[MOC] Oblężenie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Oblężenie

#1 Post autor: crises »

I jeszcze jeden winietkowy "czteropak" konkursowy. Przyznaję, że nieco nad nim posiedziałem i polubiliśmy się. Trochę czasu zajęło mi zgranie wszystkich czterech ścian i dachów, żeby po złożeniu wyglądały jak jeden budynek. Jest tam kilka drobiazgów: zwodzony most, krata w bramie, wystające cegiełki w murze, pręty w oknach, a w środku stoi złoty puchar (to pewnie o niego toczy się bitwa).
Obrazek Obrazek
Historyjkę ogląda się tym razem od prawej strony. Czy jest zrozumiała? Dla mnie jest, dla postronnych widzów pewnie trochę mniej, ale co tam :]

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Cała galeria (kiedyś).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2 Post autor: ImpreSariO »

Kolejna udana miniaturka. Szczegóły takie jak brama czy pręty są świetne. Sam pomysł na scenkę jakoś bardzo do mnie nie przemawia ale wykonanie jest bardzo dobre. Pomysł z rozkładaniem tego na cztery mniejsze części, widzę że sprawdza się idealnie. Trochę te kwiatki nie pasują do całości według mnie.

Grand

#3 Post autor: Grand »

Właśnie skończyłem oglądać galerię i powiem, że bardzo mi się podoba. Mam tylko jedno "ale", czy ta wieża nie powinna być wyższa? Wyobraź sobie jaki niski byłby mur/płot, byle nieumarły by go przeskoczył. :P Ahh i jeszcze jedno, ta wieża jest w stylu Polan a czy myślałeś o murowanej z elementów piaskowego domku? :>

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#4 Post autor: tomey »

Właśnie przez to,że wieża jest niska ma nieco klimatowy charakter własnie co mi bardzo bardzo odpowiada ^_^
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

Re: [MOC] Oblężenie

#5 Post autor: kamzel »

Fajne - szczególnie podoba mi się bardzo pomysłowy sposób łączenia poszczególnych miniaturek w coś większego..
crises pisze: Historyjkę ogląda się tym razem od prawej strony. Czy jest zrozumiała? Dla mnie jest, dla postronnych widzów pewnie trochę mniej, ale co tam :]
Nie jestem pewien - Czy chodzi o to, że to jeden nieszczęsny szkielet najpierw został zrzucony z drabiny, a potem spalony przez czarodzieja czy też to cała grupa szkieletów bezskutecznie atakowała wieżę?

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Mała, genialna wieża! Crises, a może zbudujesz całą osadę?? Jestem bardzo ciekawy, jakby ci to wyszło.

Sam pomysł z otwieraną wieżą jest genialny (można się nią łatwo pobawić). Wygląda bardzo efektywnie. Widzę, że strażnicy dobrze sobie radzą z obroną- dobrze tak złym szkieletom!

crises

#7 Post autor: crises »

ImpreSariO pisze:Pomysł z rozkładaniem tego na cztery mniejsze części, widzę że sprawdza się idealnie
Zawiaski sprawdzają się bardzo fajnie, ale ile przy tym jest roboty z zaprojektowaniem scenki. Szczególnie jak się człowiek uprze żeby ściany były na skos ustawione.
ImpreSariO pisze:Trochę te kwiatki nie pasują do całości według mnie.
Oj, tam. Trochę zieleni nikomu jeszcze nie zaszkodziło :-) Poza tym jak się nie ma wystarczająco dużo zielonych kafelków, to trzeba kombinować.
Grand pisze:Mam tylko jedno "ale", czy ta wieża nie powinna być wyższa?
tomey pisze:Właśnie przez to,że wieża jest niska ma nieco klimatowy charakter
Na potrzeby winietki wieża nie może być za wielka, bo zdjęcia by kiepsko wyglądały. Poza tym to miniaturka, więc i tak za dużo klocków tam jest. Poza tym rzeczywiście wygląda przez to bardziej komiksowo i jest taka bardziej sympatyczna.
Grand pisze:Ahh i jeszcze jedno, ta wieża jest w stylu Polan a czy myślałeś o murowanej z elementów piaskowego domku? :>
Myślałem, ale nie można wszędzie dawać piaskowego koloru, bo się przeje.
kamzel pisze:Nie jestem pewien - Czy chodzi o to, że to jeden nieszczęsny szkielet najpierw został zrzucony z drabiny, a potem spalony przez czarodzieja czy też to cała grupa szkieletów bezskutecznie atakowała wieżę?
Raczej ten szkielet sam w różnych stadiach ataku. Z resztą, ilu oglądających, tyle interpretacji. To nie ma dla mnie aż tak dużego znaczenia, ważne jakie wrażenie winietka wywiera na widzach.
KUKUS pisze:a może zbudujesz całą osadę?? Jestem bardzo ciekawy, jakby ci to wyszło.
Obawiam się, że nie starczy mi budulca. Nie mam zbyt wielu klocków. Tutaj też musiałem kombinować. Na przykład pod leżącym szkieletem są zwykłe platesy, bo nie starczyło kafli. Jednak wykombinowałem sobie, że jak ktoś leży to trawa jest poruszona, więc nie musi być ładnie i gładko.

Dzięki za opinie, to dzięki nim mam motywację do budowania. Nie lubię tworzyć w próżnię :-)

endrju

#8 Post autor: endrju »

Świetna scenka! O elementach konstrukcyjnych koledzy już napisali, więc dodam jeszcze od siebie, że scenka jest znacznie lepiej od poprzedniej "opowiedziana" - jest klarowna zarówno jako pojedynczy MOC, jak i jako seria "ujęć".

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#9 Post autor: greenblue »

Co do płytek pod szkieletem, to jak najbardziej mogą być. Widziałem kiedyś miniaturkach Seana Kenny'ego study spełniające rolę krzaczków. Poza tym gładka powierzchnia z samych tile byłaby nudna trochę. Więc chyba nie jest konieczne całkowite zamienianie płytek kafelkami. Moim zdaniem.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#10 Post autor: martinbb »

No, muszę przyznać że czteropak udał się wyśmienicie :)
Bardzo ładnie się prezentuje, zarówno pojedyncze scenki jak i w całości.
Wszystko jest wykonane jak na Ciebie przystało ;)

Liczę że zdobędzie chociażby wyróżnienie. ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#11 Post autor: Pepin Krootki »

Komplementów już prawić nie będę. Wiadomo już, że wieża jest świetnie wykonana itp. itd. Dla postronnego widza zrozumienie tej scenki może sprawić trochę kłopotu. Czy to są różne stadia ataku na ten sam kawałek muru ( no ale w takim razie co tam robi brama? ) a może pokazany jest atak z każdej strony? Takie mniej więcej powinien mieć dylematy postronny obserwator.
martinbb pisze:Liczę że zdobędzie chociażby wyróżnienie. ;)
Co tak skromnie? Ja liczę na pierwsze miejsce:).
tu byłem - Pepin

crises

#12 Post autor: crises »

To jeszcze kilka słów ode mnie.
Pepin Krootki pisze:Czy to są różne stadia ataku na ten sam kawałek muru ( no ale w takim razie co tam robi brama? ) a może pokazany jest atak z każdej strony? Takie mniej więcej powinien mieć dylematy postronny obserwator.
To jest mniej więcej tak, że jeden szkielecik atakuje od każdej strony po kolei, tajemniczo przenosząc się w przestrzeni pomiędzy ujęciami.
Pepin Krootki pisze:Co tak skromnie? Ja liczę na pierwsze miejsce:).
Nominację do piątki podlegającej głosowaniu uznam za sukces :-) Jednak lekko nie będzie, na pewno "nasi" szykują coś wystrzałowego.
greenblue pisze:Poza tym gładka powierzchnia z samych tile byłaby nudna trochę.
Masz rację, ale jakoś się tak przyjęło, że wszystko się kafelkuje. Trzeba wprowadzić nową, świecką tradycję (cytując klasyka) i pokazać więcej studów :-)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#13 Post autor: V1 »

Bardzo mi się podoba przestrzenność tej historyjki, tzn. skośny fragment muru na każdej + 1/4 dachu, razem tworzące całość. I płomień otaczający szkieleta. Z kwiatków bym zrezygnował, jako wprowadzających pewną - wg mnie niepożądaną - sielankowość :)
\/1 ______________

ODPOWIEDZ