[MOC] Red bus

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

[MOC] Red bus

#1 Post autor: Bartex0805 »

Witam, pisałem całkiem niedawno, że planuje drugie podejście do budowy autobusu i oto właśnie projekt numer 2 został, ukończony. Dużo rzeczy zostało zmienionych, dodane nadkola, normalne siedzenia z lego, nowe drzwi, przebudowany tył jak i przód, takie szczegóły jak wycieraczki czy lusterka i najważniejsze jest lewa strona autobusu no i dach. Wzorowałem się na autobusach, których zdjęcia znajdują się w galerii. Piszę to ponieważ pewnie zapytacie dlaczego przód nad szybami jest czarny, jak i tył mały kwadracik jest czarny otóż jest to miejsce wyświetlaczy firmy Pixel. Chciałem zrobić jakieś naklejki z numerem i kierunkiem trasy, ale szkoda było mi przyklejać taśmę na klocki. No to starczy już tego pisania poniżej przykładowe zdjęcie i zapraszam do galerii.
Galeria BS
Obrazek

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#2 Post autor: stpman »

ZMNIEJSZ ZDJĘCIA!!! Te które dałeś są za duże i zbyt długo się ładują! 800x600 wystarczą. Co do modelu... Pomysł może i jest dobry ale wykonanie już nieco gorsze... Rażą przede wszystkim te drzwi, jakoś mnie nie urzekły, po drugie lepiej by było gdyby z tyłu była podwójna oś, a cały model nieco krótszy. Dobra koniec złego ;] Podoba mi sie przód, nie wiem czemu ale zaraz przypadł mi do gustu. Pracuj nad sobą a będzie tylko lepiej. P.S czekam na kolejny autobus :P
Ride Your Way!

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

ten model jest lepszy niż poprzedni - przynajmniej skończony ;)

koła trochę za małe, i kolorów dużo - gdyby było ich mniej to pewnie lepiej by wyglądał... otwierane drzwi mogłyby być - dość fajne - ale szkoda że w całkiem innym kolorze niż reszta autobusu...

no i zdjęcia czerwonego (w większości) autobusu na czerwonym tle - nie były chyba najlepszym wyborem...

jeśli można spytać - to jesteś fanem autobusów ? ;)

no i czekam na następny autobus :)

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#4 Post autor: Bartex0805 »

Co do drzwi to też mi się one nie podobają, ale bardzo chciałem umieścić te płytki bo mają okna, a posiadam je od niedawna z zestawu 6348, alternatywą były płytki takie same czarne ale bez okienek, jak ta biała z przodu. Kół niestety nie posiadam większych w swoich zbiorach klockowych.
Hmm czy jestem fanem autobusów w pewnym sensie tak, bo trochę też czytam o nowinkach związanych z tą branżą że tak powiem autobusową no i przekładam ją na klocki. Nie wychodzi to jeszcze tak jak bym chciał ale każdy po pewnym czasie buduje coraz lepiej i lepiej, uczymy się na błędach.
Czy powstanie kolejny autobus myślę, że kiedyś tak, i mam nadzieje że znowu będzie lepszy od poprzedniego, a jak gorszy to też sie nie zrażę do budowania autobusów :-) Poza tym na budowanie tak długich pojazdów trzeba dużo czasu np. Black bus powstał w 2 dni, natomiast Red bus powstawał już w 4,5 dnia, w końcu doszła ściana boczna i dach i było dużo poprawek, ale i tak jestem z drugiego pojazdu bardziej zadowolony, wygląda już to jakoś.

ODPOWIEDZ