4837 Mini Trains

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

4837 Mini Trains

#1 Post autor: crises »

Obrazek
Recenzja 4837 Mini Trains

Dane techniczne
Seria: System/Creator
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków: 73
Liczba figurek: 0
Spis części:http://www.peeron.com/inv/sets/4837-1
Cena: MSRP: 5,00$, Polskie sklepy: ok. 23 PLN, Allegro: ok. 20 PLN

Mały model, mała recenzja, ale wiedzieć warto.

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie takie jak w innych małych Creatorach, czyli plastikowa puszka. Sztywna na tyle, że można w niej trzymać drobiazgi i nic im się nie stanie. W środku instrukcja do trzech modeli wraz ze spisem klocków, jeden woreczek z klockami i dwie płytki luzem (4x4 i 2x8).
Obrazek Obrazek Obrazek

Klocki
Przyznaję, że kupiłem ten model dla zielonych „serków” (czyżby to były serki pleśniowe?), czarnych, zaokrąglonych bricków i dwóch czarnych cylindrów. Przydać się mogą ewentualnie jeszcze bricki 1x1 with handle oraz felgi. Niestety z klocków zielonych są głównie płytki i cztery sztuki bricków 1x2 with grille, które trochę ratują sytuację. Aha, są jeszcze dwa bricki przezroczyste bez „przedziałka” w środku.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Po budowie modelu podstawowego zostały mi dwa klocki. Możliwe, że do wykorzystania w modelach dodatkowych, ale raczej to zapas.
Obrazek
Według mnie klocki są „od Sasa do Lasa“, trochę takich, trochę takich, lekki bałagan. Biała podłoga lokomotywki też jakoś dziwnie wygląda. Niestety ze względu na cenę ten zestaw nie zostanie moim dostawcą zielonych serków.

Model
Zbudowałem tylko model podstawowy (5 minut), czyli lokomotywę (parowóz) i muszę przyznać, że pomimo takiego rozrzutu klocków całość prezentuje się ciekawie. Jest dość zgrabna i choć nie zauważyłem w niej zaawansowanych technik, to sprawia miłe wrażenie. Szkoda tylko, że tego zielonego jest za mało. Lokomotywka ma z tyłu zaczep, więc niewykluczone, że kiedyś powstaną do niej wagoniki. Możemy też je sami zbudować, bo klocek kompatybilny do owego zaczepu też w zestawie się znajduje. Fajnie wygląda zaokrąglony zbiornik na wodę.
Jakie minusy? Przedni zderzak (w kolejkach to się pewnie inaczej nazywa) świeci dwoma gołymi studami. Mogli tam chociaż dać po jednym światełku. Poza tym biała podłoga mi jakoś nie współgra z resztą kolorów. I jeszcze jedna zmyłka: zdjęcie na pudełku wyraźnie pokazuje, że w przedniej części podłoga składa się z klocków jasno i ciemnozielonych. W rzeczywistości jest to jedna jasnozielona płytka 2x2.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowanie
Zgrabny, mały Creatorek, który tym razem trochę dłużej wytrzyma na półce w jednym kawałku, bo na „dawcę” niespecjalnie się nadaje (chyba, że stanieje do 15zł).

Za
  • zielone serki
  • estetyka modelu
  • czarne „cylindry”

Przeciw
  • biała podłoga
  • zbyt duża różnorodność klocków, kosztem ilości (powtarzalności)
  • za mało zielonego jak na zielony parowóz.
PS. Tak sobie myślę, że argument o cenie jest bardzo subiektywny. Dla jednych model jest drogi, dla innych tani. Na Zachodzie kosztuje pewnie tyle co bilet na autobus. Tak więc ta kwestia będzie rozpatrywana przez każdego z Was osobno.
Ostatnio zmieniony 2009-11-04, 13:08 przez crises, łącznie zmieniany 3 razy.

Grand

#2 Post autor: Grand »

Zestaw w porównaniu z zestawami Racers podobnej wielkości posiada dość znaczną ilość klocków. Najlepszym modelem okazuje się model podstawowy. Po zbudowaniu obu dodatkowych modeli zostaje znaczna ilość klocków niewykorzystanych.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#3 Post autor: tomey »

Przednie światło zdecydowanie widziałbym okrągłe, a nie kwadratowe :/
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#4 Post autor: kamzel »

Jak na razie mam z tej serii zwierzątka i roboty. Raczej traktuję je jako źródło części niż gotowy model, choć przy każdym staram się, w ramach ćwiczeń, zbudować coś używając tylko części z zestawu. Recenzowany zestaw posiada chyba sporo interesujących elementów i pewnie kupię go wkrótce.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#5 Post autor: Kubrick »

Felgi maja taka srednice, co w 4939? Jesli tak, to moze by warto nad tym sie tez zastanowic :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Grand

#6 Post autor: Grand »

Nie Kubrick, są węższe.

czekoladowyboss

#7 Post autor: czekoladowyboss »

Właśnie miałem recenzować tą lokomotywkę ale crises mnie wyręczył :)

Mnie najbardziej podobają się w tym zestawie właśnie te nowe felgi. Idealnie nadają się na koła do ciężarówek (również bliźniacze). I jeszcze te zielone bricki - grille. Serki mi się nie podobają - wolałbym zwykłe zielone.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

Grand pisze:Nie Kubrick, są węższe.
wiem,ze wezsze, ale mi chodzi o srednice, bo przymierzalem juz oponki i mysle czy nie kupic lokomotywy dla felg, bo moga podejsc. Felgi z 4939 sa 2 razy za szerokie.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Grand

#9 Post autor: Grand »

Kubrick pisze:wiem,ze wezsze, ale mi chodzi o srednice, bo przymierzalem juz oponki i mysle czy nie kupic lokomotywy dla felg, bo moga podejsc. Felgi z 4939 sa 2 razy za szerokie.
Wydaje mi się, że średnica jest taka sama.

Te opony na pewno pasują bo przymierzałem.
http://www.peeron.com/inv/parts/2346

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-02-16, 21:38 przez Grand, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#10 Post autor: Kubrick »

Wlasnie o to mi chodzilo :) Dzieki. Po nastepnej wyplacie obieram kurs na Bajkowy Kuferek, bo mam ich kolo pracy :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#11 Post autor: bartek_mi »

model jest po prostu laldny
fajnie prezentuje sie w pracy na biurku.
prawda jest, ze kocki sa roznorodne (roboty wypadaja w tym wzgledzie lepiej)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#12 Post autor: Kubrick »

Dzisiaj kupilem 2 lokomotywy, jedna zlozylem i stwierdzilem:
- nuda... 10 minut i zbudowany ;)
- czemu dym spod kol idzie na zdjeciach na opakowaniu i instrukcji? :| toz to nawet opon nie ma ;)
- nie moge sie dopatrzyc minusow za te pieniadze :/
+ bardzo ladnie to jest wymodelowane, na zywo ladniejsze,niz na zdjeciach
+ felgi :D
+ serki i inne duperelki ;)
+ cena
Ostatnio zmieniony 2008-04-07, 16:10 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#13 Post autor: smyk »

Miałem dziś iść na wykład, ale poszedłem gdzie indziej. Żal mi było wydać na wódkę, to kupiłem sobie lokomotywkę. No i się zdziwiłem:
-5 ciemnozielonych serków (zamiast 4)
-czarna płytka z dziurą na ośkę (jakiś nowy typ?)
-jakaś dziwna, "otwarta" odmiana tego klocka

No i się musiałem chwilę zastanawiać, czy to aby nie podróbki. Ale spokojnie. Chyba jakaś nowa, oszczędniejsza w plastik seria mi sie trafiła.

A w ogóle to klocki, mimo że w woreczku, to całe były w jakiś paprochach.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#14 Post autor: Kubrick »

hmm... dziwne, ja mam 2 egzemplarze, ale mialem po 4 serki i nie mialem zadnych dziwnych klockow...
Moze dlatego,ze kupione w jednym sklepie, jednego dnia?
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

kaktus

#15 Post autor: kaktus »

Witam
Ostatnio również kupiłem ten zestaw po dłuższym polowaniu, bo, co ciekawe, w żadnym sklepie w Lublinie przez kilka miesięcy nie było można go dostać i również różnił się wymienionymi wcześniej częściami, czyli 5 serków zamiast 4 itd. Może to jakaś ulepszona wersja? :)
Ostatnio zmieniony 2008-05-13, 09:34 przez kaktus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ