[MOC]Sport Car

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Wieczorek

[MOC]Sport Car

#1 Post autor: Wieczorek »

Witam
Jest to pierwsza moja konstrukcja prezentowana na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość ;) .

Z początku miał powstać Ariel Atom, lecz nie byłem z niego zadowolony. Po zbudowanie, nie podobał mi się zbytnio więc w jeden wieczór powstało to:
Obrazek
Połączenie Atoma, Buggy i sportowego samochodu z lat 50 ;)

Do napędu użyte zostały 2 silniki PF XL z zastosowanie sumatora. Przełożenie wynosi 1:3. Do skręcania kół użyłem jednego silnika PF z przełożeniem 5:1.

Samochód miał być szybki i zdolny do driftu, więc zrezygnowałem z tylnego zawieszenia a z przodu pozostało niezależne.

Model jest szybki, to mój najszybszy model jak na razie. Co do driftu, to też jest dobrze. Postaram się w najbliższych godzinach o film ;)

GaleriaGaleria po ocenzurowaniu
Zdjęcia:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Proszę o komentarze.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#2 Post autor: Emilus »

Jeśli się nie mylę, to do mechanizmu skrętu kół podłączona jest kierownica? Jeśli tak, Sariel się ucieszy :-)

Moim zdaniem z wyglądu, modelowi brak jakiegoś charakteru...ostatniego szlifu, może świateł innych? Razi też kolorystyka, ale być może to z powodu ograniczeń klockowych. No i fajnie że budujesz!

Co do strony technicznej, wypowiem się po obejrzeniu filmu...
Ostatnio zmieniony 2008-03-02, 16:47 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Wieczorek

#3 Post autor: Wieczorek »

Filmik z eee driftem :D Do Supersonic RC trochę mu brakuje
Film

Tylne koła to Futuristic bez opon ;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Pomijając wygląd, wydaje mi się że Twój samochód wręcz ocieka niewykorzystaną mocą. Dwa PF XLe to dość żeby holować meble wokół mieszkania, a Ty je zaprzęgłeś do modelu na oko nie cięższego niż pół kilo. Dla porównania, sam aktualnie jeżdżę po mieszkaniu czołgiem ważącym prawie dwa kilo, z bardzo rozbudowanym układem napędowym i zawieszeniem, i choć napędza go jeden PF XL jest po prostu nie do zatrzymania. Nie wspomnę że gąsienice mają na ogół większe opory toczenia niż koła.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Sariel, ale mając 2 PF-XL można pokusić się o ...y... no, "odwrotne" przełożenie i zasuwać po mieszkaniu albo ścigać się z samochodami na ulicy :D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Można, ale kolega tego nie wykorzystał.

ODPOWIEDZ