8292 Cherry Picker

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#16 Post autor: sszaki »

Probowałem to zrobic ale mi nie wychodzilo bo nie mam doświadczenia :D. Ale znalazlem taki filmik: http://pl.youtube.com/watch?v=PIHU8IRNtXk
Ostatnio zmieniony 2008-03-26, 21:16 przez sszaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Noobek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

sszaki pisze:Ale znalazlem taki filmik:
Tylko że to coś ma niewiele wspólnego z 8292 ;)
Ostatnio zmieniony 2008-03-26, 20:45 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#18 Post autor: Gandalf »

Pietruszka pisze:Pytanie do posiadaczy tego zestawu: czy jest miejsce na wmontowanie dodatkowego silnika(ów) PF i odbiornika podczerwieni tak by model wprawić w ruch i by można nim zdalnie sterować ?
Po pewnej modyfikacji, można spróbować wsadzić drugi mały PF obok(po drugiej stronie) tego pierwotnego, jednak z dużym silnikiem oraz ewentualnym skręcaniem elektrycznym może być kłopot(chyba, żeby dorobić drugą dźwignię zmiany biegów, która rozchodziłaby się na skręcanie i stare funkcje - jednak to dużo modyfikacji a ja nie mogę tego sprawdzić gdyż mam tylko 1 silnik PF, który jest juz zamontowany w modelu :) ) Zatem można spróbować pokombinować(dla doświadczonych konstruktorów MOCów nie powinno to być trudne

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#19 Post autor: sszaki »

mozna też zamiast podnosnika zrobic zabudowe i tam powkladac PFy ja mam ich kilka ale narazie udalo mi się zrobic albo skrecane koła albo naped na ostatnia oś
Noobek

Fistach

#20 Post autor: Fistach »

mysle ze nie trzeba byc posiadaczem tego zestawu zeby zauwazyc ze ma zbita konstrukcje i dosrodka nie wlozysz chyba, że wydłużając ciężarówkę - ale ja tego zestawu (jeszcze) nie posiadam - poczekajmy aż wypowiedzą się właściciele.

Pietruszka

#21 Post autor: Pietruszka »

Fistach pisze:ale ja tego zestawu (jeszcze) nie posiadam - poczekajmy aż wypowiedzą się właściciele.
no to w takim razie po co zabierasz głos w dyskusji ?

Zobaczyć na zdjęciach albo nawet przeglądać instrukcję to nie to samo co mieć ten zestaw w rękach.

Swoją drogą - instrukcje ze strony lego 1 / 2 / 3 / 4

Fistach

#22 Post autor: Fistach »

Pietruszka pisze:no to w takim razie po co zabierasz głos w dyskusji ?
bo mam takie prawo.

Instrukcje już gdzieś były ale wsumie powinny być podane w recenzji na samym początku.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#23 Post autor: Sariel »

Gandalf pisze:zawieszenie bez rewolucji(nie ma amortyztorów, czy dyferencjałów)
A to on ma jakieś zawieszenie? Bo na instrukcji nie widać żadnego.
Ostatnio zmieniony 2008-03-27, 09:04 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#24 Post autor: Gandalf »

Sariel pisze:
Gandalf pisze:zawieszenie bez rewolucji(nie ma amortyztorów, czy dyferencjałów)
A to on ma jakieś zawieszenie? Bo na instrukcji nie widać żadnego.
Właśnie o tym piszę, bez rewolucji tzn. nic nie ma.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#25 Post autor: Sariel »

Tzn. zawieszenia nie ma, wszystkie osie są na sztywno :)

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#26 Post autor: Gandalf »

Sariel pisze:Tzn. zawieszenia nie ma, wszystkie osie są na sztywno :)
Niestety, ale masz rację, wiesz to model za około 220zł i ma silnik PF oraz około 700 części, więc nie ma się niewiadomo czego spodziewać. Jednak wygląda sympatycznie i jak już pisałem ma PF i element skrzyni biegów za taką cenę uważam, że warto go kupić. Jednak zdecydujcie sami :D

Jessie

#27 Post autor: Jessie »

Witam. Kupiłem, przed chwilką złożyłem i stwierdzam, że bardzo bawialny model. Z większych kompletów to dopiero mój pierwszy nabytek, jednak wydaje mi się być dobrem modelem dla startujących, którzy chcą zobaczyć z czym to się jje, oraz mają mało klocków. Pytanie po zakupie tylko, jak to potem posegregować do konstruowania... :)

Awatar użytkownika
angelz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-04-13, 09:54
Lokalizacja: Śmigno

#28 Post autor: angelz »

Napiszcie proszę jak ten model wypada w porównaniu z 8264 i 8265, które w obecnej chwili są na podobnym pułapie cenowym.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#29 Post autor: M_longer »

angelz pisze:Napiszcie proszę jak ten model wypada w porównaniu z 8264 i 8265, które w obecnej chwili są na podobnym pułapie cenowym.
Przez okno :D

To jest tak:
Jeśli szukasz zestawu na dobry początek, 8292 jest lepszy. Do rozbudowania kolekcji nadaje się 8264 (duże, żółte koła + panele) oraz 8265 (3 siłowniki + bardzo duże koła + masa zębatek)

Ale wszystko sprowadza się do tego jakich części się potrzebuje, 8264 i 8292 mogą być lepsze, ponieważ mają silnik, a kręcenie ręcznie pokrętłem w 8265 irytuje.

Awatar użytkownika
angelz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-04-13, 09:54
Lokalizacja: Śmigno

#30 Post autor: angelz »

zaczynają podobać mi się konstrukcje z liftramów a nie mam jeszcze żadnego z takich modeli. no i jak to w życiu bywa nie mogę się zdecydować na żaden konkretny. po prostu za dobre te Wasze recenzje i nie wiadomo co wybrać :P

ODPOWIEDZ