[MOC] Najazd Mongołów na arabską wioskę

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nygusek

[MOC] Najazd Mongołów na arabską wioskę

#1 Post autor: Nygusek »

Najazd mongołów na arabską wioskę
Obrazek
Oto scenka przedstawiająca okrutną rzeź gdzieś na półwyspie arabskim. Mongołowie dopadli wioskę przy jedwabnym szlaku, i wybili w okrutny sposób jej mieszkańców. Oto więc kupiec wisi powieszony na szczycie meczetu, a lokalny wieśniak jest topiony w studni. Inny handlarz został przebity mieczem, a murzyn przecięty na pół. Nie lepszy los spotkał kobietę, której głowę nabito na pal, czy utopionego w beczce z fekaliami araba. Nie oszczędzono nawet modlącego się w meczecie człowieka...
Mongołów jest trzech, wszyscy przybyli na koniach (dwóch chwilowo znajduje się na nogach, a konie w tym czasie jedzą skorpiony;)
GALERIA:http://gardenium.org/gallery/v/oddech/najazd/
Natomiast w dalszej części galerii przedstawiony jest moment, kiedy europejskie rycerstwo wybija Mongołów.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-02-21, 21:40 przez Nygusek, łącznie zmieniany 1 raz.

Piekny

#2 Post autor: Piekny »

Jak pisałem w wątku na temat krwi w mocach,nie przeszkadza mi ona ale...ale właśnie jeśli Ty postawiłeś na tym aby zaszokować mnie jako odbiorce tym ze ze trup ściele się gęsto a posoka jak w horrorach gore klasy B jest wszędzie i niepotrzebnie,to Ci się nie udało :/
Motyw do ukazania jatki miałeś dość miałki,przełknął bym to moze w innym opakowaniu,ale tak to mi się nie podoba zbytnio.
Nie zniechęcaj się ale moze zmień nieco tematykę bo do ukazywania flaków krwi i innych lepiej mieć jakiś lepszy powod ;]

Best regards.
Piekny.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#3 Post autor: Iskra »

Abstrahując od teamtyki... moim zdaniem masz potencjał. Widzę w tej scence coś z MOC-y Ciamka, jakiś taki styl. Widać,że dużo się tu dzieje. Pomysłowo użyłeś skrzydła smoka.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#4 Post autor: tomey »

Przedewszystkim warto zainwestować w brystol na tło albo w Photoshopie zrobic jednolite tło - bo jednak bałagan w tle przeszkadza
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#5 Post autor: Hasky128 »

Mi osobiście podobają się najbardziej w scence płonące krzaki i drzewo. Naprawdę dobra koncepcja ognia:)
...

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#6 Post autor: Pepin Krootki »

Nygusek pisze:Oto więc kupiec wisi powieszony na szczycie meczetu
A gdzie jest ten meczet? Bo jeśli jest nim ta budowla po prawej to zrezygnowałbym z niej na rzecz czegoś innego. Jak dla mnie to jest duży piec :). Tytuł scenki też nie pasuje do całości. Prędzej można by to nazwać "najazdem na arabski obóz" ew. na karawanę.
Śmiesznie trochę wygląda ten wisielec na drugim zdjęciu. Popracuj jeszcze trochę nad tą scenką to wyjdzie z niej jeszcze coś fajnego.
tomey pisze:Przedewszystkim warto zainwestować w brystol na tło albo w Photoshopie zrobic jednolite tło - bo jednak bałagan w tle przeszkadza
Potwierdzam :). Starczy parę kartek od bloku a3.
tu byłem - Pepin

Nygusek

#7 Post autor: Nygusek »

Widzę w tej scence coś z MOC-y Ciamka, jakiś taki styl.
Dziękuję! Prawdę mówiąc, wzorowałem się na pracach Ciamka. Arabskiej wioski zachciało mi się pod wpływem ujrzenia MOC-a Ciamosława pt. "Arabska ulica".

Co do okrucieństwa, to moim celem nie było zszokowanie Was. Przecież nie sztuka zbudować MOC-a pływającego we krwi. Chciałem w ten sposób tylko podsumować działalność Mongołów.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

A ja pochwalę co innego: jakość zdjęć. Są ostre, nieźle naświetlone, o odpowiedniej wielkości. Teraz tylko trzeba zainwestować w duży arkusz papieru, gimpa czy nawet irfan view do obróbki aby troszkę poprawić kolory i problem zdjęć masz daleko za sobą.

Widzisz, da się? :>

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sariel »

Jerac pisze:Teraz tylko trzeba zainwestować w duży arkusz papieru, gimpa czy nawet irfan view do obróbki
I inne konie, bo mongołowie na indiańskich mustangach nawet laika kłują w oczy.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Dodałbym trochę więcej budynków. Żal mi tego gościa z czarną czapką pirata na pierwszym zdjęciu. Powinieneś popracować nad tłem. Całkiem fajnie wyszła ci studnia z pływającym arabem.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

A mi się nie podoba, jest nazbyt chaotycznie i kolorowo. Nie pasują mi płomyczki poutykane wszędzie i we wszystkie strony (lepiej by było zgromadzić cały ogień w jednym miejscu żeby naprawdę dać wrażenie że COŚ się pali, i żeby to nie było zielsko), brama wjazdowa jest niedopracowana.
(Czy faktycznie są ryby które tak krwawią?)
\/1 ______________

Nygusek

#12 Post autor: Nygusek »

Niestety, ale MOC-a już rozmontowałem... ale dziękuję za uwagi i rady, może jeszcze kiedyś wezmę się za tą tematykę (Mongołowie).
Czy jakaś ryba tak krwawi? Tak, pod warunkiem że za patroszenie weźmie się Mongoł ;)
Ostatnio zmieniony 2008-02-22, 15:30 przez Nygusek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ