[MOC]Myśliwiec Tia Dalma

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC]Myśliwiec Tia Dalma

#1 Post autor: Jerac »

Co robię jak jestem w złym humorze? Buduję sobie na szybko jakiś myśliwiec. Ot tak, zapuszczam przy okazji jakąś muzę, ewentualnie film, a ręce same wiedzą co robić. Dlaczego taki kształt a nie inny? Bo tak. Dlaczego nie ma podwozia? Bo nie i już. Nie wszystkie takie "szybkie" statki pokazuje, bo zwyczajnie nie wszystkie są ciekawe. Ale ten moim zdaniem jest.

Obrazek
Obrazek

Galeria będzie TU.

Zdjęcia:
1 2 3 4 5 6 7 8
9
Ostatnio zmieniony 2008-03-05, 21:41 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

mały i fajny, z dołu mi się bardziej podoba niż z góry :)

osobiście nie lubię "dużych" klocków wykorzystywać do małych pojazdów (boki przedniej części) - ale cóż zrobić - nowoczesne budownictwo :) - jeśli ładnie wygląda i pasuje to może być :)

wczoraj próbowałem zacząć coś budować - najpierw coś dużego, ale nie wyszło - potem mniejszego - i też nie wyszło :/ ... może dziś mi się uda coś stworzyć bo też mam ochotę zbudować coś niedużego i szybko...
Ostatnio zmieniony 2008-03-05, 16:21 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

pkowalcz

#3 Post autor: pkowalcz »

Ekstremalnie smukły. Bardzo fajny model ;).

endrju

#4 Post autor: endrju »

Ciekawy design - dobrze robi zwłaszcza odwrócony statecznik i ciekawy kształt całości (brak skrzydeł!). W pierwszej chwili myślałem, że to jakiś statek z nowej trylogii SW, który umknął mojej uwadze (albo pojawił się w jakichś Clone Warsach) - samo to chyba powinno być dla Autora dobrym świadectwem :)

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#5 Post autor: smyk »

Pierwszy raz widzę żeby Ci coś nie wyszło.

Myśliwiec jest, mimo technicznego zaawansowania, zupełnie nijaki. Po prostu zupełnie do mnie nie przemawia. Dziwne.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Bywa, po prostu udało mi się trafić w całkowitą odwrotność tego co lubisz :)

Dokładnie tak samo czułem się gdy oglądałem Sobola Martina, wszystkim się podobał a dla mnie... po prostu nijaki :)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#7 Post autor: martinbb »

Gusta i guściki Jerac ;)

No jeśli takie rzeczy budujesz na szybko, to jesteś dobry :D
Oprócz braku podwozia, dziwnym silnikom czy "dziwnym" ogonie maszynka bardzo mi się podoba :) I widzę, że też bazujesz na częściach z 7700 ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

Tak na dobrą sprawe 50% moich białych części pochodzi z 7700, pozostałe to wygrane na aukcjach tiles i kilka serków... chociaż już od dłuższego czasu myślę o kolejnym 7700 :>

Podwozia nie ma bo nie miałem pomysłu jak upchąć je tak aby nie psuło sylwetki. Zresztą początkowo nie było nawet uzbrojenia (miał być bezskrzydły nibydragster), ale jakoś tak się dodało... :>

Silniki z bricków 1x1 widziałem u kogoś i bardzo mi się podobały, zresztą - tutaj też mi się podobają. Ot, takie troszkę inne niż zazwyczaj.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#9 Post autor: Bobofrutx »

Bardzo mi sie podoba! Jest taki smukły i ten statecznik pionowy umieszczony odwrotnie niż w samolotach ;P wypas!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#10 Post autor: smyk »

Jerac pisze:Bywa, po prostu udało mi się trafić w całkowitą odwrotność tego co lubisz :)

Dokładnie tak samo czułem się gdy oglądałem Sobola Martina, wszystkim się podobał a dla mnie... po prostu nijaki :)
Uchwyciłeś zagadnienie. Sobolem delektowałem się z dobry kwadrans, podziwiałem szczególiki, mimo że ze mnie spaceman, jak z kozie bani trąbka. I mimo, że nigdzie tego nie wyraziłem, to byłem nim szczerze zachwycony.

A na ogół to Tobie przypada zachwycać, więc gdy Ci się wyjątkowo nie powiodło, nie omieszkałem tego zakomunikować.

Pozdrawiam :)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#11 Post autor: spacelord »

smyk pisze:więc gdy Ci się wyjątkowo nie powiodło
to chyba przesada ;) - nie wygląda na niepowodzenie - model jest sympatyczny, gdybym ja coś takiego zbudować też bym wystawił...

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#12 Post autor: Iskra »

Mnie tesz nie rusza zupełnie. Może przez to ze na pierwszy rzut oka wygląda jakby składał się z pięciu dużych klocków? ;) Technicznie dobry, jak zawsze, ale niczym mnie nie ujął. Gdybym zobaczyła go na brickshelfie to napewno bym nie kliknęła.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Jantin »

Troszkę się kojarzy z Battlestar Galacticą i choćby dlatego się zainteresowałem. Ale ogół ma rację - modelik nie ma tego "czegoś".

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Kabina jest swietna! Ale nie wiem gdzie są silniki - czy to światełko z tyłu? Czy szare kratki? Tak czy inaczej - przydałyby się bardziej proporcjonalne (większe) dysze, i może choćby symboliczne skrzydła?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

Skrzydeł właśnie nie chciałem, dlatego że smukły kształt z kabiną w tylnej części wraz ze skrzydłami - nawet ugiętymi, małymi, dużymi, nie istotne jakimi - to stereotyp kosmicznego myśliwca. Dysze... no, jak mówiłem już gdzieś widziałem takie i stwierdziłem że warto spróbować :)

Jantin, tak czysto statystycznie to ogółowi się podoba :D

ODPOWIEDZ