7657 AT-ST

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

7657 AT-ST

#1 Post autor: sszaki »

Obrazek

7657 AT-ST


DANE TECHNICZNE
Seria: Star Wars
Rok produkcji: 2007
Liczba klocków: 244
Liczba figurek: 1
Wymiary pudełka: 290mm x 290mm x 55mm
Ceny: 80-115zl

Lista klocków

Jako fan Gwiezdnych Wojen stwierdziłem ze musze nabyć ten zestaw (w sumie dostałem go od dziewczyny). Zawsze podobały mi się maszyny kroczące z Gwiezdnych Wojen.

Opakowanie i instrukcja

Pudełko duże, bardzo solidne, ciekawie zamykane (cos Ala płatki śniadaniowe w kartonowych pudłach). Przedni obrazek przedstawia AT – ST wraz z kierowcą oraz mini zdjęciem pokazującym obracająca się „głowę”. Z tyłu widać kilka ujęć pojazdu, oraz inne zestawy z serii Star Wars. Na jednym z boków widać minifiga 1:1.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

1 instrukcja klejona, przejrzysta, 48, na końcu spis elementów.

Obrazek

Klocki

4 woreczki (1 był otwarty i elementy latały luzem po opakowaniu), zestaw zawiera dużo ciekawych klocków, dużo zawiasów.

Model
Nie jest skomplikowany, ale dosyć efektowny. Całość trwa około 15-20 minut. Pojazd wygląda jak filmowy AT-ST, całkiem spora ilość detali jak na tak małą konstrukcję, co prawda nie ma co się równać do 10714 czy do pracy dmac. Minusy za małą mobilność, w praktyce pojazd tylko stoi. 1 kierowca ( w filmie jest ich 2), oraz nie mam pojęcia jak wsadzić kierowcę do wnętrza pojazdu  jest tam okropnie ciasno. Ogólnie model jest raczej półkowy niż do zabawy(gdybym chciał kupić model do postawienia na półce kupiłbym 10714)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ocena 6/10
Ostatnio zmieniony 2012-03-07, 14:02 przez sszaki, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

Hmm.... Do pięknych to on na pewno nie należy.... Bardzo lubie maszyny kroczące z SW ale musze przyznać ze te z lego (AT-ST bo AT-AT był fajny) są kiepskie, mizerne... Ten jest jakiś goły, za duży i ma najbardziej irytującą wade: miesci jednego pilota.Ten model w niczym nie dorównuje ani pojazdowi dmaca ani nawet (nie zebym sie przechwakał) mojemu AT-ST wybudowanemu w weekend (nie opublikowałem go - kumpel powiedział ze jest zbyt podobny do modelu dmaca a nie chce zeby mnie oskarżono o plagiat - choc z technicznego punktu widzenia mój jest zupełnie inny, gorszyXD)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Zestaw dość średni. Nie ma w nim jakiś super rozwiązań... Bardziej podabał mi się poprzedni zestaw AT-ST. Przynajmniej był Chewie... HEHE :-) Maszyny kroczące są
fajne ale ten nie przemawia do mnie.Jest ok, ale nie ma tego czegoś. Poprostu nie ma tego... PS.Świetna recenzja.

Wookashek

#4 Post autor: Wookashek »

Kupilem ten zestaw. Uwazam, ze jest o niebo lepszy od poprzedniego. Wepchniecie jescze jednego ludzika nie byloby trudne, ale musialyby sie dziec jeden za drugim.

Zestaw zbieral kurz na polce jakis czas i wszystkim sie bardzo podobal. Chwalili jego podobienstwo do oryginalu. Nawet nie-fani SW od razu wiedzieli o co chodzi.

Generalnie mi sie podoba. Duzo zawiasow i kilka innych drobiazgow ktore swietnie nadaja sie do konstruowania innych MOCy StarWarsPodobnych. Polecam.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#5 Post autor: Piterko »

A jak kiedyś miałem wybór to wziąłem landspeeder zamiast starego At-st z Chewiem w środku :P Tyż dobrze jak to się mówi.
Kurde, nogi ma nieładne ten at-st, to już ja lepiej potrafię zrobić. Ostatnio wadą wszystkich zestawów SW jest to, że są ciasne - nawet ten transportowiec (imperial landing craft). Coś Lego nie ma szczęścia.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#6 Post autor: Bartex0805 »

Nie rusza się no szkoda, jeden pilot dlaczego tylko jeden. Mało efektowny nie kupię.

ODPOWIEDZ