[MOC] Czarny Orzeł

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Czarny Orzeł

#1 Post autor: crises »

Widzę, że temat "furgonetka" już zaistniał, ale we frakcji Złodziejskiej. Mój samochód służy po jasnej stronie MOCY.
Przedstawiam wzorowany na pojazdach SWAT czarny furgon i jego wesołą kompanię.
Obrazek Obrazek Obrazek
Muszę przyznać, że zadanie było dla mnie trudniejsze, niż te z BTT. Nie umiem budować samochodów, a zwłaszcza współczesnych. Starałem się jak mogłem i nawet w miarę przyzwoicie wyszło. Przynajmniej mam taką nadzieję. Najbardziej zadowolony jestem z maski. Dachu nie miałem szans wykafelkować, ale dodałem klapę od wentylacji i mniejsze "gadżety". Dość gładki i pudełkowy w początkowej fazie budowy bok urozmaiciłem schodkiem pod drzwiami, wypustką i podłużną listwą.
Szoferka mieści dwa minifigi (Kierowca i Kapitan) i ma otwierane drzwi. Z tyłu wchodzi co najmniej 6 minifigów, więc ekipa może się jeszcze powiększyć.
Obrazek Obrazek Obrazek
Galeria będzie tu

Zapraszam do komentowania. Bardzo sobie cenię wasze rady, a że to mój pierwszy pojazd tego typu w skali minifigowej, to tym bardziej uwagi fachowców się przydadzą.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-03-02, 00:45 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#2 Post autor: tomey »

Mmm furgonetka niskopodłogowa xD Bardzo fajnie wygląda :)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#3 Post autor: martinbb »

Nie można grymasić :P Jeśli jest to pierwszy pojazd to wszystko w porządku :)
Nie ma tu jakichś wodotrysków, ale również nie można się do niczego przyczepić :P (aczkolwiek jestem zwolennikiem ukrywania stud'ów ;) )

No i faktycznie, niska podłoga nadaje sportowego charakteru ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Gratuluję pierwszego samochodu!
Fajnie że ma otwierane drzwi.
Odrobinę mi przeszkadza duża liczba kafelków wystających z burt i z dachu, ale tylko odrobinę :)
Nie myślałeś żeby dać światła w kolorze białym i żółtym zamiast żółtego i pomarańczowego? Byłyby mniej jebutne.
I byłoby czadersko gdyby udało Ci się zrobić przedni zderzak+nadkola+progi+tylny zderzak + [te klocki z tyłu na rogach na dole do których są przymocowane czerwone światła] w jednym kolorze, najlepiej jasnoszarym albo białym.

Chyba wiem, co czujesz :) Ja też się cholera odważyłem i od wczoraj składam mój pierwszy na starość legowy samochodzik :) Nie wiem tylko czy się nie porwałem z motyką na słońce.
Ostatnio zmieniony 2008-03-02, 01:13 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Pierwszy pojazd?
Bardzo ładnie.

Ale drzwi wymieniłbym na takie jednoelementowe:
Obrazek

A światła żółte wymieniłbym na białe, ale to już drobiazg.

Czekam na kolejne pojazdy :)

crises

#6 Post autor: crises »

To ja się, że tak powiem, ustosunkuję do Waszych uwag.
martinbb pisze:Jeśli jest to pierwszy pojazd (...)
M_longer pisze:Pierwszy pojazd?
Dla uściślenia: pierwszy współczesny samochód na 6 kropek.
V1 pisze:Nie myślałeś żeby dać światła w kolorze białym i żółtym zamiast żółtego i pomarańczowego? Byłyby mniej jebutne.
M_longer pisze:A światła żółte wymieniłbym na białe, ale to już drobiazg.
Teoretycznie pomarańczowe to migacze, więc jeśli będę zmieniał to chyba te żółte. Zobaczę "w praniu" i jak zdobędę odpowiednie serki.
V1 pisze:I byłoby czadersko gdyby udało Ci się zrobić przedni zderzak+nadkola+progi+tylny zderzak + [te klocki z tyłu na rogach na dole do których są przymocowane czerwone światła] w jednym kolorze, najlepiej jasnoszarym albo białym.
Tutaj rówież spróbuję zmienić, jak zdobędę klocki. Starałem się zrobić ciemnoszare, ale progi musiałem strzelić jasne. Moje konstrukcje to jeden nieustający kompromis pomiędzy chcieć, a móc.
V1 pisze:Chyba wiem, co czujesz :) Ja też się cholera odważyłem i od wczoraj składam mój pierwszy na starość legowy samochodzik :) Nie wiem tylko czy się nie porwałem z motyką na słońce.
Postanowiłem wziąć byka za rogi. Skoro nie umiem budować współczesnych samochodów, to pora spróbować. Zawsze się człowiek czegoś nauczy.
V1 pisze:Odrobinę mi przeszkadza duża liczba kafelków wystających z burt i z dachu, ale tylko odrobinę :)
Wzorowałem się na tym samochodzie. To była dość luźna inspiracja, ale oryginał też ma kilka wypustek. Na dachu musiałem pokombinować, żeby nie było aż tylu kropek.

Obrazek

Dziękuję za uwagi.
Miłej niedzieli.

mer

#7 Post autor: mer »

Ja również dołożę słowa uznania, bo bardzo fajna konstrukcja wyszła. Rzeczywiście, dobrze by było ujednolicić kolor podwozia - na upartego można by je nawet zrobić czarne, tak jak na zdjęciu powyżej. M_longer słusznie wspomina o wymianie drzwi, które świetnie by się tu komponowały. Mi osobiście nie przeszkadza duża liczba "kropek" na dachu.
Tak jeszcze przyszło mi do głowy że czarne felgi wyglądałyby kapitalnie :)
Aha, i przód, a mianowicie połączenie serków przy chłodnicy... Chłodnica ok, zderzak ok, ale te serki mi ze sobą nie grają :/ no nie wiem dlaczemu...
Podsumowując: bardzo fajna furgonetka :)

Kaczor

#8 Post autor: Kaczor »

Bardzo zgrabna, ale gdy ją załadują będzie szorować po asfalcie ;)

ODPOWIEDZ