5610 Builder

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
tynio

5610 Builder

#1 Post autor: tynio »

Witam wszystkich

Dziś opiszę zestaw, który pojawił się z początkiem roku 2008

Jak widać na zdjęciu jest to oczywiście mini zestaw.

Obrazek

5610 Budowniczy z betoniarką CITY

DANE TECHNICZNE
Seria: City
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków: 23
Liczba figurek: 1
Wymiary pudełka: 9,6 cm x 9,6 cm x 4,8 cm
Ceny: od 10-18zł (ja zapłaciłem ok. 12,90 zł)


Lista kloców


Ostatnio tego typu klocki (zestawy) są popularne z kilku powodów
- są tanie
- trafiają się ciekawe klocki
- można sobie kupić by poprawić humor ;)
- oraz nadają się na skromny prezent.

Dla mnie priorytetem był pomarańczowy minifig z ciekawą twarzą (każdy ma inny gust)
Dodatkowo zainteresowała mnie mała betoniarka.

OPAKOWANIE

Opakowanie jest standardowej wielkości z tektury a w środku jeden ludzik + kilka klocków mniej lub bardziej przydatnych (zależy, dla kogo), i mała papierowa instrukcja jak złożyć zestaw.

Obrazek


Obrazek


Po oglądnięciu zdjęć widać, że nie jest to zestaw wysokich lotów a nawet powiem, że jest to chyba jeden ze słabszych mini zestawów CITY, jakie ostatnio wyszły (mowa o nr. 5610,5611,5612,5613)

INSTRUKCJA

Wszystko opisane (chyba bardziej właściwe słowo to rozrysowane) tak jak należy, nie ma większych problemów ze złożeniem klocków w całość.
Dwa największe elementy były luzem, pozostałe są w woreczku.

ZESTAW W CAŁOŚCI

Obrazek


CO CIEKAWEGO W ZESTAWIE ?

Tak jak opisywałem powyżej klocki zakupiłem z powodu ludzika i twarzy. Dla fanów LEGO CITY dodatkowym atutem będzie betoniarka, która może być uzupełnieniem do makiety lego.
Pozostałe klocki nie są tak atrakcyjne chyba, że ktoś lubi układać samochody.
Znajdziemy tu koła z felgami. Na felgi można założyć większe koła gdyż te, co są w zestawie są małe i za cienkie. Jest też kierownica taka sama jak w zestawie 4939

Obrazek

Oraz w czapce

Obrazek

Klocki, jakie otrzymaliśmy jako gratis to mała felga w kolorze jasnoszarym i jeden mały okrągły plate w kolorze ciemnoszarym

Obrazek

ZALETY

- Ludzik z ciekawą twarzą
- Dobry do uzupełnienia większego zestawu
- Betoniarka
- Kierownica i felgi dla fanów samochodów
- Bardzo prosty do składania

WADY

- Dla osób, które nie interesują się LEGO CITY nie jest godny uwagi
- Mało klocków, które są uniwersalne i przydatne do innych zestawów
- Jak na taką ilość kloców to cena powyżej 12-13 zł już nie jest atrakcyjna
- Jak dla mnie to brak jakiegoś "narzędzia" (wiadra, łopata)

OCENA: -4/6
Pisałem, powyżej, że nie jest to zestaw wysokich lotów dla osoby, która nie jest zainteresowana LEGO CITY. Dla osób, które szukają czegoś ciekawszego w podobnej cenie polecam zestaw o nr. 5612 w którym dostajemy policjanta + znak + psa.
Recenzja bardzo krótka ze względu, że jest to mały zestaw i nie ma wiele do opisywania.

Tynio

Pozdrawiam

P.S.

Poprawiłem recenzję z pewnego powodu - była średnia (myślę że teraz jest już lepiej)
Ocena też zmianiona z 4 na -4
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 10:02 przez tynio, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2 Post autor: ImpreSariO »

Recenzja poprawna ale mam trochę zastrzeżeń. Skoro recenzujesz 5610 to po co na dwóch pierwszych zdjęciach dałeś 5611?
Nawet nadwyżka kolców to 2 sztuki (felga oraz jedno pinowy okrągły szary )
Klocków a nie kolców =] Ten jedno pinowy szary to tak naprawdę najmniejszy okrągły plate w kolorze ciemnoszarym (DkStone).
OCENA: 4/6
Pisałem wyżej, że nie jest to zestaw wysokich lotów
Skoro parę razy razy podkreślasz że to słaby zestaw to dlaczego wystawiłeś taką dobrą ocenę. Powinien dostać dwa lub trzy wnioskując po tym co napisałeś.

tynio

#3 Post autor: tynio »

Recenzja poprawna ale mam trochę zastrzeżeń. Skoro recenzujesz 5610 to po co na dwóch pierwszych zdjęciach dałeś 5611?
Zrobiłem jedno zdjęcie wspólne dla obu zestawów - faktycznie nie pomyślałem, że może to wprowadzać w błąd.


Klocków a nie kolców =]
Już poprawiłem
Skoro parę razy razy podkreślasz że to słaby zestaw to dlaczego wystawiłeś taką dobrą ocenę. Powinien dostać dwa lub trzy wnioskując po tym co napisałeś.
Myślę, że ta ocena jest ok jak widać ma wiecej plusów niż minusów no może ten -4 by można dać.
Ocena jak zawsze może być za wysoka lub za niska zależy, kto czego oczekiwał od danego zestawu.

Tynio

Pozdrawiam

Hippotam

#4 Post autor: Hippotam »

Mam podobne uwagi do tej recenzji co do drugiej którą dziś napisaleś - trudno się czyta i nie zawsze wiem o co Ci chodzi. W połowie recenzji zapowiadasz, że na końcu wyjaśnisz dlaczego uważasz ten zestaw za kiepski. Ale na końcu tylko powtarzasz to, co napisałeś wcześniej!

PS. Irytujące dla mnie jest używanie słowa "kloców" zamiast "klocków".

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#5 Post autor: Andzia »

Ja recenzji nie oceniam ale na zestaw się skuszę. Niech no tylko pojawi się w sklepie :)
Podoba mi się zdjęcie ludzika z bliska. Betoniarka także, jako ważny element do budowania miasta :) Oj ten pan, (czyżby murarz) będzie miał u mnie "kupę" roboty.
Ostatnio zmieniony 2008-02-27, 02:51 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#6 Post autor: Fistach »

Zestaw wartyzakupu gdy trzeba mieć sztab inżynierów naplacu budowy bo pozostałe klocki nie mają zbyt wielkiego zastsosowaniaw zestawach serii city. Betoniarka tragiczna - w życiu takiej nie widziałem. Prawdą jest również że faktycznie brakuje łopaty.

Mordka ludzika niestety jak dla mnie tragiczna -ale teraz większość jest takich.

Zestaw słaby - ludzik prócz główki super - ale główek to na BL można kupić 100 szt praktycznie w cenie tego zestawu więc nie jest to jakąś specjalną wadą.

tynio

#7 Post autor: tynio »

Cześć

Jak widać recenzja została poprawiona.
A to dzięki Waszej krytyce. (Hippotam-a oraz ImpreSariO )
Myślę ze teraz to wygląda lepiej oraz troszkę czytelniej.
Nie będę się tłumaczył, czemu wczoraj słabo napisałem ;)
Ale obiecuję, że następna będzie lepsza niż teraz ta poprawiona.

Tynio

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#8 Post autor: tomey »

tynio, wiemu jak się czasem końcą wieczory alkoholowe kiedy wyjdą znajomi człowiek ma wielkapokusę pisać na wszystkich forach na których jest zarejestrowany hehe xD
37236809 nowe gadu:)

tynio

#9 Post autor: tynio »

tomey pisze:tynio, wiemu jak się czasem końcą wieczory alkoholowe kiedy wyjdą znajomi człowiek ma wielkapokusę pisać na wszystkich forach na których jest zarejestrowany hehe xD
Zgadza się ;) jednak to był czas kiedy byłem zakrecony dzięki pracy ;)
i dziecku które co chwilkę mnie wołało

Tynio

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#10 Post autor: szarikm »

Cena 12,95 PLN w Carrefourze przy Zakopiance w Krakowie (zresztą, jak większość tego typu zestawów).

W mojej wersji pudełka, z boku opakowania znajduje się właściwa figurka.
Wszystkie elementy były w zapakowane w jeden woreczek.

Brakuje mi tylko łopaty w tym zestawie - świetnie komponowałaby się z postacią. :)

Obrazek
Czas składania: 15 minut.


PS.
tynio pisze:- można sobie kupić by poprawić humor ;)
a żebyś wiedział: tak zrobiłem!
Ostatnio zmieniony 2009-01-11, 17:56 przez szarikm, łącznie zmieniany 2 razy.

lordofdragonss

#11 Post autor: lordofdragonss »

szarikm pisze: Brakuje mi tylko łopaty w tym zestawie - świetnie komponowałaby się z postacią. :)
Co najlepsze w prototypie łopata była...
Ostatnio zmieniony 2009-01-11, 20:08 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#12 Post autor: lugomina »

Hmmm a te zdjecia nie moglyby byc mniejsze?
Takie wielkie zblizenia zwyklego ludzika, który wystepuje w co drugim zestawie robotniczym, a za to ani jednego zdjecia zlozonej betoniarki, ani wyjasnienia jej dzialania?

Wg mnie:
Za: to, ze Lego wreszcie przypomnialo sobie o istnieniu malych betoniarek na placach budowy.
Beben jest pomyslowy moim zdaniem.

Przeciw: betoniarka jest na kólkach, przez co sie bardzo latwo przewraca. Latwo sie tez wywraca, kiedy przechylamy beben za pomoca "kierownicy" z boku. Calosc betoniarki trzeba tez dobrze docisnac, bo inaczej beben sie obluzowuje i caly czas sam przechyla w przód :)
Ostatnio zmieniony 2009-01-12, 12:36 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Tisen »

Ten zestaw był jednym z pierwszych jakie kupiłem "pod wpływem impulsu" a który odgrzał zamiłowanie do Lego po kilkunastu latach.

Zgodze się z przedmówcami ze brak jakiegokolwiek narzadzie, zwłaszcza łopaty to duży minus tego zestawu.

Awatar użytkownika
AndrU
Posty: 57
Rejestracja: 2008-11-16, 22:01
Lokalizacja: Kalisz

#14 Post autor: AndrU »

Kiedys w Tesco był po 5zl chciałem kupic, ale nie kupilem:(

Recenzja z 2008-02-26, odświeżył ją Tisen, ale wniósł coś nowego do tematu, natomiast Twoja wypowiedź nic nie wnosi. Proszę o unikanie tego typu postów.
nori
Ostatnio zmieniony 2009-11-30, 10:41 przez AndrU, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#15 Post autor: Yogi »

Myślałem ze nikt tego nie recenzował, więc zacząłem pisać, dopiero pod koniec, spostrzegłem że już dawno jest recenzja [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=5772]5610[/url].
Nie usuwałem tego co napisałem, będziemy mieć dwie. ;)
__________________________________________________________________________

Obrazek
5610 Builder

Dane techniczne
Seria: City (Construction)
Rok premiery: 2008
Liczba klocków: 23
Liczba figurek: 1
Spis cześci:
Bricklink
Brickset
Lugnet
Peeron

Cena:
Polskie sklepy: od 10-17 PLN (osobiście kupiłem po 13,5 złotych)
Allegro: ok. 9-11 PLN
Bricklink: 7,8-25 PLN


Zrobiłem sobie ostatnio wypad na lokalne sklepy z zabawkami, chciałem się dowiedzieć po ile stoją zestawy lego w moim rodzinnym mieście. O dziwo ekspedientka poinformowała mnie, że właśnie dostali nowe zestawy lego technic (O! pod koniec marca), spojrzałem na ceny i zrezygnowałem (taniej jest z wysyłką na allegro niż w Jarocińskich sklepach). Zrezygnowany zacząłem oglądać inne zestawy, wzrok mój padł na zestawik 5610, jak by nie było, przygodę w serii System trzeba od czegoś zacząć, a budowlaniec to jest dobry wybór &#8211; w końcu te budynki i kamienice ktoś musi stawiać. ;)

Opakowanie i instrukcja
Małe kartonowe pudełeczko o wymiarach 9x9x5 cm, z tego co widziałem w sklepie rozmiar typowy dla Impulsów. Z przodu i z tyłu mamy pokazany zestaw, na bokach z trzech stron są różnego typu napisy (np. ostrzeżenie o małych elementach w kilku językach), a na 4 boku widzimy ludzika w skali 1:1.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Instrukcji mocniej chyba się nie dało poskładać!
Obrazek

Po rozłożeniu widzimy jak zbudować nasz mały zestaw, oraz na połowie jednej kartki mamy reklamę innych Impulsów serii City, Castle oraz Mars Mission.
Obrazek Obrazek

Modele
W pudełku prócz instrukcji, znajdziemy jeden woreczek z elementami, po otwarciu tego woreczka oto co dostajemy:
Obrazek

W zestawie znajdziemy jednego minifiga:
Obrazek Obrazek
Niestety tylko z jednej strony ma zadrukowany tors, posiada budowlane szare rękawiczki oraz czerwony kask.

Zaczynamy budowę !!
Po 3 krokach otrzymujemy:
Obrazek

Po 5 krokach:
Obrazek

W kroku 6 montujemy &#8222;bęben&#8221;:
Obrazek

A w kroku 7 ostatnie elementy jakim są koła:
Obrazek

Nasz model jest gotowy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz tylko trzeba wrzucić beton&#8230;
Obrazek

&#8230;i można brać się do pracy:
Obrazek Obrazek Obrazek

Niestety nasz budowlaniec nie posiada żadnej łopaty, dlatego też w momencie jak wyleci beton z betoniarki musi zbierać rękami.
Obrazek

Po budowie został jeden element:
Obrazek
Zakładam ze jeszcze w zapasie powinien być jeden klocek imitujący beton, ale w betoniarce było tak pusto że go dorzuciłem do reszty. :)

Podsumowanie
Mały zestawik który nie ma wielu elementów, ale za to bardzo fajnie wygląda, do tego jest bawialny &#8211; w momencie &#8222;jechania&#8221; betoniarką kręci się bęben, a kierownicą możemy przestawiać bęben z jednej strony na drugą.
Zestaw kupiony pod wpływem &#8222;impulsu&#8221; stał się moją inspiracją do powrotu budowania z klocków systemowych, już nawet zakupiłem sobie kolejny zestaw z serii System. :)

Za
  • Fajny zestaw który powinien znaleźć się na każdej budowie !
  • Mały zestaw za małe pieniądze :)

Przeciw
  • Brak łopaty ! &#8211; w przypadku jak wyleci beton trzeba ładować z powrotem rękami
  • Mała ilość betonu&#8230;
PS. Wiecie czemu zestawy Lego się tak dobrze trzymają ?? Powiem wam&#8230; naszemu budowniczemu pomaga pewien chemik, który przygotowuje ekstra mieszanki&#8230;
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-03-27, 20:09 przez Yogi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ