4838 Mini Vehicles

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
czekoladowyboss

4838 Mini Vehicles

#1 Post autor: czekoladowyboss »

[4838] Mini Vehicles

Rok: 2008
Liczba klocków: 79
Modele: 1 podstawowy i 2 alternatywne
Cena: MSRP: $5.00, Allegro: 20-22zł, polskie sklepy: 20-23zł
Spis cześci
Galeria

Od pewnego czasu kupuję same Creatory, teraz pora na malutki 4838. Nie za wiele jest tu do recenzowania, ale spróbuję :)

Opakowanie i instrukcja:

Obrazek
ObrazekObrazek

Typowe dla małych Creatorów estetyczne, plastikowe pudełko może służyć do przechowywania klocków - pod warunkiem że lubimy je za każdym wysypywać. Ja na przykład nie lubię. Klocki w jednym woreczku + dwa plate luzem.
Zszywana, 24-stronicowa instrukcja zawiera opis budowy modelu podstawowego, jak i dwóch modeli alternatywnych. Na końcu spis klocków. Jakość druku w normie (jak by się dokładniej przyjrzeć to widać różnice w grubości linii - krawędzi klocków).

Klocki:

Obrazek
Obrazek

79 sztuk, 25gr za klocek to jeszcze w miarę znośna cena. W nowych zestawach zwykle najbardziej interesują nas serki, tu jest ich 8, po 2: białe, pomarańczowe, DkStone i TrYellow. Oprócz tego mamy tu:
- 8 oponek starego typu Obrazek, ostatnio coraz rzadziej spotykanych w nowych zestawach i komplet białych felg do nich Obrazek;
- bricka 1x4 bez rurek wewnętrz, w kolorze smoke Obrazek;
- 2 sztuki nowości: Obrazek, w kolorze MdStone (jak na razie jedynie w 3 zestawach);
Oraz trochę plate, tiles, clipów i innych podstawowych części.

Model podstawowy:

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

A właściwie dwa modele. Ciężarówka - pomoc drogowa i autko osobowe, przez nią przewożone. Budowa trwa kilka minut i jest bardzo przyjemna. Ciężarówka wygląda dość ładnie, zwłaszcza pomysłowo wykoany przód kabiny (są nawet lusterka). Z tyłu mamy opuszczane najazdy. Maleńkie autko osobowe ma długość ledwie 5 studów. W tej wielkości trudno oczekiwać czegoś szczególnego. Po prostu jest :)

Zapasowe klocki:

Obrazek

Modele alternatywne:

Obrazek

Ocena:

Jak niemal każdy zestaw serii Creator, i ten warto kupić "na części".

Zalety:
+ 8 serków
+ stare, ładne oponki
+ pomysłowe i bawialne modele

Wady:
- za dużo plate, za mało tiles (tylko 2 szt.)
- klocków mogło by być odrobinkę więcej

Moje oceny:
Pudełko: 8/10 (plastikowe, ale zbyt głębokie)
Instrukcja: 7/10 (standard)
Klocki: 7/10 (typowe, zawsze przydatne klocki)
Model: 9/10 (ciekawy pomysł na 2 małe autka)

Ogólnie: 8/10
Ostatnio zmieniony 2009-11-04, 13:11 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#2 Post autor: bartek_mi »

ja bym do plusow dodal wysoka bawialnosc. za 20zl dostajemy 2 autka (i mozliwosc zbudowania 2 aut).
sam stary chlop jezdzilem po biurki :)

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#3 Post autor: kamzel »

Nie planowałem zakupu tego zestawu, ale po przeczytaniu recenzji chyba dopiszę go do swojej listy życzeń... Ogólnie seria Creator to naprawdę świetny pomysł ze strony LEGO i także te minizestawy są bardzo przydatne. Co do pudełek - ja trzymam w nich rzadziej używane typy klocków, np. w jednym z nich mam różne krzaczki i kwiatki.

Awatar użytkownika
Majek
Posty: 143
Rejestracja: 2008-01-13, 15:30
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: Rescator
Kontakt:

 

#4 Post autor: Majek »

Cena sympatyczna, więc może zakupię:)









Pozdrawiam
Steel isn't strong, boy, flesh is stronger!

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#5 Post autor: bartek_mi »

kupilem dzis ten zestaw i znalazlem w nim nowy stozek. ma wyraznie zaznaczona obraczke (moim zdaniem to niezbyt dobrze...)

Obrazek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

bartek_mi pisze:ma wyraznie zaznaczona obraczke (moim zdaniem to niezbyt dobrze...)
Ale dzięki temu jest 'legalny' (kiedyś V1 znalazł PDFa o legalnych i nielegalnych technikach budowania według Lego. Ma ktoś link do tego?). Stare stożki nie miały tego pierścienia, i próba wciśnięcia na nie od góry bricka mogłaby się skończyć dla tego bricka źle (rozepchanie go od wewnątrz).
Ten nowy dzięki temu wcięciu pozwala na bezstresowe łączenie go z każdym klockiem ;)
Ostatnio zmieniony 2009-01-10, 18:23 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

A dla mnie to zmiana jak najbardziej na plus. Czasem przydaje się wetknąć taki stożek od spodu, a dotychczasowe marnie się trzymają, poza tym Longer ma rację - nawet lekkie dociśnięcie w przypadku włożenia w spód bricka spowoduje jego uszkodzenie.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

czekoladowyboss pisze:Jak niemal każdy zestaw serii Creator, i ten warto kupić "na części".
I to by było na tyle z mojej strony ;)

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#9 Post autor: Kubrick »

czekoladowyboss pisze:Jak niemal każdy zestaw serii Creator, i ten warto kupić "na części".
Tez tak kupilem jakies pol roku temu. Potem sie Zumbi przyznal do tego i od tej pory nie moge sie przemoc, zeby to rozwalic, a potrzebuje serki i najazdy xD
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#10 Post autor: Waler »

Właśnie taki sam zestaw stoi na półce w moim osiedlowym sklepie za 19.99zł. I tak co nie idę do sklepu po gazetę czy jedzonko to się mu przyglądam i zastanawiałem się czy go kupic czy nie. Niby nie pieniądz, a jednak. Ale chyba po tej recenzji przywłaszczę go sobie jutro z rana, bo stoi tam biedak juz z miesiąc :)

ODPOWIEDZ