7672 Rogue Shadow

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Martin_TP

7672 Rogue Shadow

#1 Post autor: Martin_TP »

1. Informacje

UWAGA: JEST TO WSTĘPNA WERSJA RECENZJI (BĘDĄ JESZCZE POPRAWKI I DOJDĄ ZDJĘCIA)

Zdjęcie zestawu
Obrazek

Dane techniczne

Seria: Star Wars / Classic
Rok produkcji: 2008
[Liczba klocków: 482
Zawartość pudełka: 8 torebek, 2 instrukcje, naklejki
Naklejki: tak
Cena: $ 49.99


2. Opakowanie i instrukcja

Pudełko

Pudełko standardowe dobrej jakości, wykonane z grubej i sztywnej tektury. Wymiary pudełka to x x (szerokość x wysokość x głębokość). Na przedzie pudełka pokazany jest w ładnym ujęciu wizerunek zestawu, oraz pokazane są załączone ludziki. Górna strona pudełka to również ludziki w tym że pokazane w skali 1:1. W środku pudełka znajdziemy kilka ponumerowanych foliowych woreczków, a w każdym z nich mniejszy woreczek z drobniejszymi częściami oraz instrukcję budowy.

Instrukcja

Instrukcja jest bardzo czytelna, z dobrymi kolorami (na niektórych z wcześniejszych zestawów niekiedy ciężko było odróżnić czy jest to kolor Black, czy też może DkStone) w postaci dwóch książeczek. Proces budowy jest podzielony na etapy i do każdego z etapów mamy już przygotowane gotowe zestawy klocków (woreczek z odpowiednim numerem).

W instrukcji jest informacja, aby nie mieszać elementów z różnych woreczków w trakcie budowania, co przy budowaniu większych zestawów (choćby takich jak ten) ma zdecydowanie sens, gdyż znacząco ułatwia to i przyspiesza budowę zestawu.

Tradycyjnie już (jak we wszystkich nowych instrukcjach) na końcu znajduje się pełen spis klocków znajdujących się w zestawie.

3. Klocki

Klocki

Cały model ma konstrukcje modułową, więc w razie potrzeby da się go rozebrać na poszczególne moduły, bez burzenia dużych elementów konstrukcyjnych – ot taka drobna uwaga.

W zestawie znajduje się tylko jedna naklejka i spokojnie można jej nie naklejać (jak ktoś nie lubi naklejek na klockach), gdyż w żaden sposób jej brak nie pogarsza wyglądu zestawu.

Kolorystyka klocków w tym zestawie jest jak widać zasadniczo w dwóch kolorach: Black i DkStone, a tylko nieliczne części są w kolorze MdStone.

Wśród klocków znajdziemy znaczną ilość elementów Technics, służących do budowy szkieletu statku, znacząco wzmacniając jego budowę i pozwalających na montaż różnych innych części (np. boków poszycia, skrzydeł, podwozie)

Z broni i akcesoriów dla ludzików dostaniemy w tym zestawie niewielką ich liczbę: 2x miecz świetlny (czerwony), 2x Blaster Long… i nic więcej – jak widać trochę biednie jak na tak duży zestaw, co prawda ludziki są trzy i jak dla nich to ok., ale mogli chociaż dołożyć jeszcze dwa małe blastery (w skrytce na broń spokojnie by się zmieściły).

Model podstawowy

Sam model prezentuje się bardzo okazale – jest bardzo duży (rozmiaru dodatkowo dodają umocowane po bokach „skrzydła”). W zestawie wbudowano wiele ruchomych elementów takich jak:
• Otwierane i składane podwozie składające się z czterech „nóg”
• Wyrzutnia pocisku zakończonego miękką gumą (pocisk znany choćby z serii ExoForce)
• Skrytka na broń (osobiście na ile znam SW to nie wiem po co Sithom blastery.. ale nie wnikam, nie mniej jest trochę za duża jak na schowane dwa blastery i można by tam dorzucić więcej rzeczy)
• Wyrzutnia rakiet (w środku dwie rakiety)
• Kokpit pilota (bardzo pomysłowo zrobione otwieranie!), niestety mieści tylko jednego ludzika, a w zestawie jest ich aż 3! „Sorry chłopaki, zostajecie bo nie ma miejsca, ewentualnie trzymajcie się mocno poszycia statku.. ja lecę, papa” (Juno Eclipse - pilot :)) Co lepsze można to stosunkowo łatwo poprawić i zmieścić przynajmniej dwa ludziki.
• Ruchome skrzydła połączone z silnikiem – obrót skrzydeł powoduje obrót silnika w przeciwną stronę (niezbędne przy lądowaniu, bo w pozycji do lotu skrzydła są zbyt wysokie i nie da się posadzić statku tak by nie oparł się na nich, obrót wszystko rozwiązuje i zapewne jest zgodny z modelem statku będącego w SW).


Jak widać lista rzeczy dość imponująca. Nie mniej model posiada w niektórych miejscach „dziury”, które psują ogólną estetykę. Nie wiem czemu, ale ostatnio LEGO szuka dziwnych oszczędności poprzez niedokładnie niekiedy paru klocków, a dzięki którym model byłby ładniejszy i co ważniejsze nie dziurawy (co chyba w przypadku statku kosmicznego ma szczególne znaczenie). Konstruktor też nie bardzo przyłożył się do tytułu statku (za kokpitem pilota), i wygląda trochę kanciasto i ubogo – nie harmonizuje to z ogólną opływową bryłą modelu.

Modele alternatywne

Zestaw ten nie posiada modeli alternatywnych.

4. Podsumowanie i ocena

Podsumowanie

Zestaw ogólnie mówiąc jest bardzo interesujący, ładnie prezentuje się na biurku, a także bardo dobry do zabawy. Czy wart jest zakupu? Myślę że zdecydowanie tak (nawet mając na uwadze wysoką cenę – ale to już chyba charakterystyczna cecha serii Star Wars – w przeliczeniu na liczbę klocków jakie dostaniemy) i mimo oporów jakie miałem zakupem tego zestawu, w końcowym rozrachunku sprawił mi bardzo dużo radości.

Gdyby nie drobne wady (puste miejsca niezabudowane klockami) czy parę elementów, które warto było by poprawić ocena była by nawet 10/10. Zestaw ma duże możliwości, i całe szczęście szybko i łatwo można go poprawić. Jak tylko cena spadnie.. lub jak się już teraz podoba polecam kupić :)

Plusy

Osobiście nie przywiązuje wagi do figurek ze SW, tym bardziej że jest to mój pierwszy zestaw z tej serii, nie mniej fani SW mogą się ucieszyć na nowe figurki, dlatego wpisuje to w plusach oznaczone gwiazdką *. Nie mniej figurki Juno i ucznia Verdera (niestety brak jego imienia) podobają mi się nawet bardzo.

• Brak naklejek (nie wliczając jednej małej, którą można w zupełności pominąć i nie naklejać)
• Bardzo ładny model statku
• Duży rozmiar statku (robi wrażenie!)
• Dużo ruchomych elementów (skrytki, ruchome podwozie, wyrzutnia rakiet itd.)
• Obracany silnik wraz z skrzydłami (fajnie działa i jest efektowne)
• Uczeń Vardera (Vaders apprentice) *
• Juno Ecalispe *

Minusy

• Trochę za delikatne lądowniki (czasem odpadają)
• Nie mieszczą się wszystkie figurki
• Niezabudowane elementy

Ocena

9/10 Mogło by być lepiej. Dałbym nawet 10, gdyby nie te drobne wady.
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 10:20 przez Martin_TP, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#2 Post autor: Pepin Krootki »

Niedawno Rogue Shadow wylądował na moim biurku i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba. To będzie jeden z nielicznych zestawów które zostawię nietknięte. Jak już Martin wspomniał, Rogue Shadow dobrze się prezentuje i jest bardzo elegancki. Denerwują mnie tylko luźne pokrywy skrytek. Jak się przechyli model to lubią sobie "polatać". I, swoją drogą nie wiem czemu, strasznie mnie odrzuca twarz Juno Eclipse. Może dlatego, że jest różowa...?
Ładny jest też tors "pokiereszowanego" Vadera i jego ucznia. Szkoda tylko, że rękojeść miecza świetlnego nie jest srebrna. Patent z silnikiem i skrzydłami jest fajnie przemyślany. Z początku obawiałem się, że silnik będzie luźno latał. Ale gdy doszło drugie skrzydło problem przestał istnieć.
Dodam też, że 7672 kosztuje w Polsce 253.90 ( legomaniak ) lub 236.00 - 249.00 ( Allegro )
tu byłem - Pepin

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#3 Post autor: sszaki »

Dzisiaj kupiłem ten zestaw, wsumie przez przypadek bo mialem kupic Cherry pickera le pani meczyla się zeby mi dostarczyc te pudełko wiec przygarnołem Rogue Shadow. Za dosyc kozystna cene 195zł. Model bardzo fajny duzy i bawialny :)
Noobek

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#4 Post autor: grevious27 »

Model dość fajny. Duży plus za fajnie zrobione, ultra rzadkie figurki. Kształt bardzo abstrakcyjny. Tylko może mnie ktoś oświeci... i powie mi gdzie ten statek się pojawił.
To jest jedyne zastrzerzenie do tego statku... i to że nie mieszcza się wszystkie figurki.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-03-27, 20:21 przez grevious27, łącznie zmieniany 1 raz.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

Faktycznie zestaw bardzo fajnyi nawet (jak na mysliwiec SW z 3 Sithami) nie taki drogi... Gdzie występował - nie wiem... Czy jego skrzydła sie rozkładają?
PS. Grievousie pisze sie ,,abstrakcyjna''
Ostatnio zmieniony 2008-03-27, 20:18 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#6 Post autor: sszaki »

ten statek jeszcze nigdzie sie nie pokazal ale pokaze sie w nowej czesci gwiezdnych wojen ktora bedzie najnowsza gra w swiecie SW opowiadac bedzie o losach ucznia Vadera Gra ma blogosłąwienstwo Georga Lucasa :D wiec bedzie mozna ja rzeczywiscie traktowac jako kolejna czesc a dokladniej epizod 3 ipół :D
Noobek

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#7 Post autor: grevious27 »

A czy może mi ktos powiedzieć czemu vader jest taki poobijany? Cały czas borykam się z tą myślą. Oświećcie mnie...
Why so serious?

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#8 Post autor: trubal »

Właśnie.. Może to nie jest Vader?
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Mistrz seller

#9 Post autor: Mistrz seller »

sszaki pisze:ten statek jeszcze nigdzie sie nie pokazal ale pokaze sie w nowej czesci gwiezdnych wojen ktora bedzie najnowsza gra w swiecie SW opowiadac bedzie o losach ucznia Vadera Gra ma blogosłąwienstwo Georga Lucasa :D
KAŻDA oficjalna Gra, komiks lub książka musi być zaakceptowana przez Lucasa. Ma on zasadniczy wpływ na to co się w nich dzieje np. W jednej z książek autorzy chcieli uśmiercić Luke'a, lecz Lucas zabronił im tego, dlatego oni musieli kombinować inne zakończenie.

O spójność uniwersum Star Wars dba wiele osób, ale głos Lucasa jest decydujący.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#10 Post autor: Kirysowaty »

grievous27 pisze:A czy może mi ktos powiedzieć czemu vader jest taki poobijany?
Mało to pojedynków stoczył? Ten musiał być ciężki.
trubal pisze:Może to nie jest Vader?
Jest. Tutaj mamy ładną (choć to nie jest dobre określenie, widać nawet mocowania bionicznej nogi i ręki, błeee) figurkę-zabawkę:

http://www.actionfigureinsider.com/tf20 ... bro200.jpg

Długo zastanawiałem się, co to za część tworzy rozbity hełm Vadera-minifiga. I co? Stara dobra szybka równie starych i dobrych Aquanautów... Sprytne.
Ostatnio zmieniony 2008-03-29, 16:03 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 2 razy.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#11 Post autor: Mikolaj »

traktowac jako kolejna czesc a dokladniej epizod 3 ipół :D

Jak dla mnie bedzie to akcja po Powrocie Jedi - poobijany Vader bo walczył z Lukiem, dlatego też nie ma maski. Uczeń Vadera też sygnalizuje ze akcja dzieje sie w Nowej Republice, po upadku Imperium... W dodatku Rogue Shadow ma kabine a'la TIE a nie jak np. ARC czy inny starfighter tamtych czasów.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Mistrz seller

#12 Post autor: Mistrz seller »

Mikolaj pisze:traktowac jako kolejna czesc a dokladniej epizod 3 ipół :D

Jak dla mnie bedzie to akcja po Powrocie Jedi - poobijany Vader bo walczył z Lukiem, dlatego też nie ma maski. Uczeń Vadera też sygnalizuje ze akcja dzieje sie w Nowej Republice, po upadku Imperium... W dodatku Rogue Shadow ma kabine a'la TIE a nie jak np. ARC czy inny starfighter tamtych czasów.
Akcja gry będzie toczyła się pomiędzy trzecią, a czwartą częścią SW. (dokładnie 17 lat przed Nową nadzieją).

Warto wspomnieć, że oprócz gry ma się pojawić komiks i książka opowiadające tą samą historie.

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#13 Post autor: sszaki »

Mikolaj pisze:traktowac jako kolejna czesc a dokladniej epizod 3 ipół :D

Jak dla mnie bedzie to akcja po Powrocie Jedi - poobijany Vader bo walczył z Lukiem, dlatego też nie ma maski. Uczeń Vadera też sygnalizuje ze akcja dzieje sie w Nowej Republice, po upadku Imperium... W dodatku Rogue Shadow ma kabine a'la TIE a nie jak np. ARC czy inny starfighter tamtych czasów.

widac ze dokladnie nie ogladales filmu :) historja anakina skywalkera konczy sie po powrocie jedi :)
Noobek

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

Re: 7672 Rogue Shadow

#14 Post autor: GrublukTheGrim »

Martin_TP pisze: UWAGA: JEST TO WSTĘPNA WERSJA RECENZJI (BĘDĄ JESZCZE POPRAWKI I DOJDĄ ZDJĘCIA)
Rozumiem, że jeśli zdjęcia nie doszły przez 4 lata od publikacji recenzji, to już raczej nie dojdą?... :-/

ODPOWIEDZ