[MOC] Black Dream

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

[MOC] Black Dream

#1 Post autor: pitrek02 »

Cześć

Chciałbym Wam przedstawić mój nowy model, nad którym pracowałem około miesiąc.
Przed państwem Czarny Sen:

Obrazek

Z góry przepraszam, za nadgryzione fleksy. Niestety były już takie w mieszance, zakupionej prze ze mnie.

Obrazek

W modelu, zastosowałem kilka nowych patentów mojego autorstwa: koła, odwrócona chłodnica i "organki" w silniku.

Obrazek

Obrazek

Przez przypadek, wymyśliłem bardzo Ciekawy efekt, na prezentowanie zdjęć. :) Jest to mocno ,,podkręcony" kontrast.

Obrazek

Mam nadzieję, że model Wam się spodoba.

Tutaj jest galeria.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-02-23, 12:15 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

endrju

#2 Post autor: endrju »

Fajne "organki" i koła (chwilę się zastanawiałem, jak je zrobiłeś...). Flexy proponuję podciąć na końcach przy użyciu nożyka modelarskiego lub ostrza do skalpela (koszt niewielki, a wygląd modelu znacznie się poprawi). Jeżeli miałbym się czegoś czepić, to: a) zdjęcia z podkręconym kontrastem (IMHO nie wygląda to dobrze) b) różnic w odcieniach szarości między rączkami a flexami na bocznych dyszach (ale jesteś usprawiedliwiony, biorąc pod uwagę dostępność flexów w kolorze DkStone...).

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#3 Post autor: Iskra »

Chyba lepiej by wyglądał jakbys zaokrąglił go z tyłu. W zdjęciach przesadziłes z kontrastem, nic nie widac. A... i czemu pani na 3 zdjeciu od gory ma pół biustu? ;)

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#4 Post autor: pitrek02 »

Iskra pisze:W zdjęciach przesadziłes z kontrastem, nic nie widac.
Tak na szybko:

Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#5 Post autor: martinbb »

Hmmm... no te nagryzione flexy psują efekt końcowy...
Model wygląda jakby miał nadłamaną ramę pod silnikiem, widać to zdecydowanie bardziej niż u Misterzumbiego.
Tył jakiś taki dziwny :>. No i stanowczo odradzam takiego ustawiania kontrastu - nic wtedy nie widać :(

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-02-23, 14:38 przez martinbb, łącznie zmieniany 1 raz.
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6 Post autor: ImpreSariO »

Jak już ci mówiłem zmienił bym szybkę na kolor clear oraz jak zauważył endrju i martinbb mogłeś podciąć flexy. Pierwsze co zwróciło moją w uwagę w tym HR to potężne koła. Wyglądają świetnie tylko nie jestem pewien czy jednak nie są za wielkie. Tył jest prosty ale mnie się podoba. Model jest ciekawy ale Misterzumbi nadal pozostaje niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie i ciężko będzie się nawet zbliżyć do jego poziomu. Mimo to życzę ci powodzenia.
Ostatnio zmieniony 2008-02-23, 14:43 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 1 raz.

Conrack1410

#7 Post autor: Conrack1410 »

jak na miesiąc pracy to efekt raczej kiepski

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1468
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

Hmmm... Niezly. Naprawde. Ale mam kika zastrzezen. Po pierwsze, pogryzione flexy, jak juz powiedzieli ci inni, rzeczywiscie psuja maksymalnie efekt koncowy. Naprawde. Niema co. Po drugie, choc rozumiem ze niemasz (jeszcze) tych lysych oponek to wedlug mnie wyciaganie opon na wszyskich osiach jest przesada i to maksymalna, dziwnie to wyglada. Choc musze powiedziec ze z tylu robi naprawde super wrazenie, ni ne bede sie ani chwili namyslal zeby nie ukrasc ich do PPE... Co to wlasciwie za oponki? Nie potrafie zgadnac.
dach z tylu zrobiony miniserkami nie podoba mi sie, moze bys sie pokusil o zamontowanie takiego:
Obrazek

Patent z chlodnica fajny. Niewiem czy konieczne, ale jednak bdb. wyglada. Podoba mi sie tez caly "intake". Na dosc podobny sposob wpadlem sam, ale mi sie udalo zrobic szesc gaznikow na plytce 1x2 :D...

Na koniec szyba. Za cholere mi sie nie widzi. gumka dookola jest nie potrzebna, ja wiem ze czasami uda sie stosowac gumki tak zeby schowac to i owo, ale trzeba to robic z umiarem, gumka tu i tam, i siam wykrecona kola sprawiaja ze model wydaje mi sie jakby pomiety, zrobiony z papieru toaletowego. To i przednie kola to stanowczo za duzo... No i brakuje mi takiego, niewiem jak po Polsku "visora" przeciwslonecznego. Zdecysdowana wiekszosc takich Aut ma to nad przednia szyba... Ale to tylko moje blabla...

Zdjecia z kontrastem rzeczywiscie niespecjalne, ale przynajmniej myslisz o prezentacj, a to sie chwali.

Tutaj masz troche linkow:

www.oddballkustoms.com

www.ruffrodders.com

www.rodandcustommagazine.com/featuredvehicles
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#9 Post autor: pitrek02 »

Misterzumbi pisze:Co to wlasciwie za oponki?
Aktualnie są dostępne w jednym zestawie z serii Indiana Jones (ciężarówka).
Misterzumbi pisze:ni ne bede sie ani chwili namyslal zeby nie ukrasc ich do PPE
Będzie mi bardzo miło. :)
Misterzumbi pisze:dach z tylu zrobiony miniserkami nie podoba mi sie, moze bys sie pokusil o zamontowanie takiego:
Też się nad tym zastanawiałem, ale niestety musiałbym zrezygnować z ciemno szarego paska.
martinbb pisze:Model wygląda jakby miał nadłamaną ramę pod silnikiem
No to się cieszę, taki właśnie był zamiar. :)
Misterzumbi pisze:Patent z chlodnica fajny.
ufff... Kamień z serca mi spadł. :)
Bardzo się bałem, czy ten zabieg wyjdzie na dobre.
Iskra pisze:A... i czemu pani na 3 zdjeciu od gory ma pół biustu? ;)
Wszystko jest na swoim miejscu. To sprawka źle wykadrowanego zdjęcia. ;)

Pozdrawiam

PS: Postaram się zakupić nowe flexy. :)
Ostatnio zmieniony 2008-02-23, 16:53 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#10 Post autor: ImpreSariO »

Conrack AFOL PL pisze:jak na miesiąc pracy to efekt raczej kiepski
Mocno przesadziłeś. Ma trochę wad ale widać że Piotrek włożył w niego sporo pracy. Ten HR ma dla niego spore znaczenie. Nawet jeśli uważasz że efekt jest kiepski to powiedz co ci sie w nim nie podoba zamiast tak bezsensownie krytykować.
Ostatnio zmieniony 2008-02-23, 16:49 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1468
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

Okej, wlasnie wygialem dwie oponki i rozumiem dlaczego budowa trwala miesiac, ze dwa tygodnie nie bede mial czucia w palcach... Ale przez to ze opony maja dosc duza srednice nie rzuca sie w oczy ze bieznik jest na lewej stronie... Szkoda ze maja te wypustki na felge, byly by super slicki... ehhh...
Mysle ze do tej pory to twoj najlepszy patent, bo kola sa ani za szerokie, ani za duze... Zobaczymy jak beda sie prezentowac w PPE...

Z ciemnoszarego paska bym zrezygnowal, naprawde. I pomysl nad tym dachem i przednia szyba. W ogole warto by bylo zbudowac jescze raz i przemyslec konstrukcje budy i podciac te niesczesne flexy... Zajmie ci moze jeden wieczor i bedzie spoko.
przemysl tez montarz dachu, ile SNOTa jest w Rusty Nail tylko po to zeby nie uzywac plyt pod dachem (jak u ciebie ten niesczesny 1x4) tylko po to zeby dach byl absolutnie plaski...

Mozesz zrobic tak:

cala tylna sciana mogla by byc przymocowana do klocka 1x1 u gory i u dolu, w srodku 1x2 z dziurka do montowania kol, na tej samej wysokosci zamontujesz ten bracket (jedna pltyka 1x2 z czteroma studami) tak zeby te cztery study pokazywaly do gory, te cztery study zakryjesz plytka 1x4 a na niej mozesz zamontowac Dach, juz po "ludzku"... Albo uzyj klocka 1x4 ze studami na cianie, i wtedy kombinuj...

Pozatym dolaczam sie do prosby Imoresaria o porzadna krytyke.
Jak naprawde nie lubie MOCa to albo nic nie pisza, albo mam pomysl jak zrobic lepiej i wdedy sie wypowiadam, takie komentowanie ani nie wnosi nic do dyskusji ani nikomu nie pomaga.
Ostatnio zmieniony 2008-02-23, 17:18 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#12 Post autor: pitrek02 »

Misterzumbi pisze:Z ciemnoszarego paska bym zrezygnowal, naprawde. I pomysl nad tym dachem i przednia szyba. W ogole warto by bylo zbudowac jescze raz i przemyslec konstrukcje budy i pociac te niesczesne flexy... Zajmie ci moze jeden wieczor i bedzie spoko.

Tego już zostawię, tak jak jest, bo za braknie części na drugiego HR.
Niestety brakuje mi też czasu. Mam za niecałe 3 tygodnie konkurs, od którego zależy do jakiego liceum się dostanę.

Nie mniej jednak, kolejny HR z mojego warsztatu jeszcze powstanie. :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1468
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Skoro tak to wynocha z internetu i kuc.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#14 Post autor: pitrek02 »

Misterzumbi pisze:Skoro tak to wynocha z internetu i kuc.
No to poprawię. :)
Ale dopiero zaprezentuję go za tydzień.

Ok?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1468
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#15 Post autor: Misterzumbi »

Rob jak ci sie widzi... Co to mlodzierz robi zeby bylo im wolno siedziec w internecie...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ