOC][Steampunk] Rower szynowy

#1 Post autor: Jantin »

No dobra, nie dosłownie steampunk, bo nie ma ani trochę steam. Ale nie pasowało mi do innego settingu. Inspiracja wprawdzie poszła z historii - obrazek z takim pojazdem widziałem koło jakiegoś artykułu o wynalazcach z przełomu XIX/XX w., ale nie wiem jak się takie coś nazywa, a i nie wyszło tak, jak w źródle. Więc jest rowerek.
Obrazek
Pedał (2 serki z przodu) napędza tylne koło, wajcha z boku to hamulec - zatrzymuje koło środkowe. Jakichś opętańczych prędkości się tym nie rozwinie, więc można spokojnie herbatkę po drodze popijać. Takie urządzonka mogły oczywiście wyjeżdżać w dłuższe trasy, ale zazwyczaj używa sie ich do dojeżdżania do pracy.
Jeśli ktos ma jakieśinformacje o tego typu pojazdach, to proszęo sznurki, w szczególności do zdjęć i obrazków. Przyznam, że tutaj prezentowany model, to, jak dla mnie, najprostsza wersja i chętnie zmontowałbym coś fajniejszego.
Jeszcze parę foteczek:
Obrazek
Obrazek
I Galeria w oczekiwaniu na cenzora. Czekam na komentarze, krytykę i.t.p.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2 Post autor: ImpreSariO »

Pomysł ciekawy ale ten pojazd wygląda jakby miał się zaraz rozsypać. Wydaje mi się czy on po jednej stronie ma tylko jedno koło? Trochę to dziwnie wygląda. Nie sądzę żeby był to wygodny środek lokomocji.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#3 Post autor: martinbb »

A jakie to to malutkie, biję nawet fiacika na głowę ;) :D
Inspired by NavySEALs

Paweł Wojtiuk
Posty: 19
Rejestracja: 2008-01-13, 17:44
Lokalizacja: Biała Podlaska

#4 Post autor: Paweł Wojtiuk »

cieakwe co by mu się stało, gdzyby pociąg w niego wjechał.. :P

Całkiem takie sobie, duży plus za pomysł i wykonanie też, ja np. w ogóle bym nie wpadł na to jak coś takiego wykonać (ale ja to tylko ja :D )
Dowódca Jednostki Strzeleckiej 2001
A poza tym narzekacz i w ogóle

I posiadacz achievementu "Uścisk dłoni crisesa na Pyrkonie 2016" :D

ODPOWIEDZ